سایت های موبایلی و گوگل

طراحی سایت

در یک تحقیق شرکت گوگل شصت وهفت درصد از ۱۰۸۸ نفر که دارای گوشی تک جیانت در ماه جولای تحت بررسی قرار گرفتند این مطلب را اذعان نمودند که تمایل بیشتری به خرید از وب سایت هایی دارند که در گوشی می توانند آن ها را ببینند و در این طرف ۶۱ درصد بیان نمودند که اگر وارد وب سایتی بشوند که با گوشی موبایل بهینه نیست به سرعت آن را ترک می کنند. این تحقیق بیان می کند که اگر طراحی وب سایت خود را برای موبایل بهینه نکرده اید حجم زیادی از مشتریان خود را از دست خواهید داد.

سایتی که برای گوشی های موبایل بهینه باشد می تواند به راحتی و بسیار آسان اطلاعات مربوط به تجارت شما را در صفحه های کوچک موبایل نشان دهد که نیازی هم به جستجو و سرچ نداشته باشد.

در کل این گونه وب سایت ها که بهینه سازی شده اند دو مزیت را دارا می باشند
-اول این که زمانی که کاربران به این گونه وب سایت ها بیایند تمایل بیشتری به خرید دارند
-دوم این که احتمال بازگشت دوباره آن ها در آینده بسیار زیاد است

در این مطالعات پنجاه و دو درصد از کسانی که مورد تحقیق و بررسی قرار گرفتند بیان نمودند که اگر تجربه بدی از سایت داشته باشند نسبت به خرید از آن شرکت دل چرکین می شوند و تمایلشان نسبت به آن شرکت کم می شود.
در این میان چهل و هشت درصد از کسانی که مورد تحقیق قرار گرفتند بیان نمودند که اگر سایت شرکتی بهینه نباشد نشان دهنده این است که آن کسب و کار برای تجارت خود ارزشی قائل نیست.

از این رو، دقیقا مشتریان در وب سایت های گوشی همراه به دنبال چه چیزی هستند؟ در این جا مواردی که گوگل اشاره می کند را می خوانیم:

۱)سرعت لود یا بارگذاری بالا: به معنای بارگیری و یا لود شدن سایت در عرض ۵ ثانیه و یا کمتر
۲)ویژگی های بهینه سازی شده سایت برای گوشی های همراه: این موارد می تواند دکمه های بزرگ، جستجوی ساده و یا عدم نیاز به اسکرول یا زوم کردن باشد.
۳)دسترسی سریع به اطلاعات تجارت: به معنای وجود نمایش اطلاعاتی نظیر آدرس، شماره تماس، چگونگی خرید کردن و اطلاعات محصول در صفحه اول سایت که خواندن و دسترسی آن ها در گوشی های همراه هوشمند و تبلت ها نیز ساده و راحت باشد.

خانه --> اخبار و مقالات --> سایت های موبایلی و گوگل

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران