معیارهای اصلی برای تشخیص کیفیت محتوا در گوگل-بخش۲

طراحی سایت ارزان

در ادامه ی مقاله قبل به موضوع معیارهای اصلی برای تشخیص کیفیت محتوا در گوگل میپردازیم:

 

 

معیارهای جالب‌تر برای تشخیص کیفیت محتوا

 

 

سرعت بارگذاری
کندیِ بارگذاری صفحات نیز در سنجش محتوای بی کیفیت تأثیرگذارند. با توجه به اینکه کاربران اینترنتی چندان صبور نیستند، گوگل سرعت بارگذاری کامل صفحات به همراه تمام عکس‌ها و گرافیک‌ها را یکی از معیارهای مهم در تشخیص کیفیت محتوا در نظر گرفته است. افزون بر دسترسی سریع، ریسپانسیو بودن صفحات سایت (تطبیق مناسب صفحات بدون به‌هم‌ریختگی فونت و گرافیک‌ها بر روی دستگاه‌های مختلف نظیر موبایل، تبلت و لپ‌تاپ) نیز به‌عنوان یکی از راه‌های تشخیص محتوای با کیفیت مطرح شده است.

 

 

اشتباهات املایی
شاید برایتان شگفت انگیز باشد که گوگل به سطحی از پیشرفت رسیده که اشتباهات املایی را تشخیص داده و از نتایج آن برای سنجش محتوای بی کیفیت استفاده می‌کند؛ اما با توجه به آزمون‌های صورت گرفته می‌توان با احتمال بالایی گفت که الگوریتم‌های گوگل دست‌کم در بخش زبان‌های پرکاربرد نظیر انگلیسی، اشتباهات املایی و دستور زبان را به خوبی متوجه می‌شوند و صفحات پراشتباه را از نتایج خود حذف می‌کنند یا به رتبه‌های پایین‌تر می‌فرستند.

برای درک بهتر این موضوع کافیست به یکی از صفحات با کیفیت و پربازدید خود (ترجیحاً انگلیسی) عمداً اشتباهات املایی و نگارشی را اضافه کنید. پس از مدتی مشاهده خواهید کرد که صفحه مذکور دیگر از رتبه و بازدید پیشین برخوردار نیست. البته ما چنین آزمون و خطایی را به شما توصیه نمی‌کنیم! همچنین، همانطور که گفته شد این امر برای محتوای انگلیسی دقت بالایی دارد و در مورد محتوای فارسی هنوز با نقص‌هایی روبرو است.

 

 

استفاده از تگ Alt برای محتوای تصویری
تصاویر یکی از راه‌های افزایش جذابیت، بهتر خوانده شدن و کوتاهی محتوای متنی به شمار می‌روند که از سوی کاربران اینترنتی و موتورهای جستجو نیز بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. با این حال، برای گوگل تنها به‌کارگیری تصاویر کافی نیست و این موتور جستجو به استفاده از تگ Alt برای تصاویر نیز تأکید زیادی دارد.

تگ Alt در واقع توصیف‌کننده موضوعی است که از تصویر استنباط می‌شود و در هنگام عدم بارگذاری آن به‌جای متن به نمایش درمی‌آید. همچنین، مرورگرهایی که از قابلیت خواندن متن برای افراد نابینا برخوردار باشند نیز می‌توانند با خواندن این تگ، مفهوم تصاویر را به این دسته از کاربران اینترنتی انتقال دهند.

 

 

با این حال، به خاطر داشته باشید که طول تگ Alt بیش از ۱۲۵ کاراکتر نباشد و در صورت امکان از کلمات کلیدی در آن استفاده شود تا از شانس بیشتری برای قرارگیری در رتبه‌های بالاتر نتایج تصویری گوگل برخوردار شوید. به عقیده برخی کارشناسان عدم استفاده از این تگ به معنای محتوای بی کیفیت است زیرا تصاویر فاقد توضیحات کافی برای خزنده‌های گوگل هستند.

 

 

لینک به منابع خارجی
پیوندِ موضوعی صفحات، شیوه‌ای است که وب‌مسترها برای افزایش بازدید کاربران از وب‌سایت و بالا رفتن مدت زمان ماندگاری آنان به کار می‌برند. با این حال گوگل علاقه دارد تا محتوای صفحات به‌منظور افزایشِ اطلاعات کاربران به منابع خارجی نیز لینک بدهند. این لینک‌های خارجی اگر به صفحات پربازدید و مرتبط با موضوع صفحه باشند در افزایش کیفیت محتوا تأثیرگذارند.

خانه --> اخبار و مقالات --> معیارهای اصلی برای تشخیص کیفیت محتوا در گوگل-بخش۲

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران