طراحی سایت روان و ثابت چیست؟بخش اول

 

شرکت طراحی سایت
 
واژه ی Liquid، fluid یا روان در طراحی سایت بیانگر این است که یه وب سایت به راحتی در فضایی که دارد در حرکت باشد. به عبارتی سایت شما خود را با مرورگر کاربران وفق می دهد. در حالت عادی اگه رزولوشن صفحه نمایش کاربر بالا باشد مجبور به تغییر بزرگ نمایی مرورگر خود خواهد بود.
 
اگه شما طراحی روان را به درستی انجام بدید، می توانید صفحات خود را روی تقریبا هر چیزی نمایش بدید و این طوری هنوز هم برای کاربر مناسب است.
اما این ها همه در ایجاد صفحه ی روان و مطابق با پنجره ی مرورگر خلاصه نمیشود. اصل طراحی روان با اصول دسترسی به دست می آید.
هر کسی دید کاملی ندارد و بسیاری از مشتریان بالقوه ی شما از این قاعده مستثنی نیستند. اگه شما سایت خود را با استفاده از واحدهای فونت مناسب و عرض صفحه ی مبتنی بر درصد بر اساس المان های رایج ایجاد کنید، برای برخی از بازدیدکنندگانتون و شاید برای همه ی اون ها زندگی راحت تری خواهید ساخت.
 
مزایای طراحی سایت روان:
 
از جمله مزایای طراحی سایت روان کارایی اون است که خودش رو با تنظیمات سیستم کاربران وفق می دهد و فضایی که بین بخش های اصلی وجود داره تناسب خودش رو حفظ کرده و نمایش سایت توی هر وضعیتی یکسان است. مهم تر از اینها این است که اگر از این روش به درستی در طراحی استفاده شود دیگه به اسکرول کردن افقی صفحات نیازی نیست و در همه ی شرایط تمام محتوا نمایش داده میشود.
 
معایب طراحی سایت روان:
 
و البته معایب این روش اینه که طراح سایت کنترل به نسبت کمتری روی نمایش محتوا دارد به این علت که همه چی رو طبق رزولوشن می گذارد و ممکن است بعضی شرایط را در نظر نگرفته باشد. تصاویر، ویدیو و محتوایی که در این طراحی باید ابعاد مشخصی داشته باشد نمی تواند با تغییر صفحه ی کاربران خودش رو هماهنگ کند. در صفحه نمایش های خیلی بزرگ کاربران فاصله ی بین المان ها زیاد میشود و این فضای خالی ایجاد شده سایتتان را کم محتوا جلوه میدهد.

 

در مقاله بعد به ادامه ی این مطلب خواهیم پرداخت.

خانه --> اخبار و مقالات --> طراحی سایت روان و ثابت چیست؟بخش اول

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران