لینک SiteWide چیست؟چه تاثیری روی سئو سایت دارد؟بخش اول

 
طراحی وب سایت
 
لینک SiteWide چیست؟
این نوع لینک باید در اکثر وجود داشته باشه. جای رایج این لینک ها توی سایدبار وبلاگ ها است و در هر صفحه ای یافت میشوند. همینطور شما می توانید لینک های سایت واید را در پاورقی سایت هایی که از قالب استفاده می کنند و در هر کدوم از صفحه ها از پاورقی یکسانی استفاده می کنند، بیابید.
سال های پیش خیلی از وب مسترها برای لینک های سایت واید هزینه می کردند، اما بعد از امدن الگوریتم پنگوئن گوگل همه ی بک لینک هایی که اسپم به نظر میامدن را آسیب زد. یکی از رایج ترین سوال های مربوط به سئو این است که آیا بک لینک های سایت واید تاثیر مثبتی روی سئو دارند یا ارزش اون را کاهش می دهند و تاثیر مخربی دارند؟
چندتا از سایت های مطرح به خاطر بک لینک های سایت واید که از تم های رایگان وردپرس استفاده کرده بود، جریمه شدند و این باعث شد که افراد متوجه بشوند این لینک های سایت واید تاثیر منفی ای روی سئو دارند.
در ادامه بیشتر راجع به تاثیرات این بک لینک ها روی سئو صحبت خواهیم کرد.
 
بک لینک های سایت واید چگونه روی سئو تاثیر خواهند گذاشت:
بر خلاف استراتژی هایی که برای لینک گرفتن به وبلاگتان استفاده می کنید انچه که اهمیت دارد میزان ارتباط این بک لینک ها است.
مثلا به هنگام نوشتن مقالات برای گذاشتن لینک در انها یا حتی برای گذاشتن بلاگرول در بخش نوار سایت بهشان لینک های سایت واید داده میشود که کاملا نرمال و مرتبط است. بیشتر لینک های غیر نرمال که احتمال اسپم شدن را بالا می برد زمانی اتفاق می افتد که بک لینک ها به دامنه هایی که هیچ ارتباطی با موضوع ندارن لینک میشوند.
سئو کارها اعتقاد دارن که بک لینک های سایت واید اگه نرمال و با موضوع مرتبط باشند تاثیر بدی روی سئو ندارند.
حتی لینک گرفتن از پاورقی های وبلاگ ها دیگه مثل قبل کارایی ندارد چون شما نمی توانید روی منشا این لینک ها کنترل داشته باشید.
 
قبلنا استفاده از تم های وردپرس یا پلاگ-این ها یه راه ساده برای گرفتن لینک های دائمی از همه ی صفحات دامنه بود. امروزه گرچه این روش لینک گرفتن اسپم میشود و ممکن است به وسیله ی الگوریتم پنگوئن جریمه بشوید. یه دلیل ساده برای استفاده نکردن از این روش این هست که نمی توانید روی این موضوع کنترل داشته باشید که کدوم جایگاه از تم های رایگان و یا پلاگ-این استفاده شده و اینجوری شما با تعداد زیادی بک لینک های غیر مرتبط در دامنه ی خود حتی با انکر تکست ها ( anchor text) مواجه خواهید شد.
حتی اگه از ابزاهایی مثل Google Disavow Link استفاده کنید همچنان نمی تونید کنترل کافی روی ان داشته باشید و به همین خاطر استفاده از چنین روش هایی برای گرفتن لینک های سایت واید پیشنهاد نمیشود.
بهترین راه برای به دست آوردن لینک دامنه درخواست از وب مسترها برای لینک دادن به دامنه خود در Blogroll است، اما درصورتی که لینک مرتبط باشد یا اینکه بتونید لینک حمایتی دریافت کنید. حواستون باشه که ارتباط موضوعی داشتن مهم ترین اصل است.
درحالی که هرم لینک سه جانبه (روش قدیمی) هنوز هم مفید است، باید حواستان باشد که تو دام جرایم گوگل نیفتید.

 

آیا لینک های سایت واید همیشه برای سئو خطرناک هستند؟
آیا اطلاعات بالا به این معنی است که هیچوقت نباید لینک سایت واید توی سایتتون قرار بدید؟
نه لزوما این طور نیست.
میشود گفت که چند نوع لینک سایت واید وجود داره که کاملا طبیعی هستند.
به این معنی که می توانید لینک های سایت واید رو در وب سایتتون قرار بدهید یا کسی به وب سایت شما لینک بدهد که این حالت هم ایرادی نداره.
و خب طبیعی هست که این سوال برایتان پیش بیاد که اگه لینک های سایت واید طبیعی خطرناک نیستند می توانند به سئوی سایت من کمک کنند یا نه؟
موضوع این است که گوگل توجه کمتری به لینک هایی که در جاهای مختلف سایت شما هستند، دارد.
این به این معنی است که لینک های موجود در سایدبار، بالا و پایین سایت عموعا ارزشی برای گوگل ندارند. به عبارتی، گرچه انا برای سئوی شما ضرری ندارند اما خیلی مفید هم نیستند.

 

در مقاله بعد به ادامه این بحث خواهیم پرداخت.

خانه --> اخبار و مقالات --> لینک SiteWide چیست؟چه تاثیری روی سئو سایت دارد؟بخش اول

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران