لینک follow و nofollow و تاثیر انها بر سئو

 
لینک های فالو (follow) در واقع لینک هایی هستند که به عنوان امتیاز در طراحی وب سایت محسوب می شوند زیرا که ارزش سئوی سایت را افزایش می دهند و ضمن افزایش رنکینگ، اعتبار و ارزش صفحه، بطور کلی باعث بهبود عملکرد جستجو می شوند. لینکهای نوفالو شاید قابلیت انتقال اعتبار را نداشته باشند اما در رتبه بندی سایت ها تاثیر می‌گذارند.
بین رنکینگ گوگل و لینک ها، یک رابطه دوجانبه بسیار خوبی برقرار است. اگر دیدید صفحه ای در رتبه ۱ گوگل نشسته است مطمئن باشید که حتما این صفحه دارای لینک های صحیح بسیار فراوانی است که توانسته در رتبه یک گوگل جای بگیرد.
بر اساس نتایج گزارش شده، ۹۹٫۲ درصد از تمامی ۵۰ سایت برتر در صفحه نتایج گوگل، حداقل یک لینک خارجی دارند که از بیرون به آنها لینک می دهد. اگرچه لینک ها بسیار مفید هستند اما از نظر موتور جستجو، لینک ها باهم تفاوت دارند و همه لینک ها از نظر ارزش و اعتبار باهم برابر نیستند.
 
شرکت طراحی سایت
لینک های نوفالو
 
لینک های نوفالو در واقع بک لینک هایی هستند که در کد خود دارای این تگ (rel=”nofollow”) هستند. به بیان ساده تر، لینک های نوفالو لینک هایی هستند که به صفحه شما، ترافیک می آورند اما از نظر گوگل دارای ارزش نیستند. کامنت ها، توئیت ها، پست های فیس بوک و اشتراک گذاری های URl از جمله لینک های نوفالو هستند.
 
نحوه پست کردن لینک های نوفالو
کد یک لینک نوفالو به شکل زیر است:

 

<a href=”https://www.example.com” rel=”nofollow”>Link Text</a>

لینک های فالو
لینک فالو دقیقا برعکس لینک نوفالو است و تاثیر زیادی در سئو دارند. در ضمن بسیار سخت می توان یک لینک فالو کسب کرد. این نوع از بک لینک ها از دایرکتوری ها، مقالات و صفحات خاص می آیند. بیشتر اوقات توسط یک وبمستر ایجاد می شوند به همین دلیل است که بسیار سخت می توان به یکی از آنها دست یافت
 
لینک های فالو برعکس لینک های نوفالو دارای علامت یا سمبل خاصی نیستند، یعنی هر لینکی که تگ (rel=”nofollow”) را نداشته باشد، لینک فالو محسوب می شود و خزنده گوگل می تواند آن را دنبال کند و در نتیجه، اعتبار و ارزش از یک سایت به سایت دیگر منتقل می شود.
 
نحوه پست کردن لینک های فالو
کد یک لینک فالو به شکل زیر است:

<a href=”https://www.example.com” >Link Text</a>

هر دو نوع لینک در طراحی سایت لازم هستند
 
بدون هر یک از این لینک ها، هرگز نخواهید توانست به ترافیک ارگانیک و طبیعی گوگل دست پیدا کنید. برای موفقیت بلند مدت سایت شما، هر دوی این لینک ها لازم و ضروری هستند. نکته بسیار مهم این است که باید بین این دو نوع لینک یک تعادلی برقرار کنید. اگر تمامی لینک های شما فقط فالو باشد، گوگل و سایر موتورهای جستجو، حتی اگر هیچ کار مشکوکی هم نکرده باشید، لینک های شما را اسپم و غیرطبیعی در نظر خواهند گرفت.
 
چگونه لینک های فالو کسب نماییم؟
بهترین راه کسب لینک های فالو، روش های نرمال است. بدین منظور محتوای کاربر پسند ایجاد کنید تا آنها به صورت طبیعی به اشتراک گذاشته شوند. روش های دیگر مانند پست مهمان مخصوصا در سایت های مرتبط می تواند علاوه بر بهبود سئو سایت، باعث ایجاد ترافیک ارجاعی به سایت شما شود.
 
خلاصه درصد استفاده از لینک های نوفالو و فالو (follow و nofollow)
درصد دقیق استفاده از لینک های فالو نسبت به نوفالو در طراحی سایت نامشخص است. گوگل نسبت ایده آلی اعلام نکرده است. هر کدام از این بک لینک ها، مزایای خود را دارند. لینک های فالو، علاوه بر بهبود سئوی سایت، رنکینگ شما را ارتقا می دهند و لینک های نوفالو، حتی کوچک و ناچیز، باعث دیده شدن سایت شما می شوند.

خانه --> اخبار و مقالات --> لینک follow و nofollow و تاثیر انها بر سئو

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران