نحوه ی افزایش ترافیک از یک کشور خاص

در این مقاله به نحوه هدف قرار دادن مخاطبان در یک کشور خاص می پردازیم. هدف قرار دادن کشوری که توان مالی بالاتری دارد همواره بهترین راهکار سئو نیست. مثلاً یک سایت هندی می تواند در هند بدون رقیب به فعالیت به پردازد در حالیکه در انگلستان و آمریکا صدها رقیب خواهد داشت.
 
نکته: شما نمی توانید ۱۰۰% ترافیک خود را تنها از یک کشور دریافت کنید. هدف ما در این مقاله این است که نحوه هدف قرار دادن مردم یک کشور خاص را آموزش دهیم تا میزان ترافیک سایت خود از آن کشور را بالاتر ببرید.
 
یکی از مواردی که هنگام هدف قرار دادن یک کشور برای بازاریابی وابسته باید مد نظر قرار داشت تعداد رقبای صنعت شما در آن کشور است. اگر کشوری که در آن هستید. بازار بزرگ و اشباع نشده ای در زمینه صنعت شما دارد می توانید با هدف قرار دادن کشور خود سود بیشتری به دست بیاورید.
 
همه می دانید که امکان خرید ترافیک برای یک سایت شدنی است. ولی هدف ما در اینجا دستیابی به ترافیک طبیعی از کشور مد نظر می باشد.
 
راهکارهای جذب ترافیک از یک کشور خاص
 

نام دامنه
همه می دانید که دامنه های بین المللی مانند COM,ORG ساده تر از دامنه های محلی مانند ir رتبه دریافت می کنند. اما اگر بخواهید مردم ایران را هدف تبلیغات خود قرار دهید دامنه های ir می توانند به شما برای رسیدن به این هدف کمک کنند.
 
گوگل برای کشورهای مختلف مانند استرالیا و ایتالیا و … از جستجوگر آن کشور ها با پسوند au و in استفاده می کند. اگر کاربری بدون تغییر تنظیمات از این کشور ها وارد سایت گوگل شود. گوگل اتوماتیک از نسخه مربوط به این کشورها استفاده می کند و در این حالت کاربران بیشتر سایت های مربوط به کشور خود را خواهند دید و سایت هایی که پسوند جهانی دارند سخت تر در این شرایط رتبه بدست خواهند آورد.
 
نکته: به دلیل تحریم ایران از سوی آمریکا، گوگل نسخه ای برای کاربران ایرانی ارائه نداده است و ایرانیان از پسوند GOOGLE.COM برای جستجو در گوگل بهره می برند.
 
استفاده از ابزار Geo-Targeting در وبمستر تولز گوگل
گوگل وبمستر تولز ابزاری رایگان برای مدیریت سایت ها توسط مدیران آنها است. این ابزار به بلاگ ها و سایت ها کمک می کند که از کشوری خاص ترافیک بیشتری دریافت کنند. شما کافیست که در وبمستر تولز ثبت نام کنید. و با دستور Configurations / Settings کشوری را که قصد دارید ترافیک بیشتری از آن دریافت کنید را تعیین کنید.
 
مکان سرور وب سایت
یکی دیگر از فاکتورهای که به دریافت ترافیک بیشتر از کشوری خاص به شما کمک می کند. مکان سرور شما است. اگر شما می خواهید که کاربران ایرانی را بیشتر به سایت خود جذب کنید. سرور شما باید در ایران باشد. شما می توانید برای افزایش سرعت سایت خود در ایران از سرورهای CDN که با نام سرورهای رایانش ابری هم شناخته می شوند استفاده کنید. CDN های بین المللی معمولاً در بیشتر کشورها سرور در اختیار دارند و شرکتی که می خواهد مثلاً در کره جنوبی مخاطب جذب کند کافیست که مطمئن شود که هاستی که خریداری کرده است به صورت CDN در کره جنوبی نیز خدمات ارائه می دهد.
 
سایت هایی که به صورت CDN در سرتاسر دنیا خدمات ارائه می کنند (تلگرام، فیس بوک، اغلب بازی های اندرویدی آنلاین) برای آنکه بتوانند در کشوری خاص ترافیک بیشتری دریافت کنند از CDN های آن کشور استفاده می کنند. این سرورها می تواند اجاره و یا خریداری شود. IP سرورها و ربات های گوگل به جذب ترافیک از کشور مد نظر کمک خواهند کرد.
 
بک لینک ها
هنگامی که از جستجوی گوگل برای یافتن یک سایت استفاده می شود. گوگل از بک لینک ها برای تعیین میزان محبوبیت محتوای شما استفاده می کند. برای دریافت ترافیک در یک کشور خاص مثل ایران سعی کنید از سایت های ایرانی بک لینک تهیه کنید.
 
یکی از راه های دریافت بک لینک از یک کشور خاص وبلاگ نویسی مهمان است. هنگام استفاده از این تکنیک به قواعد لینک های اسپم توجه داشته باشید. در غیر این صورت الگوریتم گوگل پنگوئن می تواند به حذف سایت شما منجر شود.
 
هدف قرار دادن کشور مد نظر از طریق محتوا
محتوای شما عامل اصلی برای گوگل است و به واسطه آن کشور مد نظر شما را تعیین می کند. اگر کشور خاصی را مد نظر خود دارید و از پسوند های بین المللی (COM,ORG) استفاده می کنید. از تگ های متا مخصوصاً متا تگ عنوان و متا تگ توضیحات می توان برای مشخص کردن کشور مد نظر استفاده کرد. نوع محتوا و زبان محتوا نیز در رتبه بندی سایت شما برای مخاطبان مناطق جغرافیایی مختلف تاثیر می گذارد.
 
اگر می خواهید از ایران مخاطبانی در آمریکا و یا انگلستان را هدف خود قرار دهید باید مطمئن شوید که زبان سایت خود را به درستی تنظیم می کنید. و از قواعد دستور زبان بدرستی استفاده می کنید. بهتر است از یک ویراستار حرفه ای انگلیسی زبان برای ویرایش محتوای خود استفاده کنید.
 
سئو محلی با استفاده از Google Places
Google Places به صورت یک Api بر روی نرم افزارهای اندرویدی و حتی IOS قابل نصب است. این تکنیک برای بلاگ ها چندان کارساز نیست. ولی برای نرم افزارهای موبایلی و فروشگاه های آنلاین می تواند بسیار موثر باشد.
 
کسب و کار خود را در Google Places درج کنید. و اطلاعات مرتبط مانند آدرس، شماره تلفن، غیره را نیز به آن اضافه کنید. به این ترتیب گوگل مکان کسب و کار شما را به راحتی تشخیص داده و برای جذب مخاطب محلی به شما کمک خواهد کرد.
 
شما می توانید از شبکه های اجتماعی برای درج اطلاعات سایت خود و جذب مخاطب محلی استفاده کنید.
 
ثبت سایت در موتورهای جستجوی محلی
همانطور که می دانید و در همین مقاله هم اشاره کردیم. گوگل برای کشورهای مختلف جستجوگر محلی ارائه می دهد. ولی این قابلیت برای ایران فعال نیست. اما اگر بخواهید کشورهای دیگری را هدف قرار دهید ثبت سایت در موتور جستجو محلی آن کشور به دریافت ترافیک از آن کشور کمک خواهد کرد. بک لینک ها به این فرایند بسیار کمک خواهند کرد که در باره آنها قبلا در همین مقاله بحث شد است.
 
استفاده از گوگل ترند
 
در گوگل ترند شما می توانید واژه های پر بازخورد را بیابید. هنگام جستجو برای کلمات کلیدی در گوگل ترند این ابزار به شما نشان می دهد که کلمات کلیدی مد نظر در کدام کشورها بیشتر بازدید دارند. شما می توانید از کلمات کلیدی که در کشور مد نظرتان بیشتر کاربرد را دارد، استفاده کنید.
 
پیگیری پردازش کلمات کلیدی در جستجوهای محلی
در باره نحوه هدف قرار دادن کشوری خاص برای جذب ترافیک بیشتر از آن کشور مطالبی را بیان کردیم. در گام بعد شما باید نحوه جذب مخاطب از کشور مورد نظر خود را بررسی کنید. با این کار می توانید بهترین استراتژی را یافته و بر روی آن سرمایه گذاری کنید.
 
شما می توانید با پیگیری تبلیغات خود و میزان بازخورد آنها متوجه شوید که تبلیغاتی که در سایت های یک کشور خاص انجام داده اید تا چه میزان بر روی افزایش ترافیک سایت شما موثر بوده است.

خانه --> اخبار و مقالات --> نحوه ی افزایش ترافیک از یک کشور خاص

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران