معایب داشتن دامنه های چندگانه برای بهینه سازی وب سایت

راه اندازی وب سایت

هنگام راه اندازی سایت رایج ترین کارهایی که صاحبان کسب و کار انجام میدهند داشتن نام های دامنه متعدد برای کسب و کارهای اینترنتی است
دلایل زیادی وجود دارد که چرا افراد نام های دامنه متعدد اختیار می کنند، که مهمترین آنها دو مورد بوده که این دلایل به شرح زیر می باشد:

۱) خرید نام دامنه های چندگانه

برخی از کسب و کارهای اینترنتی برای حفاظت از نام تجاری خود اقدام به خرید تمامی نام های دامنهء موجود و رایج را برای کسب و کار خود می کنند. به عنوان مثال فردی که دارای آدرسی با نام دامنهء mysite.com می باشد، اقدام به خرید mysite.biz ,mysite.mobi ,mysite.info و… می نماید. افراد فکر می کنند که ممکن است صاحبان دیگر کسب و کارها اقدام به امتحان دیگر نام های دامنهء آنها کرده و نسبت به آن ادعا کنند. به دلیل وجود این ترس، اغلب منجر به خرید ۱۰ نام دامنهء مختلف و برتر می شود.

۲)خرید کلمه کلیدی هدفمند با نام دامنه

در تلاش برای تسلط بر روی نتایج موتور جستجو، برخی از صاحبان کسب و کار ها اقدام به خرید تعدادی از نام های دامنه با کلمه کلیدی هدفمند برای وب سایت اصلی خود می کنند. به عنوان مثال یک لوله کش اقدام به خرید آدرس اینترنتی emergencyplumber.com و یا fastplumber.com و همچنین cheapplumber.com برای دستیابی به رتبه های بالا با هر یک از کلمات کلیدی مرتبط می نماید.

این ایده به طور کلی مناسب نیست!

-مسائل مربوط به مطالب تکراری در سایت

بسیاری از صاحبان کار هنگامی که در ابتدا اقدام به راه اندازی هر یک از نام دامنه های جدید می کنند، به راحتی مطالب موجود در وب سایت خود را در دیگر وب سایت های موجود کپی می کنند. این امر می تواند مسائل و مشکلات مربوط به مطالب تکراری را در موتور جستجو ایجاد نماید و همچنین این امر باعث می شود که نام دامنهء جدید تقریباً در نتایج جستجو نامرئی باقی بماند.

-مدیریت محتوای چندگانه

برای جلوگیری از ایجاد محتوای تکراری در وب سایت ها در دامنه های مختلف و اجتناب از مشکلات رتبه بندی، راه حل این است که برای هر یک از وب سایت ها محتوای منحصر به فرد و جداگانه ایجاد نمایید. این بدان معنی است که شما باید چند برابر معمول زمان برای مدیریت محتوای وب سایت خود صرف کرده و چندین برابر سرمایه گذاری برای بهینه سازی وب سایت(سئو) نمایید.

-هزینه های اضافی

هزینه های اضافی شامل خرید نام های دامنه و فضاهای هر یک از وب سایت ها می تواند صرف بازاریابی اینترنتی وب سایت اصلی شما شود. صرف هزینه برای تبلیغات اینترنتی نتیجهء بهتری نسبت به داشتن چندین نام دامنهء مختلف برای شما خواهد داشت.

-سردرگمی مشتریان

اگر مشتریان کسب و کار اینترنتی شما را با چند آدرس مختلف پیدا کنند، این امر موجب ایجاد سردرگمی در مورد هویت واقعی و اصلی در کسب و کار شما ایجاد خواهد کرد.

-استثناء در قاعده

به خاطر داشته باشید که هر موردی که در مطالب بالا ذکر شده، یک استثناء کلی برای این قاعده دارد که شامل نام دامنهء مخصوص کشورها می باشد. اگر کسب و کار شما به دنبال بالا بردن رنکینگ در موتور جستجوی محلی باشد(مثال: google.com.au) در واقع داشتن دامنهء com.au. به شما این فرصت بزرگ را خواهد داد که از مزایای رنکینگ بالا بهره ببرید. به یاد داشته باشید که باید محتوای خاص برای این سایت ها که شامل مطالب وب و مشخصات تماس می باشد را ایجاد نمایید.

-حفظ تمرکز

بهترین راه برای ایجاد و افزایش ترافیک وب در کسب و کار اینترنتی، تمرکز بر روی مدیریت و بازاریابی یک وب سایت می باشد. این امر به شما کمک می کند که از بروز مشکلات اشاره شده در مطالب بالا جلوگیری کرده و شانس دستیابی به بهترین رتبه در رنکینگ را داشته باشید.

خانه --> اخبار و مقالات --> معایب داشتن دامنه های چندگانه برای بهینه سازی وب سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران