استفاده از عنوان مناسب در طراحی سایت

 
طراحی سایت
 
اخیرا بسیاری از وبسایت ها توانسته اند با ایجاد تغییر در تگ عنوان، رنکینگ خود را به طرز چشمگیری ارتقا دهند. در ضمن، جنبه دیگری که تگ عنوان دارد، این است که می تواند با افزایش نرخ کلیک، ترافیک سایت شما را افزایش دهد. در این مقاله قصد داریم به اهمیت تگ عنوان و استفاده درست از آن در طراحی سایت بپردازیم.
 
افزایش ترافیک سایت از طریق نرخ کلیک می تواند رنکینگ سایت را، تحت یک سری شرایط خاص، ارتقا دهد. بنابراین شما می توانید با یک تیر به دو هدف برسید. به همین دلیل امروز می خواهیم در خصوص افزایش ترافیک سایت از طریق ایجاد تغییر در عنوان مطالب، صحبت کنیم.
 
سعی کنید در طراحی سایت خود برخی از نکات زیر را در هنگام انتخاب تگ عنوان در نظر بگیرید و امتحان کنید تا به نتایج مطلوب و دلخواه خود برسید.
 
۱)استفاده از تاریخ
استفاده از تاریخ، کاربرد ویژه ای در سرچ دارد. برای مثال: (طراحی سایت در سال ۲۰۱۸ چگونه خواهد بود؟). این مطلب در همه شرایط جوابگو نیست اما در خصوص برخی کلمات کلیدی خاص، به خوبی جواب می دهد.
 
۲)استفاده از اعداد

اعداد استفاده شده در عنوان ها، همیشه توجه بیننده را به خود جلب می کنند. به این مثال دقت کنید: (۷ نکته مهم و ضروری در طراحی سایت) هنگامی که در حال سرچ هستید، ذهن شما به دنبال چیزی می گردد که خاص باشد، و اعداد از جمله چیزهایی هستند که ذهن را به خود جذب می کنند. بنابراین به یاد داشته باشید، می توانید، تحت شرایط خاص و در برخی اوقات، با استفاده از اعداد در عنوان های خود، نرخ کلیک خود را افزایش دهید.
 
۳) استفاده از مترادف ها
توجه کنید که همواره، کاربران، آنگونه که شما فکر می کنید، سرچ نمی کنند. فرض کنیم بر اساس تحقیق شما، (تاکسی ارزان) کلمه کلیدی تاپ شما باشد و اکنون می خواهید با توجه به این مطلب، دست به بهینه سازی بزنید. خوب توجه کنید که شاید مردم به نحوی دیگر این مطلب را سرچ کنند. مثلا ممکن است (تاکسی مقرون به صرفه)، یا (کم هزینه)، یا (اوبر ارزان) یا مواردی از این دست را سرچ کنند.
 
بنابراین سعی کنید در طراحی سایت از کلمات مترادف در عناوین استفاده نمایید. اکنون با توجه به این مطلب، پیشنهاد ما در خصوص عنوان بالا، مواردی از قبیل (تاکسی سریع مقرون به صرفه)، (تاکسی فوری)، و (سفر ارزان شما) خواهد بود. این عناوین بیش از ۵۰ یا ۶۰ کاراکتر نمی باشند و می توانند باعث افزایش ترافیک سایت شما شوند.
 
۴) استفاده از کلمات فراخوان (Call to action)
معمولا کمتر پیش می آید که از این کلمات در عناوین استفاده کنید، اما به هر حال، این کلمات می توانند باعث شود تا سرچ کنندگان بر روی عنوان شما کلیک کنند. مانند خرید، پیدا کردن، دانلود، سرچ، گوش کردن، تماشا کردن، یاد گرفتن، و دستیابی. هنگامی که از این کلمات در طراحی سایت خود استفاده می کنید، در واقع هیجان بیشتری را به مخاطب القا می کنید زیرا کاربر احساس می کند که قادر است کاری را انجام دهد و فقط این نیست که بخواهد در قسمت جستجو، چیزی را تایپ کند. هنگامی که کاربران این کلمات را در نتایج جستجو می بینند، بر روی مطلب کلیک می کنند و از این طریق باعث افزایش ترافیک سایت شما می شوند.
 
۵)استفاده از تکنیک پرسش در طراحی سایت
سوال ها، ابزارهای بسیار خوبی هستند که می توانید در (تگ های عناوین) خود به کار برید. مثال، (پروانه ها به کجا مهاجرت می کنند؟)، در این عنوان، شاید کلمات کلیدی شما فقط (مهاجرت پروانه ها) باشد. اما وقتی آن را به صورت سوال می پرسید، در واقع یک حس کنجکاوی در کاربران ایجاد نموده و به آنها انگیزه می دهید که بر روی عنوان کلیک کنند. یا مثالی دیگر، (چگونه از رنگ ها در طراحی سایت استفاده کنیم؟) این کاری است که ما در طراحی سایت گاهی اوقات انجام می دهیم و از این طریق حس کنجکاوی کاربران را برمی انگیزیم. سعی کنید از این تکنیک برای بهتر کردن عناوین خود استفاده کنید.
 
۶)استفاده از کلمات کلیدی تاپ
معمولا در طراحی سایت از کلمات کلیدی بهینه استفاده می کنیم، اما ترافیکی که به صفحه وارد می شود، مجموعه ای دیگر از آنچه که ما فرض کرده بودیم، خواهد بود. نکته مهم این است، هنگامی که مردم کلمات خود را در موتورهای جستجو سرچ می کنند، دقیقا عین کلماتی که آنها تایپ کرده اند، در عنوان مطالب (در نتایج) وجود دارد، روی آن مطلب کلیک می کنند و از این طریق نرخ کلیک سایت بالا می رود. معمولا در طراحی سایت از کلمات کلیدی بهینه استفاده می کنیم، اما ترافیکی که به صفحه وارد می شود، مجموعه ای دیگر از آنچه که ما فرض کرده بودیم، خواهد بود. نکته مهم این است، هنگامی که مردم کلمات خود را در موتورهای جستجو سرچ می کنند، دقیقا عین کلماتی که آنها تایپ کرده اند، در عنوان مطالب (در نتایج) وجود دارد، روی آن مطلب کلیک می کنند و از این طریق نرخ کلیک سایت بالا می رود.

خانه --> اخبار و مقالات --> استفاده از عنوان مناسب در طراحی سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران