سئو خارجی (Off-Site SEO) چیست؟

معرفی لینک سایت شما یا تبلیغات سایت و به نوعی سایت هایی کیفیت محتوای سایت شما را تایید میکنند را شامل می شود. به زبان ساده سئو خارجی، عمده اقدامات پیرامون لینک سازی (Link Building) برای وب سایت شما است. درواقع به کلیه اقدامات و تکنیک های سئویی که در خارج از وب سایت خود برای بهبود رتبه سایت خود در نتایج موتور جستجوی گوگل انجام می دهید، گفته می شود.
 
الگوریتم های گوگل و فاکتورهای موثر سئو به طور مداوم در حال تغییر هستند، اجماع عمومی در جامعه متخصصین سئو این است که ارتباط، اعتماد و قدرت سایت فاکتورهای سئو خارجی هستند و هنوز نقش مهم و اثرگذاری در سئو دارد.
 
متخصص های سئو، الگوریتمی که برای رتبه بندی محتوا گوگل استفاده میکند را نمی دانند، اما براساس تجربه، داده ها و سیگنال ها در رتبه بندی نتایج گوگل نشان می دهد که سئو خارجی بیش از ۵۰ درصد از وزن تاثیرگذاری در رتبه بندی نتایج را شامل می شود.
 
لینک سازی یا لینک بیلدینگ قلب سئو خارجی Off-Site SEO محسوب می شود. گوگل از طریق شبکه ارتباط لینک ها، کیفیت محتوا و ارزش یک وب سایت پی می برد، بنابراین یک سایت با لینک های دارای ارزش زیاد، معمولا رتبه بهتری از سایتهای دیگر با لینک های کم ارزش دارد.
 
به طور کلی سه نوع لینک سازی وجود دارد:
 
لینک های طبیعی
لینک های طبیعی بدون هیچ گونه اقدام از طرف صاحب سایت تولید می شود، به طور مثال یک توریست در وبلاگ خود براساس تجربه یا علاقه به یک سایت مرکز توریستی لینک می دهد و بعبارتی آن را معرفی میکند، اینگونه لینک ها، لینک طبیعی گفته می شود.
 
لینک های غیرطبیعی
به لینک هایی که توسط شما با هدف سئو بیرونی در سایت های مختلف ایجاد می شود، لینک های غیرطبیعی گفته می شود. اضافه کردن یک لینک در یک دایرکتوری آنلاین، انجمن یا فروم ها، امضای پست وبلاگ، انتشار رپورتاژ آگهی، خرید لینک متنی و … از این دست لینک سازی است. برخی از تکنیک های ساخت لینک بعنوان سئو کلاه سیاه محسوب می شود و توسط موتورهای جستجو خنثی می شود و در بسیاری موارد، لینکسازی غیرطبیعی منجر به جریمه یا پنالتی گوگل می شود.
 
لینک های ساخته شده به صورت دستی
اینگونه لینک سازی با هدف سئو خارجی انجام می شود. صاحب سایت یا متخصص سئو با روشهای مختلف از طریق گروه مشتریان یا افراد تاثیرگذار (اینفلوئنسرها) درخواست میکند تا لینک سایت را به اشتراک بگذارند.
 
سئو خارجی و فاکتورهای تاثیرگذار بجز لینک سازی
در حالی که لینک سازی در وب سایت های دیگر، یکی از مهمترین استراتژی های سئو خارجی محسوب می شود، دیگر فعالیت های خارج سایت را نیز تاثیرگذار است، مانند:
 
-بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی
-وبلاگ نویسی به صورت پست مهمان
-تبلیغات در راستای آگاهی از برند (مثل بیلبورد، تبلیغات اینترنتی، ویدئو مارکتینگ و …)
-بازاریابی از طریق افراد تاثیرگذار (اینفلوئنسر مارکتینگ)
-کمپین های ۳۶۰ درجه
 
مهم است که توجه داشته باشید، که هر یک از این فعالیت ها اگر به آدرس سایت شما اشاره کند، تاثیر مثبتی در سئو دارد، البته توجه به نرخ بازگشت سرمایه در سئو نباید فراموش شود، گاهی هزینه های تولید لینک و لینک سازی یا از کل درآمد حاصل در یکسال فراتر می رود، از این رو استراتژی درستی درخصوص سئو خارجی باید اتخاذ شود.
 
یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در سئو خارجی، بازاریابی دهان به دهان است، اگر کیفیت محصول یا خدمت شما برای مشتری رضایت بخش باشد، در طولانی مدت علاوه بر رونق کسب و کار، در سئو سایت نیز تاثیر چشمگیری دارد.

خانه --> اخبار و مقالات --> سئو خارجی (Off-Site SEO) چیست؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران