عوامل تأثیرگذار در سرعت وب‌سایت

طراحی وبسایت
 
آیا سرعت وب‌سایت مهم است؟
مدت زیادی است که گوگل اعلام کرده است که سرعت باز شدن صفحات سایت را به عنوان یکی از اصلی‌ترین عامل های رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها انتخاب کرده است.
یک وب‌سایت پرسرعت، تجربه‌ی کاربری بهتری را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. بنابراین گوگل بازدیدکنندگان را به سمت این وب‌سایت‌ها هدایت می‌کند.
 
در این مقاله به عواملی که در سرعت وب‌سایت دخیلن را اشاره میکنیم:
 
وب‌سایت‌ها به دو بخش اصلی تقسیم می‌شوند:
۱ – Frontend – فایل‌های وب‌سایت
۲ – Backend – سرور وب‌سایت
 
درواقع سرعت وب‌سایت شما جمع سرعت این دو بخش است و از آن معمولاً تحت عنوان Performance Golden Rule به معنی قانون طلایی عملکرد یاد می‌شود.
 
ابزارهای آنلاین و رایگان زیادی وجود دارند که می‌توانید به کمک آن‌ها سرعت وب‌سایت خود را بسنجید.
 
شما و طراح وب‌‌سایت‌تان می‌توانید سرعت بخش Frontend را افزایش دهید؛ اما کنترل بخش Backend در دست میزبان وب است.
 
مهم‌ترین معیار سنجش سرعت Backend چیست؟
Backend بیش از هرچیز یکی از مهم‌ترین معیارهای سرعت را به نام Time To First Byte) TTFB) مشخص می‌کند. به بیان ساده، TTFB مدت‌زمانی است که مرورگر شما برای اولین بار با وب‌سروری که وب‌سایت شما روی آن میزبانی می‌شود ارتباط برقرار می‌کند و اولین بایت از داده‌ها را از سرور دیافت می‌کند.
 
اگر سرعت TTFB بالا باشد، اولین آزمون را با موفقیت سپری کرده‌اید. اگر در این آزمون شکست بخورید، باید از همین مرحله به فکر بهبود بخشیدن به‌سرعت وب‌سایت باشید.
 
توصیه حرفه‌ای: از خدمات میزبانی SSD بهره ببرید
صادقانه بگوییم، همه‌ی ما مایل هستیم خدمات را با کمترین قیمت دریافت کنیم؛ اما استفاده از خدمات ارزان یعنی داشتن منابع ناکافی سرور. این امر در نهایت ختم می‌شود به کاهش رتبه‌ی شما در نتایج گوگل.
 
البته ممکن است بودجه‌ی محدودی برای این کار در دست داشته باشید، اما نباید فراموش کرد که کاهش هزینه‌های ضروری تنها باعث می‌شود وب‌سایتتان آسیب ببیند.

خانه --> اخبار و مقالات --> عوامل تأثیرگذار در سرعت وب‌سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران