نکات مفید در طراحی سایت

 

طراحی سایت

 

با استفاده از نکاتی که در زیر ذکر شده است می توانید وب سایتی با کیفیت تر و بهتر داشته باشید.

الف)الویت با نیازهای بازدیدکنندگان وبسایت
همیشه سعی کنید که در طراحی سایت خود از دید و زاویه بازدیدکنندگان به این فرآیند نگاه کنید. فرآیند طراحی سایت باید بر روی نیازهای کاربران متمرکز باشد. قابلیت استفاده، دسترس پذیری، رابط کاربری و تعامل با کاربر از نکاتی است که باید حتما در نظر گرفته شود.

۱)مسیریابی مناسب 

لینک های مسیریابی که در سایت شما هستند نقش اساسی در سایت ایفا می کنند و اگر به خوبی ایجاد شده باشند باعث می شود که بازدیدکنندگان مدت زمان بیشتری را در سایت شما سپری کنند. ساختار مسیریابی باید استوار بوده و دسترسی به آن آسان باشد تا بتواند کاربر را به راحتی به قسمت های مختلف هدایت کند. مسیریابی موجود در طراحی سایت باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا بتواند هر مقدار لینک اضافی را که نیاز است در خود جای دهد.

۲)تناسب با تمام رزولوشن های صفحه نمایش
سایتی که استفاده کردن آن راحت باشد، همیشه بازدیدکنندگان را تشویق می کند که در آن وقت بیشتری سپری کنند و محتوای آن را مطالعه کنند.
راحت بودن استفاده از وب سایت برای سایتی با تعداد صفحات محتوای بیشتر، سخت تر خواهد بود زیرا باید طول صفحات خود را کاهش دهد تا بازدیدکننده مجبور نباشد بیش از حد به پایین صفحه برود. اگر طراحی سایت شما در همان نگاه اول، مناسب به نظر نرسد بازدیدکننده صفحه شما را خواهد بست. یکی از اولین قدم ها برای داشتن وب سایتی جذاب و حرفه ای، متناسب بودن سایت با هر صفحه نمایشی می باشد.
۳)تناسب با مرورگرها
سایت شما باید در رایج ترین مرورگرها به خوبی به نمایش درآید. طراحی وب سایت شما باید به گونه ای باشد که در اکثر مرورگرها به تصویر کشیده شود و هیچ مشکلی نداشته باشد. مرورگرهایGoogle Chrome، Internet Explorer، Mozilla Firefox، Opera، Safari و Netscape از رایج ترین مرورگرها می باشند.


ب) بهینه سازی زمان لود شدن صفحه

استفاده حداقل از گرافیک ها، فایل های فلش و اسکریپت ها در طراحی سایت: این موارد به شدت حجم سایت را افزایش می دهند.سعی کنید از تصاویر متحرک و چشمک زن استفاده نکنید. زیرا این تصاویر هم آزاردهنده هستند و هم باعث اشغال کردن حجمی از سایت می شوند و هیچ منفعتی هم برای شما نخواهد داشت.

از تصاویر با سایز کوچک استفاده کنید. هر چه تصویر بزرگ تر باشد، زمان زیادی را برای باز شدن و به نمایش در آمدن می طلبد؛پس در طراحی سایت خود از تصویرهای کوچک تر استفاده کنید تا بتوانید این زمان را کاهش دهید.


هر چه این زمان بیشتر باشد، بازدیدکنندگان رغبت کمتری برای بازدید سایت شما نشان می دهند و در این صورت ترافیک سایت کاهش می یابد.

خانه --> اخبار و مقالات --> نکات مفید در طراحی سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران