نوشتن و تولید محتوا برای سئو در سال ۲۰۱۹ -بخش۱


 
یکی از دغدغه های افراد فعال در زمینه سئو، در آستانه سال نو بررسی استراتژی های و تغییرات جدیدی است که باید خود را بر اساس آنها سازگار کنند تا جایگاه بهتری در صفحه نتایج گوگل داشته باشند. پس اگر شما از آن دسته افرادی هستید که رتبه وب سایتتان برایتان مهم است و دوست دارید که در سال نو میلادی یعنی ۲۰۱۹ جزء اولین پیشنهادات گوگل به کاربران خود باشید، پس این مطلب را تا پایان دنبال کنید تا بتوانید بهترین محتوا را برای بهینه سازی موتور های جستجو تولید کنید.
اما بهترین راه برای به روز بودن در زمینه سئو محتوا چیست؟
 
تاریخچه تولید محتوا در سئو به چه زمانی بازمی گردد؟
نوشتن و تولید محتوا در سئو سابقه بسیار بالایی دارد و از سالها پیش تا کنون این موضوع وجود دارد. ولی از آنجا که تغییرات و پیشرفت ها بخش جدا نشدنی از موتور های جستو مانند گوگل هستند،بعضی پیشنهادات و راهکار های قدیمی در این زمینه باعث افت رتبه سایت شما می شوند (درست مانند افکار قدیمی و به درد نخور که امروز هیچ کارایی به جز ضرر و دردسر ندارند) و از طرفی بخشی از این راهکار ها تا حدی در دنیای امروزی سئو نیز کاربرد دارد.
در ادامه این مطلب، موضوع نوشتن و تولید محتوا در سئو را در سه بازه زمانی مختلف (سال ۲۰۰۱، سال ۲۰۰۸ و سال ۲۰۱۹) بررسی می کنیم. امیدواریم که بررسی روند تکامل در موتور های جستجو بتواند به شما کمک کند که آنها را بهتر بشناسید و بهترین محتوا را برای آنها تولید کنید.
 
نوشتن و تولید محتوا برای سئو در سال ۲۰۰۱
در سال ۲۰۱۱ موارد و مطالبی که در خصوص سئو وجود داشتند عبارت بودند از:
 
I) تکرار کلمات کلیدی یا اصطلاحا Keyword Stuffing
در آن زمان اگر شما می خواستید که به رتبه خوبی در صفحه نتایج جستجو دست پیدا کنید باید کلمات کلیدی مورد نظر خود را در متن تکرار می کردید. شاید الان باور این موضوع برای شما سخت باشد، ولی در آن زمان تکرار بیش از حد کلمات کلیدی یک تکنیک سئو بسیار موثر و کارآمد بود.
شما می توانید برای اطلاع از تاثیری تکرار کلمات کلیدی این روز ها در سئو دارد مطلب Keyword Stuffing یا تکرار کلمات کلیدی چیست و چه تاثیری روی سئو دارد؟ را مطالعه کنید.
 
II) استفاده زیاد از کلمات و عبارات کلیدی مشابه با کلمه کلیدی اصلی
احتمالا سایت هایی را به یاد دارید که دیوانه وار از کلمات کلیدی استفاده می کردند و همه این عبارات را پشت سر هم ردیف کرده بودند. به عنوان مثال عبارت “دانلود آهنگ چرا رفتی همایون شجریان” کلمه کلیدی است که مخاطبان برای رسیدن به یک صفحه استفاده می کنند. اگر بخواهیم مانند سال ۲۰۰۱ برای از کلمات کلیدی استفاده کنیم باید کلمات کلیدی خود را به شکل زیر در متن مورد نظر خود تکرار کنیم:
 
دانلود آهنگ جدید، دانلود آهنگ جدید چرا رفتی، دانلود آهنگ چرا رفتی، آهنگ چرا رفتی همایون شجریان، آهنگ همایون شجریان چرا رفتی و…

شاید این روش الان به نظر شما کمی چندش آور و زشت بیاید! ولی باور کنید یا نکنید آن روز ها دارندگان سایت باید از این استراتژی ها برای بهبود سئو خود استفاده می کردند.
 
III) استفاده از کلمات کلیدی در همه تگ ها
تگ عنوان، متا تگ توضیحات و… به طرز عجیبی باید با کلمات کلیدی پر می شد.
 
IV) استفاده از کلمات کلیدی در دامنه و زیر دامنه یا اصطلاحا domain و subdomain
البته این به معنای آن نبوده است که به صورت دقیق به کلمه کلیدی یا به عنوان مثال به محصولی یا خدمات سایت اشاره می کردند، ولی بیشتر سعی می کردند که از بخش کوچکی از کلمه کلیدی خود استفاده کنند، به عنوان مثال اگر شما قصد داشتید سایت برای فروش ساعت راه اندازی کنید، استفاده از یکی از کلمات: “Time, watch, clock” می توانست برای شما بسیار مفید و موثر عمل کند.
 
V) اولویت در نوشتن محتوا اول رضایت موتور جستجو بود، بعد رضایت کاربر
از آنجایی که در اوایل شکل گیری داستان سئو و الگوریتم های موتور های جستجو، بازار به شدت این روز ها رقابتی نبود، دارندگان سایت و تولید کنندگان محتوا در زمان نوشتن محتوای خود اول به جلب رضایت موتور جستجو فکر می کردند و بعد به سراغ مخاطب می رفتند. اما کم کم این موضوع حل شد، چرا که کاربران واقعی چیزی بودند که دارندگان سایت نیاز داشتند و فقط صرفا با داشتن رضایت موتور جستجو هیچ کاری نمی توانستند انجام دهند.
 
نوشتن و تولید محتوا برای سئو در سال ۲۰۰۸
در سال ۲۰۰۸ ما شاهد تغییرات و تنوعات بالایی در زمینه سئو بودیم و داستان تولید محتوا برای سئو به سمت سوی بهتر شدن قدم هایی برداشت که با هم بررسی خواهیم کرد.
 
I) کلمات کلیدی هنوز هم مهم هستند
در سال ۲۰۰۸ کلمات کلیدی هنوز هم برای محتوا مهم بودند، ولی این بار با این تفاوت که شما باید در محل های مناسبی کلمات کلیدی را به کار می بردید تا بتوانید از تاثیر مثبت آن بر روی سئو سایت خود استفاده کنید.
 
II) همخوانی دقیق کلمات کلیدی با محتوا و موضوع صفحه باید رعایت شود.
برای انجام این همخوانی دقیق بین کلمات کلیدی و مفهوم صفحه، دارندگان سایت برای مفاهیم صفحات خاص و جداگانه ایجاد کردند که دقیقا معنی درستی را به کار بر انتقال دهد و به این صورت شما می توانستید با استفاده از این کار و تولید محتوا جداگانه سایت خود را در رتبه بندی گوگل بالا ببرید.
 
III) کم شدن تاثیر وجود کلمات کلیدی در نام دامنه یا زیر دامنه
تاثیر وجود کلمات کلیدی در نام دامین و ساب دامین شما به شدت کاهش پیدا کرد، ولی این تاثیر به طور کلی از بین نرفت و تقریبا می توان گفت که استفاده از کلمات کلیدی در نام امنه به این صورت بود که “بد نیست نام دامنه شما شامل کلمات کلیدی باشد.”
 
IV) از سال ۲۰۰۸ لینک ها اهمیت بالایی در سئو پیدا کردند.
بهتر است بگوییم که از سال ۲۰۰۸ تا به حال لینک ها دارای اهمیت بالایی در سئو داخلی هستند. ولی چیزی که در این قسمت از این مطلب ما اهمیت بالایی دارد این است که لینک ها در سال ۲۰۰۸ از اهمیت بالایی برخوردار شدند.

خانه --> اخبار و مقالات --> نوشتن و تولید محتوا برای سئو در سال ۲۰۱۹ -بخش۱

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران