سئو ی صفحات فراموش شده یک وبسایت

صفحات زیادی از سایت ما ، در نتایج جستجوی گوگل رتبه دارند . بیشتر ورودی گوگل وب سایت ما ، تشکیل شده است از صفحاتی که رتبه خوبی در موتورهای جستجو دارند .
یکی از این صفحات ، صفحه اصلی و یکی دیگر صفحه محصول است ، در این میان صفحه های مقالات یا به اصطلاح وبلاگ نیز رتبه های خوبی دارند و هدف ما برای سئو هستند .
 
در بسیاری از موارد مشاهده شده که وبمستر های عزیز ، صفحاتی مانند دسته بندی های وبلاگ یا دسته بندی های محصولات را فراموش می کنند .
به این مثال توجه کنید : یکی از محصولاتی که شما در وب سایت می فروشید ، به عنوان مثال کاشی صنعتی می باشد . در دسته بندی کاشی صنعتی ، شما حدود ۴۰ محصول دارید که هر کدام نامهایی مثل کاشی صنعتی نسوز ، کاشی صنعتی ضد اسید و … دارند . دوست دارید با جستجوی کلمه “کاشی صنعتی” کدام صفحه در نتایج جستجو ظاهر شود ؟
یک محصول مانند کاشی صنعتی نسوز یا دسته بندی کاشی های صنعتی ؟
صد البته هدف اصلی ما دسته بندی کاشی نسوز می باشد . پس سئوی برگه دسته بندی محصول (در وردپرس) باید به درستی صورت پذیرد .
 
روش سئوی صحیح صفحه دسته بندی محصولات :
 
– به منوی محصولات > دسته بندی ها بروید و دسته بندی مربوطه را برای ویرایش انتخاب کنید . در توضیحات ، مطالب کاملا مرتبط با دسته بندی مربوطه و توضیحات دقیقی بنویسید تا چراغهای افزونه yoast سبز شود .
 
– صفحه دسته بندی را در سرچ کنسول گوگل Fetch کنید .
 
– در کلیه محصولات مربوط به این دسته بندی ، کلمه کلیدی “کاشی صنعتی” را به صفحه دسته بندی “کاشی صنعتی” لینک کنید .
 
– برای صفحه دسته بندی ، لینک سازی کنید ، یا بک لینک دائمی بخرید .
 
– برای صفحه دسته بندی ، سوشیال سیگنال بخرید .
کار شما برای آن دسته بندی به پایان رسیده است و فقط کافیست منتظر بمانید تا در نتایج جستجو بالا بیاید . این کار بسته به عمر دامنه شما ، دامین اتوریتی سایت شما و لینک سازی که انجام دادید ربط دارد .
 
سئوی صفحات برچسپ در وردپرس
صفحات دیگری که فراموش می شوند ، صفحات برچسپ ها هستند . در ابتدا لازم می دانم در خصوص برچسپ و فرق آن با کلمه کلیدی یا (Keyword) صحبت کنم . در وردپرس ، برچسپ های صفحات شما ، به صورت طبیعی کلمات کلیدی آن صفحه نیستند (با دستکاری در کدهای هسته وردپرس می شود این قابلیت را افزود که برچسپ ها به عنوان متای کلمات کلیدی نیز استفاده شوند) .

خانه --> اخبار و مقالات --> سئو ی صفحات فراموش شده یک وبسایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران