معیارهای اصلی برای تشخیص کیفیت محتوا در گوگل-بخش۱

طراحی سایت ارزان

برای بررسی این موضوع می‌توان فهرستی بلند بالایی از معیارهای مختلف در نظر گرفت؛ جزئیاتی نظیر رفتار کاربران، سرعت بارگذاری صفحات و یا غلط‌های املایی از جمله این موارد هستند؛ اما آنچه باید در نظر داشت این است که گوگل معمولاً به طور رسمی از معیارها و به‌روزرسانی‌های خود صحبت نمی‌کند و بسیاری از الگوریتم‌های گوگل به شکل یک راز مگوی باقی مانده‌اند.با این وصف، آنچه کارشناسان مطرح می‌کنند، نتیجه‌ی تجارت و حاصل آزمایش‌های متعدد آنان است.

 

چه چیزی کیفیت را برای گوگل معنا می‌کند؟
خب، مطمئناً گوگل معیارهایی برای تشخیص محتوای با کیفیت از محتوای بی کیفیت دارد که برخی از آن‌ها برای ما بسیار واضح هستند و برخی دیگر جذابیت خاصی دارند. به این ترتیب …

 

– گوگل به محتوای یکتا (همان محتوای یونیک!) نیاز دارد و می‌خواهد مطمئن شود مطالبی که به دست کاربران می‌رسد از ارزش بالایی برخوردارند. در نتیجه، تنها با تغییر لغات و کلمات نمی‌توان محتوایی غیرتکراری و البته با ارزش و مفید تولید کرد.
– گوگل علاقه بسیاری به لینک‌های طبیعی دارد که به صفحات مختلف اشاره می‌کنند. این لینک‌ها اگر از سایت‌های معتبر و متعددی باشند، از دید گوگل به این معناست که صفحه مورد نظر از کیفیت بالایی برخوردار است و یک مرجع مناسب و غیرتکراری محسوب می‌شود که بسیاری به مطالب آن استناد کرده‌اند.
– همچنین گوگل به کیفیت لینک‌های دریافت شده توسط یک صفحه نیز اهمیت می‌دهد. این لینک‌ها چه خارجی باشد و چه داخلی، اگر از صفحاتی با کیفیت و با رتبه بالا دریافت شوند، به‌عنوان معیاری برای سنجش محتوای با کیفیت در نظر گرفته می‌شود.
– افزون بر تمام این موارد، شاید جالب باشد که گوگل حتی به بازخورد کاربران در بخش دیدگاه‌ها نیز اهمیت می‌دهد و از این طریق میزان علاقه یا توجه کاربران به محتوای صفحه را می‌سنجد. در حقیقت یکی از معیارهای اصلی گوگل برای سنجش محتوای با کیفیت این است که محتوای صفحه، به سوالات کاربران پاسخ دهد.

 

گوگل و روانشناسی رفتار کاربران!
بهتر است بدانید که گوگل به شکل جالبی از رفتار کاربران به میزان رضایت آنها از مطالب وب‌سایت پی‌می‌برد. کاربران با جستجوی عبارات مختلف در گوگل، با صفحاتی از لینک‌های مختلف مواجه می‌شوند و به طور معمول، بر روی یکی از لینک‌های بالای صفحه نخست نتایج جستجو، کلیک می‌کنند.

 

در این بین، برخی از کاربران مدت زمان طولانی در آن صفحه باقی می‌مانند و برخی دیگر از آن صفحه خارج شده و دوباره به صفحۀ جستجوی گوگل بازمی‌گردند. سپس بدون کلیک کردن بر روی لینک‌های نتایج پیشین، یک عبارت کاملاً متفاوت را جستجو می‌کنند و به وب‌سایتی با موضوعات متفاوت سر می‌زنند. در هر دو حالت، این رفتار از نگاه گوگل به این معناست که صفحه‌ی نخست به پرسش جستجوگر به طور کامل پاسخ داده و مشکل او را رفع کرده است.

 

از سوی دیگر تصور کنید که کاربری با کلیک بر روی یکی از نتایج جستجو به صفحه‌ای وارد شود و بلافاصله از صفحه مذکور خارج گشته و بر روی یکی دیگر از لینک‌های نتایج کلیک کند. این رفتار به گوگل می‌گوید که صفحه نخست به خوبی نتوانسته به پرسش کاربر پاسخ دهد. اگر این رخداد برای یک صفحه بارها تکرار شود، گوگل در نمایش آن صفحه تجدید نظر کرده و این صفحه را به رتبه‌های پایین‌تر منتقل می‌کند و لینک دیگری را به‌جای آن در نتایج جستجو به نمایش می‌گذارد.

خانه --> اخبار و مقالات --> معیارهای اصلی برای تشخیص کیفیت محتوا در گوگل-بخش۱

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران