نکاتی برای انتخاب میزبان وب مناسب در طراحی سایت

 

طراحی سایت تهران

 

اگر سرویس میزبانی اشتراکی می‌خواهید، باید هارد درایوهای حداقل ۱۰K SAS داشته باشند. درایوهای ۷.۲K SAS هم بسیار قدرتمند هستند، اما برای وب‌سایت شما مناسب نخواهند بود.
 
در صورت امکان میزبانی SSD بگیرید. عملکرد IOP آن‌ها فوق‌العاده است
 
اگر نمی‌توانید سرویس SSD تهیه کنید، SAS با حافظه کش SSD هم مناسب است
 
Minimum RAID ١٠ (سرعت را با امکان دسترسی بالا تنظیم می‌کند) و Hot Swap Drive
 
منبع تغذیه انرژی دوگانه (منبع تغذیه یکی از قطعاتی است که بیشتر در معرض ازکارافتادن قرار می‌گیرد)
 
در صورت امکان میزبانی روی سرور Litespeed بگیرید تا سرعت افزایش یابد (جایگزین آپاچی و بسیار پرسرعت)
 
سرویس میزبانی‌ای بگیرید که خدمات CDN هم ارائه دهد. CDN یکی از ۳۵ عامل مهم در افزایش سرعت وب‌سایت است. CloudFlare یکی از بهترین انتخاب‌ها دراین‌زمینه به‌شمار می‌رود.
 
به ارتقای خدمات میزبانی به VPS یا سرور اختصاصی فکر کنید. بدین ترتیب منابع CPU و RAM تنها در اختیار شما خواهد بود
 
در صورت مواجه‌شدن با محدودیت بودجه به خدمات SSD VPS مراجعه کنید
 
اگر از VPS یا سرور اختصاصی بهره می‌برید و می‌خواهید از cPanel استفاده کنید، بهتر است حداقل ۴ گیگابایت رم در اختیار داشته باشید. cPanel نیم گیگابایت رم نیاز دارد و حافظه رم هم معمولاً اولین منبع موردنیاز اپلیکیشن‌ها است. در اختیار داشتن میزان رم اضافه ممکن است هزینهٔ بیشتری به شما تحمیل کند اما ارزشش را دارد.
 
خودتان را درگیر مدیریت VPS یا سرور نکنید. بسیاری از میزبان‌ها با دریافت هزینه ماهانه می‌توانند این امور را برایتان سروسامان دهند.
 
امنیت
 
امنیت دیگر عامل مهم در انتخاب ارائه‌دهنده خدمات میزبانی وب است. احتمالاً به اهمیت امنیت در دنیای آنلاین واقف هستید و به‌خوبی می‌دانید که باید امنیت صفحه‌های وب‌سایت خود را تأمین کنید.
 
ابتدا اجازه دهید درباره‌ی سازوکار امنیت میزبانی وب کمی توضیح دهیم.
 
تصور کنید که سرور میزبانی مانند ساختمانی بزرگ است. مدیر مسئولیت مدیریت ساختمان را برعهده دارد و همیشه باید اقدامات ضروری را برای تعمیر و نگهداری آسانسور، هشدار خطر، زنگ‌ها و … انجام دهد. مدیر همچنین مسئول تأمین امنیت ساختمان در درب‌های ورودی و خروجی است.
 
از طرفی مدیر ساختمان نمی‌تواند مسئول ورود و خروج افراد به هرکدام از واحدها و آنچه درون منازل می‌گذرد باشد. این مسئولیت برعهده‌ی همه‌ی افراد و ساکنین آپارتمان‌ها است.
 
مشکل اینجاست که در بسیاری از موارد برخلاف هشدارهای متعدد، مشتریان میزبان‌های اشتراکی از امنیت کافی برای حفاظت از وب‌سایت خود بهره نمی‌برند.
 
نتیجه‌گیری
وب‌سایت یکی از اجزای اصلی و جدانشدنی هر کسب‌وکار است. اگر رتبه‌ی وب‌سایت در موتورهای جست‌وجو برایتان اهمیت دارد، حتماً باید به حفظ امنیت و همچنین سرعت آن توجه کنید؛ درغیراین‌صورت به‌زودی با شکست مواجه خواهید شد.
طرح برخی پرسش‌های اصلی و ضروری از ارائه‌دهنده‌ی میزبانی وب‌سایتتان می‌تواند شمارا در اتخاذ تصمیم مناسب یاری کند. دریافت بهترین خدمات ممکن است برایتان گران‌تر تمام شود؛ اما بدون‌شک ارزشش را دارد.

خانه --> اخبار و مقالات --> نکاتی برای انتخاب میزبان وب مناسب در طراحی سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران