ضرورت طراحی صفحه پرسش های متداول در سایت

ساخت سایت

 

صفحه پاسخ به سوالات رایج یکی از بهترین راههای تبدیل کاربرهای سایت به خریدار و مشتری هست. بعضی ها شاید به شما زنگ بزنند و بعضی ها ایمیل، این وسط یه عده هم هستند که اگه جوابشونو نگیرن بدون اینکه با شما تماس بگیرن سایتتونو ترک میکنند. اگه شما بتونید قبل از اینکه صفحه رو ترک کنند، سوالاشونو جواب بدهید احتمالش بیشتره که قدم بعدی رو بردارن و باهاتون تماس بگیرند.
 
صفحه پاسخ به سوالات رایج باید حاوی چه مطالبی باشد؟
برای هر نوع شرکتی متفاوته، اما اگه اصرار داشته باشید که جواب بگیرید، فرض کنید یه نفر میخواهد با شما قرار داد ببند (یا به هر نحوی از خدماتتون استفاده کند)، حالا این فرد چه چیزهایی میخواد بداند؟ باید به این سوالا جواب بدید. مثلا اگه نوع کارتان طوریه که قرارداد میبندید، باید در مورد سایز کارهایی که قبول میکنید، اینکه چه مدت طول میکشد تا کار را شروع کنید اطلاعات بدید، اگه دکتر یا دندونپزشک باشید باید بیمه هایی که قبول میکنید را معرفی کنید یا مقدار هزینه ها را بگید. اگه عکاس باشید، باید به سوالاتی درباره ویرایشها، عکسهای فروشی و گواهی ها جواب بدهید.
 
نکاتی برای صفحه پاسخه به سوالات رایج
-صفحتون طبقه بندی شده باشه. اگه سوالات زیادی هست که باید جواب بدید، انها رو تو دسته های مختلف طبقه بندی کنید.
-به زبان ساده بنویسید و از اصطلاحات فنی و تخصصی استفاده نکنید.
-برای اینکه منظورتان را بهتر برسانید از تصاویر بهره ببرید.
-شاید بعضی از سوالات به نظر شما واضح بیاند، اما برای بقیه اینطور نیست. شما در رشته خودتون تخصص دارید اما مشتری  تخصصشو ندارد.
-زیادی طولش ندهید. مردم سریع نوشته ها را رد میکنند و فقط دنبال جواب سوال خودشون میگردند.
 
در واقع صفحه پاسخ به پرسش های متداول، یه صفحه فروش برای خریدارهای است که هنوز تصمیم قطعی برای خرید نگرفتند، بنابراین باید تو این صفحه کیفیت کار و اطلاعاتتان را منعکس کنید تا قدم اول را خوب برداشته باشید.

خانه --> اخبار و مقالات --> ضرورت طراحی صفحه پرسش های متداول در سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران