سئو محلی در طراحی سایت چيست؟

سئوی محلی یا local seo یکی از فاکتورهای گوگل جهت رتبه بندی وب سایت‎ها‎ است. این موتور جستجو با استفاده از سئوی محلی می‎تواند محل فعالیت وب سایت‎ها‎ را مشخص کند و سوابق و حیطه فعالیت آنها را در اختیار کاربران قرار دهد. موتور جستجوی گوگل با استفاده از IP این کار را انجام می‎دهد که برای متخصصین انجام آن کار سختی نیست. گوگل با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده در سیستم‎ها‎ی مختلف از قبیل گوگل مپ و Google Bussiness می‎تواند مکان شرکت‎ها‎ را تشخیص دهد و موقعیت جغرافیایی تجارت و کار آنها را بر اساس آی پی تعیین نماید.
 
سئوی محلی به منظور بهینه سازی وبسایت برای افزایش رتبه، در نتایج محلی و وابسته به منطقه جغرافیایی کاربران صورت می‎گیرد. موتور جستجوی گوگل بیش از یک سوم جستجوها و ورودی‎ها‎ را مربوط به جستجوهای محلی برآورد کرده است. بنابراین مدیران وب سایت‎ها‎ می‎توانند با اعلام مکان جغرافیایی که در آن هستند و با استفاده از کلمات کلیدی موضوع فعالیت، میزان بازدیدکننده‎ها‎ی سایت را افزایش دهند. موتور جستجو و روبات‎ها‎ی سایت گوگل توجه خاصی به جستجوهای محلی و منطقه ای نشان داده اند و به دنبال ارائه اطلاعات از نزدیکترین مکان ها به کاربران هستند. به همین دلیل اهمیت سئوی محلی در آینده بیشتر می‎شود و جلب نظر گوگل می‎تواند در بهینه سازی وب سایت موثر واقع شود.
 

شرکت طراحی سایت

 
اسلایدر سئو محلی
اسلایدر یک عکس رنگی و افقی است که در بالای نتایج جستجو صفحه گوگل ظاهر می‎شود. اسلایدر می‎تواند نتیجه برتر خود را برای کاربران نمایش دهد. تمامی تصاویر نمایش داده شده در این بخش، از پروفایل صاحبان وب سایت‎ها‎ در گوگل پلاس گرفته می‎شود. به این معنا که وب سایت‎ها‎ با حضور در گوگل پلاس مکان و محل فعالیت خود را مشخص و تصاویر آن را بارگذاری می‎کنند. گوگل نیز با استفاده از این امکان، تصاویر مورد نیاز را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‎دهد.اسلایدرها نیز به نوعی تعیین کننده محل و مکان فعالیت‎ها‎ هستند.
 
نکات مهم در رابطه با سئوی محلی
از آنجا که بهترین فضاهای سایت برای درج اطلاعات تماس، فوتر سایت است که در همه جا تکرار می‎شود، روبات‎ها‎ی گوگل، قابلیت درک شماره تماس و آدرس آن‎ها‎ را دارا می‎باشند.
 
محتوای صفحات مختلف سایت نباید تکراری و غیر مفید باشد. هر صفحه از سایت باید به طور مجزا ارائه دهنده مفاهیم و مطالب مشخصی باشند که در بخش‎ها‎ی دیگر سایت کپی یا تکرار نشده است.
 
قرار دادن لینک صفحات در هر سایت یا مجموعه ای، به معنی پیشرفت سایت در نتایج گوگل و یا بهبود سئوی محلی نیست و تنها سایت‎ها‎ی معتبر می‎توانند عاملی برای توسعه سایت باشند.
 
برخی سایتها بدون اینکه در تولید محتوا تلاش کنند، اقدام به کپی برداری می‎کنند. در این صورت باید بطور مکرر سایت آنالیز و لینک‎ها‎ بررسی شوند تا اطمینان حاصل نمایید که لینک محتواها شما به همراه مقالات درج شده اند. این امر می‎تواند سئوی محلی وب سایت را تحت تاثیر خود قرار دهند.
 
در صورتی که محتواهای سایت کپی برداری شوند اما لینک آنها ذکر نشود، باید با مدیر وب سایت ارتباط برقرار کرده و از وی بخواهید مقالات و محتواهای شما را حذف نماید. در غیر این صورت می‎توان سایت کپی بردار را به موتورهای جستجو اطلاع داد.
 
با ایجاد سایت در گوگل پلاس، کاربران و بازدیدکنندگان می‎توانند به راحتی اظهار نظر کنند و انتقادات و پیشنهادات خود را در رابطه با خدمات و محصولات بیان کنند. این نظرات می‎تواند بر سئوی محلی گوگل پلاس تاثیرات مثبتی بر جای گذارد.

خانه --> اخبار و مقالات --> سئو محلی در طراحی سایت چيست؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران