نکات مهم سئو در سال ۲۰۱۸

طراحی سایت ارزان
 
ما در این مطلب می خواهیم به اصلی ترین و مهم ترین موارد درباره ی سئو در سال ۲۰۱۸ بپردازیم.
 
۱) محتوای با کیفیت تولید کنید
تا به حال ندیده ایم که کسی بگوید: من نیازی به محتوا برای سایت ندارم!! این مفهوم آنقدر واضح و بدیهی است که نیازی به توضیح زیاد ندارد. محتوا باید وجود داشته باشد و محتوای موجود باید کیفیت داشته باشد. محتواهای بهینه شده برای کلمات کلیدی همچنان نقش اساسی در سئو و بهینه سازی بازی می کنند. من و شما همچنان می توانیم این جمله را با قدرت و اطمینان بگوییم که: محتوا پادشاه است!
 
محتواهای کوچک و بی کیفیت به طور جدی و مستقیم سایت شما را تحت تاثیر قرار می دهند و باعث ضرر شما خواهند شد. منظور از محتوای خوب و با کیفیت، مطالبی است که زمان حضور کاربر در صفحه را افزایش می دهد، نرخ پرش را کم می کند و به طور کلی نیاز کاربران را برطرف کند و برای آن ها مفید باشد. برای آن که بتوانید این اهداف را برآورده کنید باید مواردی را در رابطه با محتوا در نظر بگیرید که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:
 
-قصد کاربران
در ابتدا شما باید قصد و نیت کاربران هدفتان را بدانید. باید بدانید که آن ها به دنبال چه چیزی هستند! برای جذب کاربران به سمت خودتان باید نیاز آن ها را برطرف کنید که برای این کار باید نیازهای آن ها را بشناسید. برای این کار می توانید از گوگل آنالیتیکس استفاده کنید تا ببینید که چه کسانی به کدام صفحات شما وارد شده اند. و یا از گوگل ترندز برای شناسایی مباحث و موضوعات داغ روز استفاده کنید.
 
-جستجوی کلمات کلیدی
امروز دیگر دوره ی کلمات کلیدی گذشته و نباید مانند سال های قبل بنشینیم و برای هر صفحه کلمات کلیدی مختلف تهیه کنیم! اما اهمیت این مورد همچنان سر جای خود هست! در واقع کلمات کلیدی آن تاثیر شگف آور و زیاد قبلا را ندارند اما هنوز هم مهم و سرنوشت ساز هستند. شما باید کلمات کلیدی اصلی و کلی خودتان را مشخص کنید سپس با توجه به آن ها موضوعات و عناوین مختلف برای صفحات سایت را انتخاب کنید و حتی اقدام به تولید محتوا کنید.
 
-جستجوی صوتی
۷۲% از کسانی که اسپیکر دارند، از آن در جریان فعالیت های روزمره ی خود استفاده می کنند! از طرفی با پیشرفت دستیاران وب مانند Siri, Alexa, و Cortona می توان انتظار ظهور شیوه ی جدیدی از جستجو را داشت! با توجه به آن که کاربران چطور یک جستجوی صوتی را انجام می دهند و کسب اطلاعات در این زمینه، اقدام به ساخت و تولید محتوای مناسب برای این نوع از جستجو کنید.
 
-ریچ اسنیپت ها
ریچ اسنیپت ها می توانند کیفیت و جذابیت نمایش محتوا در موتورهای جستجو را افزایش دهند. در زیر تصویری از آن ها می بینید که قابلیت امتیازدهی به محتوا را فراهم کرده اند.
 
۲) طراحی سایت سازگار با موبایل
در گذشته ارائه نسخه ی جداگانه ای برای موبایل بسیار باب بود و تعداد زیادی از طراحان این کار را می کردند اما آن دوره دیگر گذشته است و دوره ی طراحی ریسپانسیو شروع شده است.
 
با توجه به بالا رفتن کاربرانی که با موبایل به سایت ها و موتورهای جستجو مراجعه می کنند، طراحی سایت برای موبایل اهمیت بیشتر از نسخه ی دسکتاپ آن دارد و بهتر است که یک سایت را برای موبایل طراحی کنید و سپس آن را برای دسکتاپ بهینه سازی کنید.
 
۳) یک وبسایت امن بسازید (HTTPS)
تغییر از HTTP به HTTPS قدمی مفید و تاثیرگذار در زمینه ی سئوی سایت می باشد. HTTPS مزایای زیادی را برای شما به ارمغان می آورد! طبق گفته ها، گوگل ابتدا صفحات امن (HTTPS) را بررسی می کند، همچنین کاربران هم به صفحات امن اعتماد و تمایل بیشتری دارند. با وجود آن که تغییر از HTTP به HTTPS سختی ها و مسائل زیادی دارد اما با یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده می توانید این کار را انجام دهید و از مزایای آن بهره مند شوید.
 
۴) تجربه کاربری را بهبود ببخشید
تجربه ی کاربری تاثیر مستقیمی برروی سئوی سایت دارد. بازدید و بازدهی و نرخ تبدیل سایت ها پس از بهبود تجربه ی کاربر همواره بهتر شده است و همین موارد به طور مستیم بر سئو تاثیر می گذارند. موتورهای جستجو مدت زمان ماندن کاربر در سایت شما و تعداد صفحات بازدید شده توسط هر کاربر را به عنوان معیارهای تاثیرگذار در سئو می شناسند که هر دوی این موارد با بهبود تجربه ی کاربر در سایتتان، افزایش پیدا خواهند کرد.
 
-عوامل موثر در تجربه کاربری
برای آن که تجربه ی کاربران در سایتتان را بهتر کنید باید مواردی را در طراحی سایت بهبود ببخشید که تجربه آن ها را می سازند. محتوای سایت، قالب و ظاهر سایت و ساختار سایت ۳ مورد اصلی هستند که تجربه ی یک کاربر را در سایت شما می سازند. محتوای خود را بهبود ببخشید و ظاهری زیبا برای سایتتان بسازید. ساختار سایت به معنای دسترسی کاربران به بخش های مختلف و نحوه ی امکان انجام یک عمل در سایت توسط کاربران می باشد.
 
عملکرد سایت را برای کاربران ساده کنید، این خلاصه ترین و ساده ترین بیان درباره ی بهبود ساختار و معماری سایت می باشد.
 
۵) بهبود سرعت سایت
سرعت سایت عامل بسیار مهمی در سئوی سایت شما می باشد! این مورد از دو جانب بر سئو تاثیر خواهد گذاشت. اول آن که موتورهای جستجو خودشان سرعت سایت را بررسی می کنند و به طور مستقیم در سئوی سایتتان تاثیر می دهند. هرچه صفحه ی سایت شما سریع تر بارگذاری شود، امتیاز مثبت بیشتری دریافت خواهید کرد. از طرفی دیگر، بالا بودن سرعت بارگذاری سایت باعث بهبود تجربه ی کاربری می شود و به این ترتیب و به شکل غیرمستقیم بر سئوی سایت شما تاثیر خواهد گذاشت.

 

خانه --> اخبار و مقالات --> نکات مهم سئو در سال ۲۰۱۸

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران