معرفی ابزار راه اندازی فروشگاه آنلاین

سیستم مدیریت محتوای وردپرس همراه با افزونه ووکامرس (Woocommerce):
وردپرس به عنوان محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا (CMS) در چند سال اخیر با همراهی افزونه ووکامرس برای داشتن یک فروشگاه آنلاین قدرتمند به بسیاری از کسب و کار کمک کرده است. با این افزونه می توانید یک فروشگاه حرفه ای برای فروش و مدیریت محصولات خود داشته باشید. برخی از ویژگی های این افزونه مانند: سبد خرید، قابلیت تعیین و مشخص نمودن وزن محصولات، قابلیت فروش محصولات مجازی و فیزیکی، قابلیت نقد و بررسی محصولات توسط کاربران، قابلیت دسته بندی محصولات، پشتیبانی درگاه های بانکی ایرانی و … است. علاوه بر اینها واکنش گرا بودن، پنل مدیریتی قدرتمند، انواع پرداخت ها، ارائه گزارش برخی از مزایای ووکامرس است.
 
مجنتو (Magento) :
مجنتو یکی دیگر از سیستم های مدیریت محتوای آنلاین است که ساختار آن بر تجارت الکترونیک قرار گرفته و برای ایجاد فروشگاه اینترنتی از آن استفاده می کنند. برخی از ویژگی های آن ایجاد درگاه پرداخت آنلاین، کارایی و عملکرد ثابت شده و بسیار قوی، طراحی شده به صورت چند زبانه، بهینه شده برای موتورهای جستجو، امکان نمایش آمار فروش، بازدید های هر کالا، تخفیفها، کوپن ها و … است.
 
سیستم مدیریت محتوای پرستا شاپ (PrestaShop):
پرستاشاپ مانند دیگر سیستم های مدیریت محتوا مناسب راه اندازی فروشگاه های آنلاین است که طراحی و عملکرد ساده ای دارد و امکانات مناسبی را به صاحبان کسب و کارها می دهد تا مدیریت فروشگاه خوبی داشته باشند، از جمله: داشتن شاخه و زیر شاخه های زیاد جهت معرفی کالا، بهینه سازی برای موتورهای جستجو، روش های مختلف پرداخت، دسته بندی مشتریان و … نصب و راه اندازی این نرم افزار فروشگاهی به آسانی انجام می شود.
 
سیستم مدیریت محتوای جوملا (Joomla):
جوملا به دلیل داشتن امکانات زیاد و مصارف مختلف یکی از قوی ترین سیستم های مدیریت محتوا است. افزونه های مختلفی دارد که افزونه VirtueMart آن یکی از پر امکانات ترین جهت داشتن یک سایت جوملایی فروشگاهی است، از جمله این امکانات: امکان فروش فایلهای دانلودی، نمایش وضعیت کالا در انبار، نمایش وضعیت سفارش، امکان پرسش از کالای خریداریشده و … در سراسر دنیا صدها سایت فروشگاهی از این امکان استفاده می کنند.
 
نرم افزار فروشگاه اینترنتی Opencart:
یکی از قدیمی ترین نرم افزار فروشگاهی اینترنتی اپن کارت Opencart است. این فروشگاه ساز قابلیت های بسیار خوب و قوی جهت راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی را دارد.
 
معایب
تمام سیستم ها دارای مزایا و معایبی است. شاید از معایب جوملا بتوان از پایین بودن امنیت آن سخن گفت، اگر بعد از نصب ایمن سازی آنها انجام نگیرد، سایت شما از نظر امنیت دچار مشکل شود. در مورد نرم افزار فروشگاه اینترنتی Opencart می توان از عدم پشتیبان مناسب آن گفت که متاسفانه در حال حاضر از پشتیبانی خوبی برخوردار نیست. مجنتو درست که از قوی ترین فروشگاه سازها است ولی پیچیده ترین فروشگاه ساز که این ممکن است دسترسی شما را به امکانات مورد نیاز روی فروشگاه سخت کند.
 
نتیجه گیری
همانطور که دیدید ابزارهای زیادی جهت راه اندازی فروشگاه اینترنتی وجود دارد. نکته قابل اهمیت اینکه هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند و صاحبان کسب و کار باید با توجه به نوع کسب و کار و نیازی که دارند از بهترین ابزار جهت راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنند. پیشنهاد می کنیم برای انتخاب بهترین ابزار در راه اندازی فروشگاه آنلاین خود با تیم متخصص داده پرداز راستین مشورت کنید.

خانه --> اخبار و مقالات --> معرفی ابزار راه اندازی فروشگاه آنلاین

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران