فعال سازی (https SSL) سایت-بخش۲


 
SSL چیست؟
SSL مخفف عبارت Secure Sockets Layer به معنی لایه سوکت های امن می باشد. SSL استانداردی امن برای برای انتقال داده ها بین سرویس دهنده و سرویس گیرنده است. در واقع گواهی SSL تأییدیه ای است بر اینکه تبادل اطلاعات میان وب سایت شما و مرورگر کاربران به وسیله گواهی SSL امن و رمزگذاری شده است.
 
اگر شما صاحب فروشگاه اینترنتی هستید یا وب سایتی دارید که در آن اطلاعات مهمی مانند شماره های کارت اعتباری یا اطلاعات شخصی را انتقال می دهید، بهتر است از گواهینامه SSL در وب سایت خود استفاده نمایید و اطلاعات خود را رمز گذاری نمایید. با دریافت گواهینامه SSL جهانی به مشتریان سایتتان تضمین می دهید که اطلاعاتی که در سایت شما وارد می کنند قابل استراق سمع و دسترس غیرمجاز نیست.
 
اولین فاکتور برای کاربران و مشتریان اینترنتی وجود امنیت و اعتماد به وب سایت موردنظر می باشد. نماد اعتماد الکترونیکی و گواهینامه SSL از مواردی هستند می توانند این امنیت و اعتماد را برای کاربران فراهم نمایند. بر طبق تحقیقات، نزدیک ۷۰% از خریداران آنلاین خریدشان را فسخ می کنند چون به آن معامله اعتماد ندارند. در آن موارد، ۶۴% نشان دادند که حضور یک مارک اعتماد باعث می شود که آن معامله را فسخ نکنند.
 
وقتی بازدید کنندگان به وب سایت هایی متصل می شوند که با گواهینامه SSL ایمنی شده اند، یک علامت قفل بسته شده و عبارت //:https در URL نمایش داده خواهد شد.
 
سایت هایی که SSL را فعال کرده باشند در ابتدای آدرس آن ها به جای http از پروتکل https استفاده شده است و قفل سبز رنگ پیش از آدرس، اطمینان امن بودن سایت را به شما می دهد.
 
مزایای استفاده از گواهینامه ssl چیست؟
 
-جلوگیری از بلک لیست شدن توسط گوگل
-بالاترین سطح امنیت برای اطلاعات و تراکنش های وب سایت
-افزایش اعتماد بازدیدکنندگان وب سایت
-رمزنگاری محرمانه و حساس بازدیدکنندگان سایت/کاربران
-پذیرش مطمئن و با آسایش خیال اطلاعات کاربران
-افزایش چشمگیر امتیاز بازدید سایت در موتور جستجوی گوگل Google Ranking
-مشاهده تضمین امنیت بر روی آدرس سایت
 
گواهینامه ssl و تاثیر آن بر سئو سایت
استفاده از پروتکل https تا حد زیادی تضمین می‌کند که اطلاعات ارسال و دریافت شده در اینترنت توسط افراد غیر مجاز قابل مشاهده و تغییر نخواهند بود. به همین دلیل موتور جستجوی گوگل به طور رسمی اعلام نموده که برای تشویق دارندگان سایت‌های اینترنتی به استفاده از https، به این گونه سایت‌های امتیاز مثبت سئو تخصیص می‌دهد.
 
https باعث می‌شود تا امنیت پایه وب‌سایت برقرار شود. چه بخواهید و چه نخواهید، سوئیچ کردن به https موضوعی است که رفته رفته بیشتر در الگوریتم‌های گوگل تاثیر خواهد داشت.

خانه --> اخبار و مقالات --> فعال سازی (https SSL) سایت-بخش۲

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران