معایب سایت های فلش

فلش ماکرومدیا برای ایجاد حرکت و صدا در طراحی سایت های اینترنتی و نیز تولید نرم افزارهای چند رسانه ای و گاهی تولید تبلیغات رایانه ای ، استفاده می گردد. .این سایت ها به دلیل استفاده از افکتهای زیبا و جذاب طرفداران زیادی دارد اما طراحی سایت به روشی که ساختار و محتوا تحت فلش باشند معایبی دارند که در این جا به بیان معایب سایت های فلش می پردازیم .

۱)عدم امکان قابلیت داینامیک نمودن محتوا

گاهی مواقع استفاده از آبجکتهای گرافیکی استفاده از قابلیت داینامیک نمودن محتوا را نمی دهد در اینگونه موارد تغییرات بایستی توسط طراح انجام شود .

۲) حجم بالای سایت های فلش

از آنجایی که سایت های فلش بدلیل استفاده از تصاویر زیبا مورد توجه قرار گرفته اند دارای حجم بالایی از تصاویر هستند و به همین خاطر سرعت بارگزاری صفحات وب افزایش می یابد و در این گونه موارد ممکن است کاربر منصرف شود یا اشتیاق کمتری برای بازدید دوباره سایت داشته باشد. از طرفی اگر مرورگر کاربر فلش‌ پلیر نداشته باشد، زمانی نیز برای دانلود و نصب آن صرف می‌شود.

۳) عدم ایندکس شدن محتوای سایتهای فول فلش توسط موتورهای جستجو

یکی از مشکلات مهمی که طراحی سایت از نوع Full Flash دارد این است که توسط موتورهای جستجو ایندکس نمی شوند.
در سالهای اخیر گوگل اقداماتی برای ایندکس کردن این صفحات ارائه داده اما کارایی کافی را ندارد و کل سایت را به عنوان یک صفحه شناسایی می نماید. به فرض مثال اگر سایتی با ۲۰ لینک داشته باشیم در سایتهای تمام فلش موتورهای جستجو تمام آن ۲۰ صفحه را یک صفحه در نظر می گیرد در حالیکه در سایتهای استاندارد، تعداد صفحات ایندکس شده توسط موتورهای جستجو ۲۰ صفحه است.

۴) هزینه بالای طراحی سایت به صورت فول فلش و پشتیبانی

معمولاً طراحی سایت از نوع فول ‌فلش که از قابلیتهای فلش بهترین استفاده می برند هزینه برتر هستند. ضمن آنکه پشتیبانی آنها نیز مشکل است.

بنابراین سایت های فلش بدلیل معایب بالا و پایین آوردن فاکتورهای سئو مناسب نمی باشند و بهتر است از آنها برای نرم افزارهای مالتی مدیا استفاده نمود .

خانه --> اخبار و مقالات --> معایب سایت های فلش

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران