نکات مهم برای جلوگیری از طراحی سایت مجدد در آینده

 
در این مقاله به نکاتی که درصورت رعایت شدن در طراحی سایت باعث جلوگیری از طراحی سایت مجدد در اینده میشود اشاره میکنیم:
 
۱) معماری و ارتباط داخلی لینکهای وب سایت
اگر می خواهید که موتورهای جستجو، محتوای شما را به خوبی یافته و به کاربران ارائه نمایند، باید اطلاعات موثر و مفیدی داشته باشید. اگر خزنده ها [crawler] نتوانند به محتوا دست یابند، قادر نخواهند بود که آن را به خوبی ایندکس کنند. در صورت امکان، وب سایت شما بایستی حداکثر با ۴ کلیک به جزئیات مورد نظر دست یابد نه بیشتر. این باعث می شود که موتورهای جستجو و کاربران، محتوا را با کمترین کلیک ممکن پیدا کنند. از لغات کلیدی و تحقیقات رقابتی برای راهنمایی در خصوص اینکه چه صفحاتی داشته باشید، استفاده کنید. به هر حال، در نظر داشته باشید که روش گروه بندی و اتصال صفحات به یکدیگر (لینک کردن) باید کاربر- محور باشد.
 
۲) طراحی اولیه محتوا
در نظر بگیرید که چه نوعی از محتوا را در وب سایت خود قرار خواهید داد. محتوای شما متن است یا ویدئو؟ توجه داشته باشید که استراتژی محتوای شما باید در این مرحله، طراحی شود تا معلوم شود از چه فرمت هایی استفاده خواهید کرد و این فرمت ها، به چه نوعی از عملکرد نیازمند خواهد شد. دانستن نوع محتوایی که قرار است تولید کنید، به طراحی نوع صفحات و ایجاد یک رابط کاربری سازگارتر برای کاربران، کمک خواهد کرد.
 
۳) قابلیت خواندن (Flash، JS، iFram) و داده های ساختاری (structured data)
صفحات وب سایت شما ممکن است از انواع فناوری ها مانند جاوا اسکریپت، فلش، و Ajax استفاده کند که ممکن است خزنده ها در فهمیدن آنها با مشکل مواجه شوند و یا آنها را متوجه نشوند. اگرچه ممکن است برای ایجاد تجربه کاربری بهتر، استفاده از این موارد ضروری باشد، اما باید از مشکلات احتمالی این فناوری ها نیز مطلع باشید. برای بهبود قابلیت خواندن سایت خود، صفحات خود را با داده های ساخت یافته، علامت گذاری کنید.
 
۴) طراحی سایت رسپانسیو
با توجه به تنوع دستگاه ها و ملزومات، الگوهای رفتاری نیز به سمت استفاده از دستگاه های تلفن همراه، تغییر پیدا کرده است و موبایل ها به یک تکنولوژی اساسی برای دسترسی به وب تبدیل شده اند. بنابراین، هدف بلند مدت در طراحی سایت، باید این باشد که یک تجربه کاربری یکپارچه و سازگار در همه دستگاه ها ایجاد شود. به دنبال این هدف، طراحی سایت رسپانسیو و روش های خدمت رسانی پویا می توانند یاری رسان خوبی باشند.

خانه --> اخبار و مقالات --> نکات مهم برای جلوگیری از طراحی سایت مجدد در آینده

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران