نکات اساسی در طراحی سایت خبری

مهم ترین بخش یک سایت خبری چیست؟

محتوا مهمترین بخش یک سایت خبری است که به اشکال مختلف متنی، تصویری ، اینفوگرافیک و یا ویدئو ارائه می شود.
 
هر سایت بسته به سیاست کلان و مخاطب تصمیم می گیرد محتوا را در چه غالبی ارائه کند. اگر محتوای صحیح با کیفیت مناسب و در زمان مناسب به دست مخاطب برسد به سرعت جایگاه خود در بین مخاطب خواهد یافت.
 
طراحی سایت خبری هم از اهمیت بالایی برخوردار است. سایت باید به نحوی باشد که اخبار به بهترین شکل ممکن در مقابل چشم مخاطب ظاهر شود. این به آن معناست که بخش های مختلف خبری بر مبنای اهمیت و سلیقه مخاطب باید به بهترین شکل نمایش داده شود این وظیفه در وهله اول بر عهده طراحی سایت و عوامل آن است.
 

مخاطب سایت های خبری چه کسانی هستند؟

عموم مردم دراکثر موارد مخاطب سایت های خبری هستند که در راستای دستیابی به اخبار و اطلاعات مورد نیاز خود در کنار شبکه های مجازی که روز به روز در حال گسترش هستند به سراغ سایت های خبری می روند از این رو طراحی سایت در جذب مخاطب بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
 

چطور یک سایت خبری پر بازدید داشته باشم؟

داشتن یک سایت خبری کافی نیست . در حال حاضر با وجود رسانه های مختلف و سایت های متعدد خبری رقابت در این عرصه بسیار شدید است از این رو تنها سایت های موفق خواهند بود که در کنار شناخت صحیح مخاطب، دسترسی به منابع خبری و اطلاعاتی، طراحی سایت خبری مناسب مواردی مثل سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستو، امکان ارائه مطالب در شبکه های مجازی و موبایل و تجربه کاربری مناسب را به بهترین شکل ممکن اجرا نمایند.
 

سایت های خبری فارسی چه اشکالاتی دارند؟

متاسفانه در حال حاضر اغلب سایت های خبری از یک الگوی ثابت استفاده می کنند که راه را بر ابتکار می بندد اغلب سایت ها از چند بخش و یا به اصطلاح کتگوری تشکیل شده اند. بعد از منو و امکان ارائه یک یا چند خبر اصلی یک ستون چپ چین برای ارائه اخبار کم اهمیت تر وجود دارد.
 
می توان گفت اغلب سایت های خبری فارسی در حال حاضر از این الگوی طراحی واحد تبعیت می کنند که به جز تفاوت های اندک راه را بر ابتکار در طراحی سایت خبری بسته است.
 
نیاز به طراحانی که کلیشه های موجود سایت های خبری را بشکنند و سایت های مبتکرانه و مخاطب پسند طراحی نمایند به شدت احساس می شود.

خانه --> اخبار و مقالات --> نکات اساسی در طراحی سایت خبری

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران