مزایا و معایب زیر دامنه و زیر شاخه-بخش۲


 
در ادامه ی مقاله قبل به بحث زیردامنه و زیرشاخه میپردازیم:
 
مزایای سئو زیر شاخه ها
 
اگر انتظار یک لیست بلند بالا از مزایای زیر شاخه ها در سئو را دارید متاسفانه چنین لیستی وجود ندارد. در حقیقت به کارگیری زیر شاخه ها تنها دارای دو مزیت در سئو است.
 
اول: درست مانند زیر دامنه ها در زیر شاخه ها شما می توانید از کلمات کلیدی در آدرس زیر شاخه استفاده کنید.
 
دوم: زیر شاخه ها مزایای سایت اصلی را به ارث می برند. این بدان معنی است که اگر سایت شما به طور کلی به خوبی عمل می کند. زیر شاخه های های سایت نیز از این مزیت بهره مند خواهند بود. درحالی که در زیر دامنه ها شما ناچار هستید که سئو را از صفر برای زیر دامنه شروع کنید.
 
معایب زیر شاخه برای سئو
از مهمترین معایب به کارگیری زیر شاخه ها این است که نمایش صفحات سایت شما را محدود می کند. همانطور که قبلاً در همین مقاله اشاره کردیم. گوگل تعداد نمایش هر دامنه را به ۲ تا ۳ عدد در صفحه نتایج جستجو محدود کرده است. بنابراین اگر صفحات شما در زیر شاخه ها دارای موضوع مرتبطی باشند احتمالاً گوگل آنها را در صفحه اصلی نمایش نتایج، نشان ندهد.
 
چه زمان از زیر دامنه و چه زمان از زیر شاخه ها استفاده کنیم؟
از زیر دامنه ها برای موضوعات بزرگتر استفاده کنید. مثلاً اگر یک سایت در ارتباط با سلامت دارید می توانید هر گروه اصلی از بیماری ها را در یک زیر دامنه بحث کنید (قلب، عروق، تنفس و…) و برای هر بیماری یک زیر شاخه در هر گروه ایجاد کنید (حمله قلبی، آنفلانزا و…).
 
همانطور که اشاره شد بهتر است که فروم ها و بلاگ ها را نیز در یک زیر دامنه قرار دهید. اینها پیشنهادات کلی هستند و یک اصل کلی محسوب نمی شوند. به هر حال شما می توانید میزان کارایی هر کدام از این روش ها را خود بررسی و تست کنید.

خانه --> اخبار و مقالات --> مزایا و معایب زیر دامنه و زیر شاخه-بخش۲

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران