نحوه افزایش امنیت در فضای وب

 

حفظ و نگهداری امنیت شما در طی گشت و گذارهای اینترنتی آسان نیست فضای سایبری مملو از هکرهایی است که به طور مداوم در جستجوی راه هایی هستند که برای دستیابی به اطلاعات شخصی شما با یک اشتباه ، اطلاعات ، عکس ها و تمام چیز هایی را که در اینترنت وارد می کنید را در دستان افراد غریبه قرار می دهد.

 

دراینجا چند نکته ساده ذکر می کنیم که شما بتوانید امنیت خود را در فضای وب حفظ کنید.
-برای هر اکانت از رمزعبور جداگانه استفاده کنید.
-اگرچه اینطور به نظرمیرسد به یادآوردن یک پسورد جدید برای هر اکانت عذاب آور می باشد ولی توجه نکردن به آن بهترین فرصت را به هکرها می دهد مثل این است که شما تمام تخم مرغ هایتان را دریک سبد قرار داده باشید.
-رمزعبور را طولانی بسازید
-توصیه ما رمز عبور با حداقل ۸ کاراکتر می باشد. اما بالاتر و فراتر از این هم یک راه آسان برای بالابردن امنیت رمز عبور شماست سعی کنید رمزعبور ۱۴ تا۲۰ کاراکتر داشته باشد.
-از حروف ، اعداد و حروف مخصوص در رمز عبور استفاده کنید
-کاراکترها و اعداد را جایگزین حروف کنید این روشی بسیار آسان برای محافظت رمزعبور شما خواهد بود و در ضمن هوشمندانه به طور مثال:p@ssw0rd
-از رمزعبورآسان که آسان حدس زده می شود اجتناب کنید.
-اسمتان ، اسم شرکتتان و یا اسم شهرتان از امثال اینها به شدت اجتناب کنید .
-هرچندماه رمزهای عبورتان را تغییر دهید
-اگر آخرین باری را که رمزعبور را عوض کردید به خاطر نمی آورید همین الان دست از همه کارهایتان بکشید بروید و رمزعبور را عوض کنید. هر سه ماه یکبار اینکار را انجام داده و دیگر هیچگاه از رمزعبور قبلی استفاده نکنید.
-هیچگاه رمزعبور را با کسی قسمت نکنید
-این به نظر کمی دور از عقل به نظر میرسد اما گاهی وقت ها این اتفاق می افتد که مردم رمزعبور را در ایمیل ، تلفن ، SMS یا طرق عمومی دیگری برای هم می فرستند اینکار امکان دستیابی هکرها را بیشتر می کند . همچنین هیچگاه رمزعبور را روی یک کاغذ یادداشت که آنرا در کشوی میزتان قرار می دهید ننویسید.
-یک سوال امنیتی عجیب و غریب در نظر بگیرید.
اطمینان پیدا کنید سوال امنیتیتان به راحتی قابل پاسخ دادن نباشد. امنیت رمزعبورتان را بااضافه کردن حروف و چیدن کلمات کلیدی در پاسخ محکم سازید.
-از اطلاعاتتان بصورت دوره ای ( هفتگی ، ماهیانه ، و……. ) back up بگیرید.

خانه --> اخبار و مقالات --> نحوه افزایش امنیت در فضای وب

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران