مزایا و معایب ساخت سایت ارزان-بخش دوم

 
طراحی وب سایت
 
طراحی سایت ارزان قیمت هم درست مثل هر سرویس دیگه ای باید با احتیاط در نظر گرفته بشود. ممکن است بعضی شرایط باعث بشوند که استفاده از این خدمات مناسبِ شما نباشد، هر چند در اغلب موارد با انتخاب یک آژانس مناسب، مشکلات قابل پیشگیری هستند. اینجا برایتان چند توصیه و پیشنهاد دارم که تا حد ممکن از بروز این مشکلات جلوگیری بشود:
 
-ارزونی گاهی همراه با کیفیت خوب نیست
وقتی دنبال یه شرکت برای طراحی سایت متناسب با بودجه خودتون میگردید و به شرکتی برمیخورید که قیمتها رو با نازلترین قیمت ممکن ارائه میده، خیلی باید وسوسه کننده باشه. اما همین ارزونی ممکنه مشکلاتی رو به همراه داشته باشه. مثلا یه شرکتی که برای طراحی هاش قیمتهای بیش از حد ارزون میذاره، ممکنه تجربه کمی تو کارش داشته باشه یا با مشکلات طراحی سایت تو حوزه کاری شما آشنا نباشه، یا شاید کارمندهایی با مهارتهای کمتر استخدام کنه. اگه حواشی رو حذف کنیم به مشکل اصلی میرسیم: یعنی سایت طراحی شده ممکنه روی همه مرورگرها امتحان نشه و در نتیجه شرکتتون یه سری از مشتریها رو از دست بده. همه ساله شرکتها میلیونها تومن صرف هزینه تعمیرات سایت ناشی از بکارگیری شرکتهای نامناسب میکنند.
 
راه پیشگیری:
همیشه حین جستجوی شرکت طراحی سایت، دورنما رو ببینید. ببینید چند وقته تو این کار هستن و سوالاتی درمورد تجارب کاریشون و خدماتی که ارائه میدن و هزینه هاشون بپرسید. از باز کردن سرصحبت در مورد مسائل مختلف نترسید، مثلا اینکه اگه شما از نتیجه راضی نبودید چی میشه و …. اگه شرکت معتبر باشه از جواب دادن به این سوالها خوشحال میشود.
 
-ممکن است مشتری های جدید رو از دست بدید

وقتی سایت بد طراحی شده باشد ممکن است تأثیر بدی روی بازدیدکننده ها بگذارد. شما باید بازدیدکننده ها را مثل مشتریهای آینده ببینید. گاهی ممکنه علت قیمتهای پایین، بی تجربگی شرکتها باشد یا ممکن است توقع داشته باشند که شما هر چی که بهتون دادن رو بی چون و چرا بپذیرید و برای جذب مشتری شرکتتان و فروش آنلاین و مواردی از دست کاری نکنند. اگه شرکتی که انتخاب میکنید برای خودش هم درست بازاریابی نکرده، احتمالا بهتر از این نمیتاند به شما کمکی کند.
 
راه پیشگیری:
اینجا هم باید از همون ابتدای کار سوالاتی بپرسید. واضح توضیح بدید که دوست دارید تمرکز اولیه سایتتان روی چی باشد و چطور میخواهید به این هدف دست پیدا کنید. تمام شرکتهای مشهور باید حداقل راجع به عوامل و ویژگی هایی مثل فروش آنلاین و مدیریت شهرت صحبت کنند، بنابراین آماده باشید که اگه صحبتی صورت نگرفت یا از جوابهایی که گرفتید قانع نشدید، فرار کنید.

-ممکن است ازتان بخواهند حواشی را حذف کنید 

ممکن است توجه زیادی روی ارزان بودن ما را از اصل موضوع که طراحی سایت دور کند، اما دقت داشته باشید که همیشه هم ارزان بودن اقتصادی نیست. بعضی از شرکتهای ارزان قیمت حداقلی کار میکنند. اگه شما اولین معیارتان را برای انتخاب شرکت طراحی سایت روی قیمت بگذارید و اثرش را روی شهرت شرکتتان در نظر نگیرید دیگر سودی براتان ندارد. ممکن است آخر کار سایتی تحویلتان بدهند که کار باهاش مشکل باشد و قابل اعتماد نباشد یا جذابیتی نداشته باشد، و در نتیجه به برندتان لطمه بزند. در پاره ای موارد، حتی ممکن است طراح ها در اواسط کار ناپدید بشوند و کار شما را نیمه کاره بگذارند.

راه پیشگیری:
هیچ وقت به دنبال حداقلی ها نباشید، شما میتوانید هم یه سایت خوب داشته باشید  خدمات مورد نظرتان را بدست بیارید و هم هزینه های گزاف متحمل نشید. شاید مجبور باشید یکم بیشتر وقت بذارید و تلاش کنید تا یه شرکت مناسب پیدا کنید اما بعدا نتیجشه را خواهید دید. اگه ازتان پرسیدند که به متخصص سئو یا زمان دانلود سریع هم نیاز دارید یا نه، وسوسه نشوید که سازش کنید، بچسبید به اسلحه هاتون.

 

نتیجه

طراحی سایت ارزان هم مثل هر شرکت دیگه ای هم میتونه مقرون به صرفه باشد و هم میتونه یه چیز آبکی باشد. نکته اساسی این است که بدانید امکانش هست که سایتتان را حرفه ای و مؤثر طراحی کنید بدون اینکه مجبور باشید بانک بزنید. فقط باید برای انتخاب شرکت مناسب یکم تلاش کنید تا نتیجه کمپینهای تبلیغاتیتون به ثمر بشیند و از رقباتون جلو بیفتید.

خانه --> اخبار و مقالات --> مزایا و معایب ساخت سایت ارزان-بخش دوم

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران