سئو قالب چیست؟


 
سئو قالب، یک اصطلاح بسیار رایج است اما با کمترین مقدار درک مفهومی. حتما ( یا هم شاید ) شما در مورد سئو قالب بسیار بسیار شنیده اید و تنها توضیحی هم که در رابطه با آن مطالعه نمده اید valid code است. اما من به عنوان یک متخصص سئو و طراح وب سایت در این مقاله سئو قالب را به شما توضیح خواهم داد. با ما همراه باشید! مطلبی که ممکن است یک میلیون تومان ارزش مالی داشته باشد.
 
سئو قالب فقط مربوط به کدنویسی نیست، یعنی معمولا ۹۹ درصد سایت ها از لحاظ کدنویسی html قالب مشکل خاصی ندارند و بر همین مبنا سئو قالب می توان گفت اصلا کدنویسی صحیح نیست. با قالب هایی که هر روز بر اثر رقابت بین کدنویس ها و طراحان قالب زیر رو می شوند دنیای قالب های وب سایت ها و طراحان وب سایت عوض شده است.
 
اما یک دلیل از تمام دلیل ها:
ببنید وقتی میگویم مبحث کد نویسی HTML، در کد نویسی HTML اشتباه بزرگی نمی تواند رخ بدهد، و همانند PHP نیست که مثلا خطای FATAL و غیره ای اجرا شود. بزگترین اشتباه در کدنویسی HTML می تواند نبود SPACE بین کد ها باشد
 
و اما یک سئو کار که هزینه سئو قالب را دریافت می نمائید، چه وظیفه ای دارد؟
یک سئو کار در ابتدا باید، وسعت سایت ( تعداد مقالات ، تعداد منوها و…) را بداند و بر اساس آن یک وب سایت کاربرپسند با راهنمایی خود برای ادامه مسیر به کاربران ایجاد نماید و باید راه حل هایی را برای مسائل زیر پیدا کند :
کاربر باید بتواند در هر صفحه ای به صفحات دیگر جهش کند:
 
-از breadcrumbs در جای مناسب استفاده کند
-از فایل robots.txt استفاده کند
-sitewide لینک های درون فوتر سایت را خوب چیدمان کند
-Navigation ها را به خوبی چیدمان کند
-از منوهای کنار سایت به خوبی استفاده کند
-نقشه سایت درون قالبی داشته باشد
 
بله این ها وظایف یک سئو کار قالب است.
 
و البته سئو کار باید به الگوریتم page layout گوگل نیز توجه لازم را داشته باشد. قبلا این الگوریتم را شرح داده بودم اما اگر به صورت مختصر بخواهم بگویم این است که اگر صفحه سایت را از بالاترین نقطه پیمایش کنیم، هر چه سریعتر باید به اصل مطلب برسیم ( یعنی به محتوایی که کاربر به دنبال آن است ) نه همانند سایت های دانلود که ۵ بلاک اول وسط سایت تبلیغات است.
 
و اما نکات بیشتری در باب این نوع سئو:
در آخرین مصاحبه هایی که مت کاتز و دیگر متخصصان گوگل مواردی را ارائه نموده اند، بیان شده است که گوگل می تواند سایت های Responsive را تشخیص دهد و با الگوریتم ها و می نی بروزر گوگل می تواند آنها را رندر نماید و همچنین بیان شده است که گوگل به این سایت ها مذائقه نکرده و یک امتیازی برای آنها کنار می گذارد. تمام سایت ها می توانند Responsive باشند چون پروسه سختی نیست، اگر css یک قالب سه روز زمان ببرد، responsive کردن آن تنها یک روز زمان خواهد برد. این گزینه برای سئو کاران اختیاری است ولی اگر با مدیر سایت هماهنگ کنند وقالب را Responsive نمایند می تواند بسیار مثمر ثمر باشد. گوگل دیگر جاوا اسکریپت ها را می شناسد و سئو کار یا طراح قالب شما باید از پیچیده کردن انها بپرهزیند و تقلبی در کدهای جاوا اسکریپت ننمایند.
سعی شود حتی الامکان، تصاویری که در css قالب با دستور background : url() داده می شود، به صورت sprite باشد، یعنی تمام آیکون ها و … در یک تصویر باشند و برای فراخوانی آنها Position آنها را تغییر داد.

خانه --> اخبار و مقالات --> سئو قالب چیست؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران