طراحی وب سایت خدمات بهداشتی


 
زندگی سالم اهمیت فوق ­العاده ­ای برای همه دارد. دسترسی سریع افراد به پزشکان و اطلاعات بهداشتی و درمانی، یک نعمت بزرگ برای افرادی است که از مشکلات یا نگرانی­های بهداشتی رنج می برند. در این راستا کلینیک­ها، بیمارستان­ها و داروخانه­ ها با ایجاد ابزاری برای ارائه راحت تر و به­ موقع خدمات، می­توانند موقعیت حرفه­ای جدیدی را برای خود ایجاد کنند. طراحی اپ موبایل و طراحی وب­ سایت­ خدمات بهداشتی و درمانی، از این جهت که باعث می­شود بیماران و ارائه دهندگان این خدمات به طور مداوم در تماس باشند، گامی موثر در مدیریت ارتباط با مشتری و داشتن کسب و­کاری موفق است.
 
آموزش آنلاین بیماران
برای بسیاری از افراد، اینترنت اولین گزینه ­ای است که برای پاسخگویی به نگرانی­­ های بهداشتی خود، به آن مراجعه می­کنند. اگرچه اغلب این مشاوره­ های اینترنتی، خود باعث ایجاد نگرانی­های بیشتری در افراد می­شود، اما در بسیاری از موارد، اطلاعاتی که در اینترنت منتشر می­شود، به این افراد کمک می­کند مشکلات خود را بهتر درک کنند و کمک­های پزشکی درست و به­ موقعی را دریافت کنند. مهترین مساله برای صاحبان این کسب و­کارها استفاده از محتوای جذاب و مرتبط است. به عبارت دیگر لازم است در هر زمینه­ای که فعالیت می­کنند، وب­سایت خود به لحاظ محتوایی به­ روز نگه دارند تا به مشتریان خود اجازه دهند، آنچه را که از طریق موتور­های جستجو دنبال می­کنند، پیدا کنند.
 
ایجاد محتوا بخش مهمی از بهینه سازی موتور­های جستجو (سئو) است. گزینه­ هایی که طراحان وب ­سایت، به منظور افزودن محتوا به وب سایت­ خدمات بهداشتی و درمانی پیشنهاد می­کنند، عبارت­اند از:
 
-وبلاگ
-تابلو اعلانات آنلاین پزشکی
-انجمن­های بحث و گفتگو
-بخش پرسش و پاسخ
-چک کردن علائم
-گالری عکس و ویدئو
-پروفایل پزشک
 
مقالات پزشکی مفید و داستان­های موفقیت نیز نمونه­هایی از محتوای مشتری­محور است که می­تواند به وب سایت خدمات بهداشتی و درمانی اضافه شود و باعث وفادارسازی مشتریان وب سایت شود. یک وب سایت پزشکی موفق می­تواند منبع ارزشمند و جامعی از اطلاعات مربوط به سلامتی باشد و باعث ایجاد اعتماد در بیمارانی شود، که مشکلاتی در رابطه با درک اطلاعات و دستور العمل­هایی که به آن ها داده می شود، دارند.
 
در نظر داشته باشید امروزه بسیاری از افراد از گوش ی­های هوشمند و تبلت برای جستجوی اطلاعات در اینترنت استفاده می­کنند. وب سایت­هایی که برای دستگاه­ های تلفن همراه بهینه نشده باشند، توسط بزرگترین موتور جستجوی گوگل رد می­شوند و به ندرت در هنگام جستجو در این دستگاه­ها نمایش داده می­شوند. به همین دلیل است که طراحان و توسعه دهندگان وب باید مطمئن شوند وب سایت­هایی که طراحی می­کنند، به صورت موبایل فرندلی است که می­تواند با هر اندازه صفحه نمایش سازگار باشد.
 
ارتباط و تماس با بیماران
زمان طراحی ­های ساده بروشور­ مانند برای وب سایت­های پزشکی گذشته است. علاوه بر اطلاعات اساسی در مورد نحوه کار و کارکنان، که در این وب سایت­ها منتشر می­شود، لازم است که این سایت­ها رویکرد شخصی و تعاملی­تری را نیز دنبال کنند.
 
امکان برقراری ارتباط با پزشکان و برنامه­ ریزی قرار ملاقات، یکی از بزرگترین خدماتی است که از طریق وب سایت­ های ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی به بیماران ارائه می­شود. در واقع یک سیستم برنامه ­ریزی پزشکی کارآمد، می­تواند یک راه­حل عالی برای صرفه­ جویی در وقت و سرمایه پزشکان نیز باشد. بر­اساس تحقیقات صورت گرفته، بیش از ۳۰٪ از قرار ملاقات­های پزشکی از دست می­رود. با این حال، این امکان وجود دارد، که با اجرای یک سیستم مدیریت رزرو آنلاین، درصد این عدم حضورها کاهش پیدا کند. این سیستم­ها معمولا با ارسال یک ایمیل یادآوری قرار ملاقات، از تعداد بیمارانی که در وقت گرفته شده حاضر نمی­شوند، می­کاهد.
 
یکی دیگر از مزایای مهم در طراحی وب سایت خدمات بهداشتی و درمانی مدرن، توانایی ارائه مشاوره آنلاین است. این مساله در مدیریت ارتباط با مشتریانی که به دنبال پاسخ­های سریع و نظرات پزشکان هستند، بسیار موثر است. به این طریق مشاوران آنلاین می­توانند بیماران را از مکان­های دور و یا حتی از خارج کشور، جذب کنند که منجر به افزایش درآمد کلینیک­های پزشکی می­شود.
 
طراحی اپ موبایل
اپلیکیشن های موبایل می­توانند باعث رونق کسب و­کارهای بهداشتی و برنامه­ های تبلیغاتی آن باشند. در واقع اپلیکیشن کاربردی موبایل می­توانند برای طیف وسیعی از اهداف، از انتشار اطلاعات پزشکی گرفته تا ارائه خدمات سریع در شرایط اضطراری، مورد استفاده قرار گیرند.
 
ویژگی ­های بیشماری در اپلیکیشن تلفن همراه وجود دارد که باعث می شود بیماران بتوانند به گرفتن کمک پزشکی و آموزش خود در زمینه مراقبت­های بهداشتی کمک کنند. در اینجا یک لیست از برخی از این ویژگی­ها را ارائه می دهیم:
 
-پیدا کردن نزدیک ترین پزشک
-پیدا کردن امکانات پزشکی نزدیک
-جهت­یابی در مراکز پزشکی
-درخواست و برنامه ­ریزی قرار ملاقات با پزشک
-یادآوری دارو و قرار ملاقات
-پیگیری پرونده­های درمانی
-نکات و جستجوی علائم
 
امروزه فن­ آوری­ های مدرن سطح بی سابقه­ای از تعامل را بین ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و بیماران ایجاد کرده است. هزاران نفر از پزشکان، دندان پزشکان، متخصصین اپتومتری، متخصصین پوست و دیگر متخصصان مراقبت­های بهداشتی متوجه شده­اند که داشتن یک وب سایت حرفه­ای و یا طراحی اپ موبایل، شکاف میان آن ها و بیماران را برطرف می­کند، زمان رسیدگی به مشکلات بیمار و استرس آن ها را کاهش می­دهد و بدین ترتیب در وفادارسازی مشتریان نقش موثری دارد.

خانه --> اخبار و مقالات --> طراحی وب سایت خدمات بهداشتی

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران