روش قراردهی لینک سازی داخلی در طراحی سایت-بخش۲

 

راه اندازی سایت

 
در این مقاله به ادامه ی بحث قراردهی لینک سازی داخلی در طراحی سایت میپردازیم:

لینک سازی داخلی برای کاربران وب سایت مفید است

شاید بتوان گفت، این مهم ترین ویژگی لینک سازی داخلی است. درست است که ساخت لینک داخلی در وب سایت، یک تکنیک ساده در سئو است، اما مزایای آن به همین جا ختم نمی شود.
 
در نهایت، لینک سازی داخلی برای کاربران سایت مفید است. به شخصه زمانی که درباره موضوعی تحقیق می کنم، دوست دارم منابع متعددی که پیرامون آن موضوع وجود دارد را بررسی کنم.
 
اگر خواندن مقالۀ یک نویسنده یا یک وب سایت برایم لذت بخش باشد، مطمئناً درباره دیگر مقالات آن نویسنده یا وب سایت نیز کنجکاو می شوم.

 

تکنیک ها و روش های ساخت لینک داخلی

خب، اکنون زمان ساخت لینک داخلی فرا رسیده است. اما چطور می خواهید این کار را انجام دهید؟ بهترین روش برای لینک سازی داخلی چیست؟
 
پیش از هر اقدامی باید دو نکته را رعایت کنید:

  1. اول اینکه محتوایی در سایت تان وجود داشته باشد. حتی وجود یک مقاله در وب سایت هم کارتان را راه می اندازد و می توانید لینک سازی داخلی را از همین نقطه آغاز کنید.
  2. دوم اینکه اگر می خواهید لینک سازی داخلی بهترین نتیجه را داشته باشد، بهتر است به صورت مرتب محتوای وب سایت خود را بروزرسانی کنید. انتشار محتوای جدید در وب سایت، اولین و مهم ترین قسمت در ایندکس شدن سایت است.

 
خب، آماده اید کار را شروع کنیم؟

از یک محتوای طولانی به دیگر محتواهای طولانی لینک بدهید

بهترین نوع ساخت لینک داخلی این است که یک مقاله را به مقاله ای دیگر لینک دهید. این کار باعث می شود که ساختار لینک های داخلی وب سایت قدرتمند شود (با به اصطلاح به صورت ریشه ای شود).

 

در لینک های داخلی سایت از انکر تکست استفاده کنید

بهترین لینک ها چه ویژگی دارند؟ پاسخ کوتاه است، لینک هایی که دارای انکر تکست توصیفی هستند. خب، منظور از انکر تکست توصیفی چیست؟

لینک های داخلی سایت باید انکر تکست داشته باشند، اما باید بدانید که هر انکر تکستی خوب نیست. پیشنهاد می کنم عبارات و جملاتی که موضوع صفحه مورد نظر را توصیف می کنند به عنوان انکر تکست انتخاب کنید.

 

در پست های جدید وبلاگ به چهار یا پنج پست قدیمی لینک دهید

زمانی که پست جدیدی در وبلاگ تان منتشر می کنید، محتوای آن باید حداقل به چهار یا پنج پست قدیمی وبلاگ لینک شده باشد. شاید بپرسید دلیل این کار چیست؟
 
یکی از فاکتورهای مهم در رتبه گرفتن وب سایت، انتشار مداوم مقالات جدید در وبلاگ است. گوگل وب سایت ها را بر اساس بروزرسانی محتوای جدیدشان رتبه بندی می کند. هرچه فعالیت شما در زمینه تولید محتوا بیشتر باشد، مطمئناً رتبه وب سایت بهتری خواهید داشت.

 

در جای مناسب لینک بسازید

در اینجا سوالی که وجود دارد این است که این لینک های داخلی را در کجای متن قرار بدهیم؟
 
مطمئناً تنبلی شما را وسوسه می کند تا در انتهای مقاله با انکر تکست “برای خواندن مقالات بیشتر اینجا را کلیک کنید!” یک لینک داخلی بسیازید. اما من به شما توصیه می کنم این کار را انجام ندهید.
 
در عوض، به دنبال قسمت هایی از محتوا باشید که چند موضوع با یکدیگر همپوشانی دارند. در این قسمت از محتوا برای توضیح بهتر موضوع، شما باید بر اساس دیگر مقالات منتشر شده در وبلاگ تان، استدلال کنید و مطمئناً منطقی ترین محل برای ساخت لینک داخلی همین نقاط همپوشانی هستند.

 

لینک های داخلی سایت نباید nofollow باشند

این نکته کاملاً ساده است. به لینک های داخلی سایت تگ nofollow اضافه نکنید. در صورتی که لینک داخلی سایت تان nofollow باشد، تغییر چندانی در نتایج جستجوی گوگل مشاهده نخواهید کرد.

شواهد نشان می دهد لینک های nofollow کمک چندانی به روند لینک بیلدینگ سایت تان نخواهند کرد. مطمئناً این لینک ها ضرری برایتان به همراه ندارند، با این حال اگر در این زمینه حق انتخاب دارید از لینک های nofollow استفاده نکنید.

 

جمع بندی

همانطور که مشاهده کردید، لینک سازی داخلی چندان دشوار نیست. باور کنید گاهی اوقات روند سئو می تواند بسیار پیچیده شود. حتی ممکن است مجبور شوید چند روز را به تحقیق و بررسی گزارشات بگذرانید تا بتوانید به نتیجه دلخواهتان برسید.

با این حال، ساخت لینک داخلی در وب سایت از آن دست تکنیک هایی است که علاوه بر آسانی، بسیار تاثیرگذار است. اگر باور دارید ساخت لینک داخلی نمی تواند به وضعیت رتبه سایت تان کمک کند، پیشنهاد می کنم با استفاده از نکات موجود در این راهنما برای مدت کوتاهی به صورت آزمایشی لینک سازی داخلی انجام دهید. مطمئن باشید تاثیر مثبت ساخت لینک داخلی را بر روی ترافیک و رتبه وب سایت تان مشاهده خواهید کرد.

خانه --> اخبار و مقالات --> روش قراردهی لینک سازی داخلی در طراحی سایت-بخش۲

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران