لینک بیلدینگ چیست ؟بخش اول

این مهارت می‌تواند تلفیقی از زمینه‌ها و حرفه‌های مختلف باشد. برای استفاده از این مهارت لازم است به مهارت‌هایی ازجمله : ساخت محتوا، فروش، برنامه‌ریزی، روانشناسی و شیوه‌های قدیمی بازاریابی مسلط باشید تا دیگران تمایل به برقراری اتصال با وب‌سایت شمارا داشته باشند.لینک بیلدینگ مهم‌ترین و چالش‌برانگیزترین مهارت SEO به شمار می‌آید. لینک بیلدینگ به فرآیند اتصال وب سایت‌های خارجی به مطالب مرتبط به وب‌سایت شما اشاره می‌کند. به وجود آوردن اتصال میان صفحات اینترنتی کاری زمان‌بر و پرهزینه است و یکی از اشکالاتی که در این زمینه به وجود می‌آید این است که ممکن است گاهی اتصالات در تعادل باهم قرار نگیرند.
 
در حقیقت لینک بیلدینگ یکی از تکنیک‌هایی است که برای بهینه‌سازی عملیات جستجوی اینترنتی در بین وب سایت‌ها به کار گرفته می‌شود. مطلبی که باید دانست این است که این بهینه‌سازی جستجو و برقراری لینک ارتباطی در یک سایت قدرتمند و پربازدید به نسبت سایت تازه تأسیس، بهتر عمل می‌کند. اما نباید فراموش کرد که ایجاد یک لینک معتبر و قوی در جستجوی سایت توسط کاربران و بالا بردن رتبه آن در رتبه‌بندی وب سایت‌های معتبر تأثیر بسزایی دارد.
 
بر همگان واضح است که گوگل با استفاده از لینک‌ها، قدرت یک وب‌سایت را اندازه‌گیری می‌کند. اگر یک وب‌سایت بتواند لینک‌ها و اتصالات زیادی را از طریق وب سایت‌های دیگر به دست آورد ارزش آن در رتبه‌بندی گوگل افزایش پیدا می‌کند.
 

طراحی سایت تهران

 

چرا لینک بیلدینگ حائز اهمیت است؟

به‌منظور ایجاد لینک بیلدینگ ابتدا لازم است که بدانیم لینک بیلدینگ چگونه کار می‌کند و چرا مهم است؟
 
ازآنجایی‌که لینک بیلدینگ مهم‌ترین عامل رتبه‌بندی وب سایت‌ها در گوگل است از اهمیت بالایی در رنکینگ سایت شما برخوردار است. گوگل عمل رتبه بندی را از طریق الگوریتم‌های ریاضی انجام می‌دهد. علاوه بر بازدیدهای روزانه سایت که در رنکینگ آن تأثیر می‌گذارد لینک بیلدینگ عامل دیگری است که می‌تواند رنکینگ سایت شمارا در گوگل افزایش دهد.
 

چطور می‌توان موفق به جذب لینک از سوی سایر وب سایت‌ها شد؟

در ادامه مقاله، بعضی از راه‌های جذب لینک از طریق سایر وب سایت‌ها را ارائه می‌نماییم.
 

ساخت و پیشرفت محتوای وب‌سایت:

برای این‌که لینک وب سایت‌های دیگر به سایت شما افزایش یابد باید مطالب آن را به‌روزرسانی کنید تا تعداد بیشتری از افراد از مطالب سایت شما استفاده کرده و به آن استناد نمایند.
 

تابعیت:

به‌منظور بالا بردن بازدید و افزایش لینک‌های سایت خود، بهتر است آن را به تابعیت از یک سایت خبرگزاری اطلاعاتی و هر چیز دیگری ازاین‌دست دربیاورید.
 

مرور و یادآوری مطالب سایت:

به‌منظور این کار خدمات محصولات و یا حتی سایت خود را در اختیار وبلاگ نویسان قدر و حرفه‌ای درزمینهٔ وب و اینترنت بسپارید.
 

برقراری لینک از طریق دوستان و همکاران:

از افرادی که با شما آشنایی داشته و یا در زمینه‌های کاری همکار شما محسوب می‌شوند بخواهید تا با شما اتصال برقرار نمایند.

خانه --> اخبار و مقالات --> لینک بیلدینگ چیست ؟بخش اول

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران