طراحی سایت قابل دسترس

 
بسیاری از محبوب ترین وب سایت های جهان، مانند ویکیپدیا، یوتیوب، گوگل، و یاهو در حال کار سخت برای تبدیل شدن به سایتهای که قابل دسترس برای تمامی کاربران معلول هستند، اما هنوز سایت های زیادی وجود دارند که یک راه طولانی برای قابل دسترس بودن کامل در کل دنیا دارند.
 
ساخت سایت
 
هیچ طراح سایتی عمدا وب سایت هایی که غیر قابل دسترس باشند را ایجاد نمی کند. از آنجا که هدف از داشتن یک وب سایت است ان است که قادر به رسیدن به مردم باشد اکثر طراحان وب هر چیزی برای رسیدن کل مردم انجام میدهند. اما برای بسیاری از توسعه دهندگان و طراحان، ایجاد یک وب سایتی که به راحتی در دسترس باشد می تواند فوق العاده خسته کننده باشد.
 
در نتیجه طراحان سایت هنگام طراحی باید تمامی جوانب را بسنجند برای مثال مخاطب یا کاربران این سایت چه کسانی با چه رده سنی یا جنسیت یا تحصیلات و …خواهند بود.
 
نکته نهایی که بسیار مهم است این است که هر چه طراحی سایت با امکانات و گرافیک …خوبی طراحی شده باشد اگر در نهایت برای کاربر قابل دسترس نباشد عملا این سایت هیچ کاربردی نخواهد داشت در نتیجه بهینه سازی کدنویسی و موارد دیگر جهت افزایش سطح دسترسی یک سایت به اندازه موارد اول حائز اهمیت است و در طراحی باید رعایت شود.

خانه --> اخبار و مقالات --> طراحی سایت قابل دسترس

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران