نوشتن و تولید محتوا برای سئو در سال ۲۰۱۹ -بخش۲

برای بهبود سئو سایت خود چطور محتوایی تولید کنیم؟ در ادامه این موارد را برای شما در ۵ قدم ساده توضیح می دهیم!

I) اولویت در تولید محتوا برای سئو بر طرف کردن نیاز های جستجو کننده هاست.
طی این سال ها، یعنی از اواخر دهه ۹۰ میلادی تا الان موتور هایی جستجو مانند گوگل همیشه سعی داشته اند که مخاطبان و کاربران خود را راضی نگه دارند و بعد از تقریبا دو دهه تلاش در این خوص باید گفت که واقعا موفق بوده است و دقیقا این روز ها میبینیم که گوگل با الگوریتم های پیشرفته خود توانسته است که رضایت حداکثر مخاطبان را به دست بیاورد و تبدیل به پر طرفدارترین و پر استفاده ترین موتور جستجو شود.
پس شما هم باید مثل خود موتور های جستجو عمل کرده و به جای این که تمرکز محتوای خود را بر روی جلب توجه موتور های جستجو بگذارید سعی کنید که مخاطبان را از خود راضی نگه دارید و محتوای کار بر پسند تری تولید کنید تا جایگاه بهتری در رتبه بندی گوگل داشته باشد.

II) به جای تمرکز بر روی کلمه کلیدی بر روی مفهوم و منظور محتوا تمرکز کنید.
امروزه شما باید تمرکز خود را بر روی نیاز های مخاطبان و کاربران بگذارید و محتوایی تولید کنید که نیاز آنها را برطرف کند. این به معنی این است که دیگر شما نیازی به تکرار کلمات کلیدی ندارید و همچنین لازم نیست مانند سال ۲۰۰۸ صفحات وب مختلف برای کلمات کلیدی مورد نظر خود بسازید. شما می توانید با داشتن یک مطلب جامع و کامل کلمات کلیدی مورد نظر و از آن مهم تر مفاهیم مورد نظر خود را توضیح دهید، همچنین شما می توانید از یک کلمه کلیدی به عنوان کلمه کلیدی مرجع و مورد نظر خود استفاده کنید. (به عنوان مثال ما در این مطلب از پونه مدیا بر روی تولید محتوا برای سئو در سال ۲۰۱۹ تمرکز داریم و دلیل ما این بوده است که این مطلب می تواند برای خوانندگان ما مفید باشد.)

III) در سال ۲۰۱۹ فقط تعداد محدودی از تگ ها روی سئو تاثیر گذارند.
اگر بخواهیم به صورت دقیق موضوع تولید محتوا برای سئو را بررسی کنیم، به دو قسمت اصلی در محتوا می رسیم که از اهمیت بالایی برای سئو برخوردارند: “عنوان صفحه و محتوا موجود در صفحه”
البته این حرف ما به این معنی نیست شما این دو قسمت را پر از کلمه کلیدی کنید یا این که برعکس، اصلا از کلمات کلیدی استفاده نکنید. شما باید در این قسمت ها به صورت درست و عاقلانه از کلمات کلیدی استفاده کنید، طوری که عنوان شما نیاز کاربر را به او یاد آوری کند و موتور های جستجو با مشاهده عنوان و متن محتوای شما متوجه منظور و مفهوم آن شوند تا بتوانند آنرا به افرادی که به این محتوا نیاز دارند برسانند. شما باید همواره این نکته را در نظر داشته باشید که اگر کلمه کلیدی جستجو شده توسط کاربر در عنوان شما موجود باشد، به احتمال بیشتری روی لینک سایت شما کلیک خواهد کرد.

سایر تگ هایی که استفاده از آنها می تواند در سال ۲۰۱۹ بر روی سئو شما تاثیر گذار باشد عبارتند از:

IV)تگ های سرصفحه یا اصطلاحا Headline Tags: این تگ ها را با نام های “H1, H2,…” می شناسند.
URL خود را دست بسازید: داشتن یک URL درست و منطقی که از کلمات کلیدی مربوط به محتوا در آن استفاده شده است باعث می شود که موتور های جستجو ساده تر سایت شما را ایندکس کنند و از طرفی منظور شما را نیز بهتر متوجه شوند. همچنین داشتن URL مناسب باعث می شود که کاربران با خود بگویند: “ظاهرا این مطلب برای من مفید است” و وارد صفحه سایت شما شود. از طرفی زمانی که شما یک لینک صفحه ساختار بندی شده و منظم داشته باشید می توانید به راحتی آنرا هر جایی قرار دهید و خیالتان راحت باشد که آدرس صفحه شما می تواند مظور محتوایش را برساند.
تگ توضیحات یا Meta decription تاثیر مستقیمی بر روی سئو شما نخواهد داشت، ولی از آنجایی متن این تگ توسط کابران خوانده می شود و در صورتی که از این قسمت استفاده کافی را برده باشید کاربران استفاده زیادی از این موضوع می برند و شما می توانید با این قسمت آنها را تحریک کنید که روی محتوا شما کلیک کنند.
تگ جانشین تصاویر یا ALT tag: این تگ هم روی جستجو های عادی و هم روی جستجو های برای تصاویر بسیار موثر است. از طرفی آمار نشان م دهد که ترافیک ورودی از سایت های بزرگ با استفاده از همین تگ است.

IV) از کلمات یا عباراتی استفاده کنید که گوگل به عنوان کلمات و عبارات جستجو شده توسط کاربران به شما نمایش می دهد.
این موضوع می تواند یکی از بزرگترین و بهترین منابع دریافت ترافیک ورودی توسط وب سایت شما باشد. زمانی که شما از عبارات و کلمات آشنا برای گوگل استفاده می کنید، منظور شما توسط موتور جستجو راحتتر فهمیده می شود و به این صورت اگر محتوای خوبی هم تولید کنید مخاطبان از کیفیتی که شما ارائه داده اید راضی خواهند بود.

V) تجربه کاربری و نوشتن محتوای ناب و دست اول اهمیت بسیار زیادی دارد و باید استفاده از آنها نرخ تعامل کاربران سایت خود را بالا ببرید.
یکی از مواردی که باید در مورد گوگل بدانید این است که گوگل با دقت همه حرکات کاربر را در سایت شما مورد بررسی قرار می دهد و به این صورت از دید کاربر به سایت شما نگاه می کند. به همین دلیل هر چقدر سایت شما و به خصوص محتوایی که تولید می کنید بتواند مخاطب را بیشتر درگیر کند و او را به تعامل وادار کند، شما نتیجه بهتری خواهید گرفت.

خانه --> اخبار و مقالات --> نوشتن و تولید محتوا برای سئو در سال ۲۰۱۹ -بخش۲

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران