۱۰ نکته ی مهم طراحی وب در سال ۲۰۱۸

 

طراحی سایت تهران
 
طراحی وب نیازمند دانش و تجربه و خلاقیت بسیاری می باشد، همچنین شما باید از ابزارها و المان های مختلف و مناسبی هم استفاده کنید. ما در این مطلب سعی داریم که ۱۰ نکته ی مهم طراحی وب در سال ۲۰۱۸ را به شما بگوییم تا این کار را با کیفیت بسیار بیشتری انجام دهید. در ادامه به این نکات خواهیم پرداخت:

۱) انیمیشن ها

انیمیشن ها می توانند نقش بسیار مهمی را در برقراری ارتباط با کاربران ایفا کنند. در هر کجای این دنیا که می خواهید اطلاعات کاملی را در زمانی کوتاه به کسانی منتقل کنید، انیمیشن ها یکی از بهترین گزینه های شما خواهند بود. از طرفی پویایی و تحرک انیمیشن ها بر جذابیت سایت شما می افزاید و می تواند ذهن کاربران را بیشتر و بهتر به شما و کارتان درگیر کند. قدرت و نفوذ این تصاویر متحرک اسلحه ی شما برای مبارزه با سایر رقبا می باشد.
 
حالا باید ببینیم که چه انیمیشن هایی را باید استفاده کنیم! به طور کل هر انیمیشنی که مربوط به شغل و زمینه کاری شما باشد و یا مربوط به مطلبی که دارید می نویسید باشد می تواند مفید و قابل استفاده باشد. اما نکته ای که وجود دارد آن است که در سال ۲۰۱۸ استفاده از انیمیشن های مربوط به لوگو بسیار ترند شده اند! انیمیشن ها و گیف ها بسیار در حال گسترده شدن در جهان هستند و دنیای امروز به طرز چشم گیری از آن ها استقبال کرده است، از آن ها استفاده کنید تا دنیا به استقبال شما بیاید!

 

۲) استفاده از رنگ های جسورانه!

در سال گذشته استفاده از رنگ های با قدرت و جسورانه بسیار رواج پیدا کرده است و انتظار می رود که امسال این گونه رنگ ها حرف اول را بزنند! بهترین مثال در این زمینه لیگ برتر فوتبال انگلستان است! تابلوهای تبلیغاتی و بیلبوردها تماما تغییر رنگ دادند و همگی آن ها تحت تاثیر اپلیکیشن و سایت رسمی این مسابقات دچار این تغییر شدند.

 

۳) اختراع تایپوگرافی

تایپوگرافی یکی از مهم ترین سلاح های ما در برابر چشمان کاربران است. مدتی است که دیگر استفاده از تایپوگرافی های از پیش معین شده و تکرار روش های قدیمی کنار گذاشته شده است و انتظار می رود این روند به شکل قابل توجهی در سال ۲۰۱۸ رشد کند. استفاده از فونت های sans و  serif می تواند گزینه ی خوبی برای فعالیت های شما باشد اما بهتر است باز هم پای خود را فراتر بگذارید و خودتان تایپوگرافی اختراع کنید! استفاده از فونت و تایپوگرافی های جدید به شکل جسورانه شما را جذاب تر از آن چه که فکر کنید نشان خواهد داد و تمایل کاربران به سوی شما بیشتر می شود!

 

۴) قصه و داستان کار!

برای کارتان داستان داشته باشید. طراحی و مطالب شما می بایست یک روند و داستان خاص داشته باشد. هر صفحه نیز می بایست داستان خاص خودش را دارا باشد. این روند هم به نظم کار شما کمک خواهد کرد و هم در ذهن کاربر یک جذابیت و وسوسه ی خاص ایجاد می کند تا بیشتر سایت شما را دنبال کند چرا که فکر می کند می داند شما چه چیزی را برای او آماده کرده اید اما باید باهوش باشید و همواره موارد تازه و شگفت آوری برای آن ها داشته باشید.
 
در اینجا یک بار دیگر می خواهیم به اهمیت و کارایی انیمیشن ها اشاره کنیم چرا که آن ها می توانند بخش های جذاب داستان شما را شامل شوند و در مواقعی که هیچ چیز نمی تواند نیاز شما را برطرف کند، به کمک شما می آیند.
 
در سال ۲۰۱۸ با ارائه شدن و وارد شدن فناوری های جدید به طراحی سایت، انتظار می رود که نحوه ی داستان سرایی در سایت ها و اپلیکیشن های وب، نوآوری های زیادی را ببیند. پیش بینی و انتظاری که در این زمینه وجود دارد، استفاده ی بیشتر و بهره برداری بهتر از ویدیوها و گیف ها وانیمیشن ها می باشد.

 

۵) تصاویر شاد!!!

در سال ۲۰۱۷ دیدیم که تصاویر بسیار زیادی در سایت ها وجود داشتند و این اصلا اتفاقی نبود! برندها و سایت ها می خواهند که به چشم بیایند و تصاویر یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به این هدف هستند. تصاویر حتی در عین سادگی می توانند بسیار قدرتمند و کاربردی باشند. از طرفی یک تصویر می تواند حاوی و منتقل کننده ی اطلاعات بسیاری باشد و نقش بزرگی را در محل مناسب خود بازی کند! همچنین هیچکس یک وبسایت خسته کننده را دوست ندارد و باز هم این تصاویر هستند که می توانند یک مشکل را به بهترین شکل رفع کنند. با توجه به تعداد فعالان در این حوزه و همچنین تنوع ابزارها و سبک های مختلف، کارهای زیادی را می توانید انجام دهید پس سعی کنید که بهترین و با کیفیت ترین کار را برای پروژه ی خود انجام دهید.

 

۶) Flat design 2.0

Flat design در حال مرگ نیست و هنوز نفس می کشد و به نظر می رسد که باید منتظر جان گرفتن دوباره ی آن باشیم. از سال ۲۰۰۷ آن ها کارهای زیادی ارائه کردند و نامی برای خودشان دست و پا کردند اما کم کم از پیشرفت تکنولوژی عقب ماندند! با پیشرفت مرورگرها به نظر می رسد که شاهد احیای سایه ها هستیم و این به معنای جان گرفتن دوباره ی Flat design می باشد. این ابزار را زیر نطر بگیرید و در حد امکان مورد استفاده قرار دهید. با استفاده از این ابزار و مواردی که به شما ارائه می دهد می توانید اهمیت و قدرت هر کدام از دکمه ها و آیکون ها را با میزان سایه نمایش دهید و ظاهری زیبا و مفید برای بخش های مختلف سایت ایجاد کنید!

 

۷) تکامل هوش مصنوعی

در سال های گذشته تکنولوژی هوش مصنوعی بسیار پیشرفت کرده و به مرور در حال باز کردن جای خود در ابزارها و زندگی روزمره ی انسان ها می باشد. در Google Home و ربات Siri شرکت اپل می توانید این تکنولوژی را ببینید. همانطور که افراد و انسان ها بیشتر در تعامل با ربات ها قرار می گیرند، ما شاهد پیشرفت مکالمه ی انسان ها با ربات ها هستیم و این مسئله به مرور در حال ورود به بخش طراحی سایت می باشد. امکان برقراری ارتباط و انجام کارهای مختلف در آن از طریق صحبت کردن و یا هر روش دیگری که مربوط به هوش مصنوعی باشد را در نظر بگیرید چرا که به زودی و حتی در همین سال ۲۰۱۸ مجبور به استفاده از آن خواهید شد.
 

۸) طراحی های نامتقارن

تغییر و تحول هایی که از سال ۲۰۱۰ شروع شد طراحان را قادر ساخت تا بتوانند کارهای با کیفیتی را به صورت ریسپانسیو ارائه دهند. حال تغییراتی در رابطه با تقارن بخش های مختلف سایت در حال ایجاد است. این تغییرات به مرور و به آهستگی و با احتیاط در حال رخ دادن هستند. خلاقیت در طراحی بسیار مهم شده است و روز به روز هم به اهمیت آن هم افزوده می شود. منظور از به هم ریختن تقارن، ایجاد بی نظمی و بدون قاعده کار کردن نیست، به معنای به کار بردن خلاقیت و قرار دادن آیتم ها در جاهای مختلف و بر هم زدن “قوانین قدیمی” می باشد. راه های جدید را کشف کنید و خلاقیت خود را به رُخ رقیبان بکشید.
 

۹) موبایل ها را مهم تر بدانید!

سال ۲۰۱۷ طلایی ترین سال برای موبایل ها در حوزه ی طراحی سایت بود. روش ها و ابزارهای مختلفی ارائه و به کار گرفته شد و پیشرفت های چشمگیری در این زمینه دیده شد. اهمیت این مسئله همچنان پا برجاست و احتیاج به پیشرفت های بیشتری در این زمینه می باشد. علاوه بر آن که طراحی ریسپانسیو برای موبایل ها را باید مهم تر از طراحی برای دسکتاپ بدانید، می توانید از قابلیت ها و ویژگی های تلفن های همراه استفاده کنید و مواردی که نمی توان در رایانه ها استفاده کرد اما آن قابلیت در موبایل وجود دارد را برای این دستگاه ها ایجاد کنید! در واقع شما می توانید طراحی ریسپانسیو را به عنوان یک فرصت برای ارائه ی امکانات بهتر و بیشتر ببینید. سایت G-Star این مورد را به خوبی انجام داده است.
 
شما نباید یک وبسایت را برای دسکتاپ طراحی کنید و سپس آن را ریسپانسیو و برای موبایل آماده کنید! بلکه باید ابتدا برای موبایل طراحی شود و این طراحی پخته تر و کامل تر از طراحی دسکتاپ باشد.
 

۱۰) ایمیل های پویا

با استفاده از CSS و HTML و با توجه به سیستم عامل موبایل ها، ایمیل های پویا را می توان ایجاد کرد. ایمیل هایی که دیگر فقط نقش یک پیام رسانی ساده را بازی نمی کنند و این امکان وجود دار که در ایمیل عمل های خاصی را انجام داد. به عنوان مثال کاربر می تواند ادامه ی فرایند یک خرید را پس از آن که ایمیل تایید ثبت سفارش را دریافت کرد، در همان ایمیل انجام دهد و دیگر نیازی به مراجعه ی مجدد به وبسایت نخواهد بود. تکنولوژی و نوآوری های این چنینی به دلیل راحتی کار کاربران به سادگی می توانند جای خود را در حوزه ی وب باز کنند پس این مورد را حتما به یاد داشته باشید.

خانه --> اخبار و مقالات --> ۱۰ نکته ی مهم طراحی وب در سال ۲۰۱۸

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران