طراحی سایت با اسکرول زیاد

اسکرول طولانی می تواند راهی درخشان برای جذب کاربران در طراحی سایت باشد. قالب های اسکرول طولانی، وب سایت هایی هستند که چندین بار اسکرول میشوند تا تمام محتوا دریافت شود.

 

۱) ایجاد محتوای جذاب

کلید اول برای موفقیت، در هنگام استفاده از یک وب سایت با اسکرول طولانی، وجود محتوای جذاب و با کیفیت است. هیچ آزمونی برای کیفیت محتوا، که به شما بگوید آیا چیزی را که خلق می کنید خوب است یا خیر وجود ندارد. (تجزیه و تحلیل کاربر این اطلاعات را فراهم می کند.)
 
اما چند مورد زیر می تواند به شما برای ایجاد بهترین محتوا، کمک نماید:

  • یک روایت جالب بگویید و آن را متعلق به خود کنید.
  • از تصاویر با وضوح بالا و جالب، مانند عکس ها، تصاویر و فیلم ها استفاده کنید.
  • دلیلی را برای اسکرول ارائه دهید.
  • انتخاب ها را محدود نمایید، در طراحی سایت، کارهایی را برعهده کاربران بگذارید، اما آنها را با گزینه های بسیار زیاد دچار سردرگمی نکنید.
  • محتوای جذاب بنویسید. در حالیکه تصاویر تاثیرات اولیه را میگذارند، کلمات چیزهایی هستند که کاربران را برای حرکت در میان محتوا، نگه می دارند.

 

۲) لذت بردن از تعاملات

یکی از چیزهای خارق العاده در مورد اسکرول طولانی، این است که کاربر را به تکنیک داستان سرایی در وب بسپارید. که اغلب شامل بسیاری از تعاملات کوچک هستند که برای لذت بردن کاربران طراحی شده است. از انیمیشن ها، اقدامات اسلایدی، تکنیکهای پیمایشی، تا تصاویری که روی صفحه نمایشی نشان داده میشوند ( مثلاً تصویر شخص از کودکی تا بررگسالی بر روی هم ریخته میشود، به گونه ای که در عرض چند ثانیه این روند رشد نشان داده میشود) ، این تعاملات کوچک می تواند به کاربران کمک کند.
 
هر بخش متفاوت از اسکرول، شامل انیمیشن هایی است که منحصر به آن منطقه ی محتوا، هستند. از آنجا که عناصر، تعاملات و محتوا متفاوت هستند (اما همچنان الگوهای به خوبی درک شده کاربر را دنبال می کنند)، برای بازدیدکنندگان برای هر حرکت ناگهانی موس (flick مانند رد کردن اسلاید) چیز جدیدی وجود دارد.

 

۳) اهداف روشن طراحی

وب سایت های اسکرول طولانی، بی پایان نخواهند بود. طراحی باید یک شروع، یک پایان و اهداف روشنی را برای کاربر دربر داشته باشد. قبل از اینکه شما در مورد نحوه اسکرول در طراحی سایت فکر کنید، آنچه را که قرار است هدف نهایی باشد، ترسیم نمایید. اطمینان حاصل کنید که هر بخشی از طراحی اسکرول طولانی کمک می کند تا کاربران به این هدف دست پیدا کنند.

 

۴) از تکنیک اسکرول استفاده کنید

یکی از دلایلی که طراحان، وب سایت های اسکرول طولانی را دوست دارند به خاطر این است که آنها در هر دو مورد دسکتاپ و تلفن همراه به خوبی کار می کنند. در واقع بسیاری از کاربران دستگاههای کوچک، اسکرول را نسبت به کلیک (click) یا ضربه ی آهسته (tap) ترجیح می دهند، زیرا همه اطلاعات بطور ساکن در یک مکان قرار دارند و دسترسی به آنها آسان میباشد.
 
از یک تکنیک اسکرول مانند پارالاکس (اختلاف منظر) ،Color Blocking (به معنای کنار هم قرار دادن رنگ‌های جیغ و پررنگ)، یا انواع mixed content (صفحات نمایشی متناوب که با تصاویر، متن یا ویدیو سنگین شده اند) برای حفظ مثبت در طراحی سایت استفاده کنید. با استفاده از تکنیک های اسکرول، طراحی به کاربران سیگنال می فرستد که ضمن اینکه محتوا عوض میشود، جذاب هم میماند. این اثرات همچنین می توانند اسکرول صفحات را تشویق کنند، زیرا کاربران می خواهند ببینند که بعد از این چه اتفاقی می افتد. و با یک اسکرول طولانی، تمام محتوا در یک صفحه قرار میگیرد، بنابراین شما مجبور نیستید دوباره به پاپ آپ یا ناوبری پنهان تلفن همراه، فکر کنید. همه چیز برای کاربران براحتی فراهم است.

خانه --> اخبار و مقالات --> طراحی سایت با اسکرول زیاد

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران