تاثیر طراحی سایت بر رتبه بندی در موتورهای جستجو

 

طراحی سایت
 
داشتن یک وبسایت با طراحی مناسب بسیا حائز اهمیت است.رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو نیز به طراحی سایتمان وابسته است و از آن متاثر می شود. پس اگر طراحی سایت ضعیف باشد، همیشه در رتبه های پایین قرار خواهیم گرفت و از بازدید کمی برخوردار خواهیم شد.

در زیر به برخی از عوامل موثر در بر رتبه بندی وبسایتها در موتورهای جستجو اشاره میکنیم:
 

سرعت بارگذاری صفحه:

یکی از عوامل مهم در رتبه بندی از نظر بسیاری از موتورهای جستجو، سرعت بارگذاری وبسایتتان می باشد. اکثر کاربران، به دنبال صفحاتی هستند که سریع بارگذاری می شوند و اگر با صفحه ای مواجه شوند که بارگذاری آن کند است، به احتمال زیاد آن صفحه را رها خواهند کرد، به همین دلیل، موتورهای جستجو همواره، وبسایت های سریع را در رتبه های بالا قرار می دهند و وبسایت های کند را به رده های پایین تر می فرستند. یک طراحی وب سایت ضعیف، نمی تواند سرعت بارگذاری خوبی داشته باشد و بنابراین در رتبه های پایین قرار خواهد گرفت.

نویگیشن یا ناوبری:

حرکت روان و آسان در یک سایت به دو دلیل مهم است: اول اینکه، اگر کارکردن با سایت آسان باشد، احتمال اینکه بازدیدکنندگان دوباره به وبسایت برگردند، بسیار زیاد است.
دوم اینکه، موتورهای جستجو، اطلاعاتی را در خصوص نحوه طراحی سایت ها جمع آوری می کنند و از این اطلاعات برای رتبه بندی آنها استفاده می کنند. لذا سعی کنید در طراحی سایت خود، توجه ویژه ای به تجربه کاربری داشته باشید تا کاربران و همچنین موتورهای جستجو، به راحتی به خواسته خود برسند.

تصاویر:

موتورهای جستجو، اهمیت فراوانی برای تصاویر قائل می شوند. تصاویر، باید برای استفاده در وب سازگار شوند، اما به علاوه باید به نحوی لیبل گذاری شوند که به آسانی شناسایی شوند. یک طراحی سایت مناسب و خوب به این نکته توجه می کند و احتمال اینکه تصاویر شما در نتایج جستجو نمایان شوند را افزایش می دهد، و باعث می شود که سایت شما در رده های بالای رتبه بندی قرار بگیرد.
عوامل فراوانی در طراحی وب سایت وجود دارد که باعث ارتقاء یا تنزل رتبه بندی شما در موتورهای جستجو می شود. اگر می خواهید وبسایتتان از نظر ظاهری، عالی باشد و همچنین رتبه بالایی در موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو داشته باشد، حتما به این موارد در طراحی سایت خود توجه داشته باشید.

خانه --> اخبار و مقالات --> تاثیر طراحی سایت بر رتبه بندی در موتورهای جستجو

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران