فاکتور dwelltime در سئو چیست؟

 
یکی از مهمترین کارهایی که یک سئو کار باید انجام بدهد، انجام آزمایش برای بدست آوردن فاکتورهای تاثیر گذار در نتایج گوگل است. دلیل این موضوع این است که گوگل همواره از الگوریتم های خود محافظت می کند و بخش زیادی از الگوریتم های رتبه بندی گوگل برای افراد مختلف ناشناخته است. بسیاری از فاکتورهای سئو که گوگل در الگوریتم های رتبه بندی در نظر میگیرد، با فاکتورهایی که بعضا از طریق حدس و گمان و یا آزمایشهای مختلف بدست می آیند متفاوت هستند، اما از آنها تاثیر میپذیرند. برخلاف تصویر بسیاری از افراد و همچنین مقالات اشتباهی که در زبان فارسی منتشر شده است، به دلایل مختلف میتوان ثابت کرد که گوگل از اطلاعات انالیتیکز در وبمسترتولز و الگوریتم رتبه بندی خودش استفاده نمیکند و ساختار معماری گوگل و سایر موتورهای جستجو به گونه ای است که نمیتوانند اطلاعاتی مانند bounce rate و time on site و… را از سایتهای اینترنتی استخراج کنند. بنابراین نرخ پرش, تعداد بازدید صفحات سایت, زمان ماندگاری کاربر در سایت, رتبه الکسا و… هیچگونه تاثیر مستقیمی در سئو ندارند.البته این موضوع که عده ای میگویند زمان ماندگاری کاربر در سایت به بهبود رتبه سایت در گوگل کمک میکند تا حدودی صحیح است. گرچه تاثیر آن تاکنون توسط گوگل مورد تایید قرار نگرفته و اثبات نشده است. اما این تاثیر به خاطر پارامتری به نام dwelltime هست که سایت moz آن را معرفی کرده و البته گوگل هیچگونه اطلاعیه ای در این باره منتشر نکرده است.
 
تعریف Dwelltime :
 
این فاکتور بر اساس زمانی که کاربر از نتایج گوگل به یک سایت مراجعه کرده و مجددا برای جستجو به نتایج گوگل بازگشته است محاسبه میشود، در واقع dwelltime زمانی است که کابر پس از مراجعه به یک سایت مجددا به گوگل مراجعه می کند. در واقع این فاکتور میتواند دقیقا همان تاثیر زمان ماندگاری کاربر در سایت را داشته باشد و البته همانطور که توضیح دادیم رسما تایید نشده است و ایرادات زیادی نیز در مورد آن مطرح میشود. به عنوان مثال اینکه گوگل دقیقا چگونه می تواند این فاکتور را محاسبه کند و اگر کاربر همزمان بر روی سه سایت کلیک کند و مجددا به نتایج گوگل بازگردد برای هر سه سایت فوق جریمه در نظر میگیرد؟ این موضوع که گوگل نمی تواند زمان ماندگاری کاربر در سایت را اندازه گیری کند، بدیهی است اما این روش که زمان ماندگاری بر اساس مراجعه مجدد به نتایج گوگل و جستجو مجدد عبارت کلمه کلیدی در نظر گرفته شود، کمی عجیب به نظر می رسد

خانه --> اخبار و مقالات --> فاکتور dwelltime در سئو چیست؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران