۳ فراخوان عمل که نرخ تبدیل سایت‌تان را افزایش می دهد

در این مقاله تلاش کرده‌ایم با معرفی موفق‌ترین انواع فراخوان عمل، به شما بگوییم چطور هر یک از این انواع Call To Action مخاطبان شما را وادار به انجام کار می‌کنند. با ما همراه باشید!
 
انواع فراخوان عمل: بدون ریسک
 
یکی از بهترین راه‌های ایجاد علاقه در مخاطبان، ارائه خدمات رایگان موقتی بدون نیاز به ریسک و صرف زمان زیاد است. خودتان را جای کاربر بگذارید! همین که دفعه اول وارد وب‌سایتی می‌شوید، آیا آماده ثبت‌نام یا پرداخت پول هستید؟
 
اگر جواب‌تان منفی است، شما هم درست مانند بیشتر مردم در اولین بازدید، مشتری یک سایت نمی‌شوید. البته که این رفتار کاملاً طبیعی است. پیش از ادامه مطلب، اجازه دهید نگاهی به شکل زیر بیندازیم.
 
بیشتر افراد به زمانی زیاد نیاز دارند که حتی بتوانند وارد مرحله درک بشوند. مردم معمولاً باید پیش از اتخاذ تصمیم نهایی، مشکل خود را شناسایی کرده و حتی محصولاتی را آزمایش کنند. این تبدیل‌ها در بیشتر مواقع به صورت آنی اتفاق نمی‌افتند. واقعیت این است که مردم معمولاً نه نیازی به کالا یا ابزار شما دارند، نه دلشان می‌خواهد برای آن پول بدهند!ارائه امکان استفاده آزمایشی از محصول، باید به کاربران این فکر را القا کند که بدون محصول یا خدمات شما در دردسر بزرگی افتاده‌اند و برای خلاص شدن از این مخمصه، باید به شما پول پرداخت کنند. به آنان بفهمانید که با استفاده از محصول یا خدمات شما، سریع‌تر، کاراتر، سودمندتر و بهتر می‌شوند. به زبان ساده باید بفهمانید که مجبور هستند کالا یا خدمت شما را بخرند.

 

انواع فراخوان عمل: بالانویس‌های دائمی (Header)
این نوع Call to Action، یکی دیگر از ترغیب‌کنندگان افراد به ثبت‌نام یا خرید هستند.
 
این CTAها می‌توانند به صورت ثابت در بالای صفحه قرار گرفته یا در صورت لزوم در زمانی مشخص یا بعد از یک کار خاص به صورت پاپ آپ در آن قسمت ظاهر شوند. این به شما اطمینان می‌دهد CTA های خود را بنا بر نیاز کاربر شخصی سازی کنید چون می‌توانید تعیین کنید که مخاطب بعد از کلیک کردن رو کدام لینک، با کدام فراخوان مواجه شود.
 
Call to Action هایی که به صورت ثابت بالای صفحه قرار می‌گیرند و با اسکرول بالا و پایین از جای خود تکان نمی‌خورند، این خوبی را دارند که همیشه در معرض دید هستند و افراد بعد از خواندن متن، حتماً نگاهی به این نوع فراخوان عمل هم می‌اندازند.

 

انواع فراخوان عمل: پاپ‌‌آپ‌های زمان خروج
این نوع از فراخوان عمل به درد جذب کاربرانی می‌خورد که در حال بیرون رفتن از وب‌سایت شما هستند. تجربه نشان داده که درصد کاربران از دست رفته در وبلاگ‌ها نسبت به انواع دیگر سایت‌ها مثل وب‌سایت‌های فروش به مراتب بیشتر است.
 
در این شکی نیست که افرادی که برای نخستین بار به وبلاگ شما سر می‌زنند، چیزی از شما و محتوای شما نمی‌دانند. به همین خاطر احتمال فراری شدنشان هم زیاد است. پس چه باید کرد؟ چطور می‌توان این افراد را همچنان نزد خود نگه داشت؟
 
این مخاطبان در خیلی از مواقع به فراخوان‌های پایین صفحه یا انتهای متن توجهی نمی‌کنند، اما پاپ‌ آپ‌های هنگام خروج، در این موارد عالی عمل می‌کنند.این نوع Call to Action جواب می‌دهد چون هم توجه کاربر را در زمانِ مناسب جلب می‌کند و هم اینکه در قبال ارزش ارائه شده، اطلاعات چندانی از او طلب نمی‌کند. اگر به فکر جذب مخاطبان و سرنخ‌های فروش بیشتری هستید، همین امروز از این ابزارها استفاده کنید!

خانه --> اخبار و مقالات --> ۳ فراخوان عمل که نرخ تبدیل سایت‌تان را افزایش می دهد

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران