طراحی سایت سئو محور

 
طراحی سایت سئو بیس چیست؟
 
طراحی سایت به طور کلی چند بخش اصلی دارد: ۱. گرافیک؛ ۲. اجرای UI؛ ۳. برنامه نویسی؛ ۴. بارگزاری بر روی هاست. اگر طراحی سایت بر اساس اصول استاندارد هر حوزه انجام شود، یعنی سایت در وضعیت خوبی قرار گرفته است و به احتمال زیاد، طراحی سایت بر اساس اصول سئو بوده است؛ بنابراین این سایت‌ها باکیفیت هستند و فاکتورهای سئو در آن‌ها رعایت شده است. سئو یا search engine optimization مجموعه راهکارهای گوگل برای بهینه سازی سایت هاست تا در صدر نتایج موتورهای جستجوگر نمایش داده شوند. امروزه بیشترین رقابت میان کسب و کارها در حوزه سئو انجام می‌گیرد؛ چراکه نه تنها موجب جذب مشتری می‌شود، بلکه می‌تواند سرنوشت ساز باشد و آینده کسب و کار شما را هم رقم بزند.
 
خدمات طراحی سایت سئو بیس چیست؟
سئو مبحثی گسترده است و از چندین بخش تشکیل می‌شود. برای موفق بودن در زمینه سئو، باید تمام مباحث سئو را در هماهنگی با همدیگر پیش ببرید؛ اما به طور کلی بهتر است بدانید سئو در دو بخش سئو داخلی (On-Page) و سئو خارجی (Off-Page) انجام می‌گیرد. دشوار است که بین سئو داخلی و خارجی قرعه بیندازیم و بگوییم کدام یک از دیگری مهم‌تر است؛ اما طراحی سایت بر اساس اصول سئو در بخش سئو داخلی سایت قرار دارد و شامل برنامه‌نویسی و طراحی سایت بر اساس الگوریتم های جدید می‌شود.
 
چرا سئو در طراحی سایت اهمیت دارد؟
این روزها اینترنت همه را به صفحه جستجوی گوگل وابسته کرده است و دیگر کسی برای انجام کارهای خود، از آشناهایش پرس و جو نمی‌کند؛ همه از گوگل می‌پرسند. بدین ترتیب اینترنت به فضای رقابتی شدیدی تبدیل شده است که هر کس سعی دارد سهم خود را از آن بیشتر کند. حتی کسب و کارهای کوچک هم به فکر داشتن سایت و وبلاگ افتاده اند تا مشتریان خود را افزایش دهند و خدمات خود را گسترش دهند. در این بازار گرماگرم رقابت، پس از ارائه خدمات باکیفیت، باید به فکر سئو باشید تا سایت خود را در معرض بیشتر دیده شدن قرار دهید. گوگل برای امتیازدهی به سایت ها به طراحی سایت سئو بیس، توجه ویژه‌ای می‌کند. بنابراین عواملی از جمله اجرای صحیح کدها، لینک سازی بین صفحات، تگ های متا، سرعت سایت، واکنش‌گرا بودن صفحات و به طور کلی فاکتورهای سئو در طراحی وب سایت، در بهبود رتبه شما در نتایج جستجو گوگل موثر است.
 
چرا نباید کار کردن بر روی سئو را بعد از طراحی سایت شروع کنیم؟
 
با مطالب گفته شده حتما متوجه شده اید که اگر در هنگام طراحی سایت به فکر گوگل نباشید، چقدر به دوباره‌کاری نیاز دارید و سختی کار را برای خودتان ده برابر کرده‌اید. این زحمت، جدا از هزینه گزافی است که باید بابت این سهل‌انگاری پرداخت کنید. تجربه متخصصان وبگر ثابت کرده است که از همان ابتدای طراحی سایت، باید اصول سئو را رعایت کنید.
 
در پایان باید به شما یادآور شویم که طراحی سایت و سئو سایت دو موضوع جدا از یکدیگر نیستند؛ بلکه رعایت اصول سئو یکی از مهم‌ترین خدمات در طراحی سایت است. در صورتی که عزم خود را برای داشتن یک سایت حرفه‌ای جزم کرده‌اید و می‌خواهید از رقبای خود عملکرد بهتری داشته باشید، تردید نکنید و طراحی سایت سئو بیس را در اولویت قرار دهید.

خانه --> اخبار و مقالات --> طراحی سایت سئو محور

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران