نکات مهمی که درباره هاست باید بدانید

 

هاست

 

هاست دقیقا همان چیزی است که برای نمایش سایت روی ایننترنت به آن نیازمندید. درواقع سایت شما باید روی یک سرویس دهنده کامل میزبان(هاست) قرار گیرد.
کامپیوتر شخصی شما هم می تواند به صورت یک هاست میزبان تنظیم و راه اندازی و مورد استفاده قرار گیرد اما اگر قصد تان جذب ترافیک یا جذب بازدید کننده زیاد برای وب سایت خود است، این کار زیاد عاقلانه نیست چون برای این که سایت شما در اینترنت در دسترس باشد نیاز است کامپیوتر خود را همیشه روشن و به اینترنت متصل باشد؛ در لحظه خاموش شدن کامپیوتر دیگر سایتتان قابل رویت در اینترنت نمیباشد.به همین دلیل ها تمامی شرکت ها، سازمان ها و حتی افراد شخصی که نیاز به سایت دارند برای میزبانی سایت خود به سراغ شرکت های سرویس دهنده خدمات میزبانی یا هاست می روند. سرورهای این شرکتها بیشتر در خارج از ایران و در معروف ترین و مجهزترین دیتا سنتر های دنیا قرار دارد دقیقا در جایی که اینترنت قطعی ندارد و برای مواقع اضطراری کار های لازم اندیشیده شده است.

در بیشتر مورد ها، یک سرور میزبان وب یا هاست فضای هارد خود را به فضاهای کوچک تری تقسیم کرده و آن را با هزینه ایی کمتر در اختیار افراد مختلف قرار می دهد در این حالت از چند سایت تا چند صد سایت از سرور سرویس دهنده به صورت مشترک استفاده می کنند.

برای سایت های با اهمیت یا با حجم اطلاعات بالا، سرورهای اختصاصی و خصوصی از نظر امنیتی و پایداری سرویس ها به هیچ عنوان قابل مقایسه با سرور های مشترک و اشتراکی نیستند. هر سرویس عمومی و اضافی نصب شده روی سرورهای اشتراکی و هر سایت دیگر روی آن می تواند یک کانال ورودی برای انواع هکرها باشد. هم چنین حجم و تعداد زیاد درخواست ها روی سرور پایداری و سرعت آن را یقینا کاهش خواهد داد. از سوی دیگر این نکته که سرورهای میزبانی که شرکت های سرویس دهنده شما در چه مرکز داده ای و در کدام کشور واقع اند و فراهم شدن شرایط و امکانات این مرکز داده از نظر ترافیک داده، امکانات امنیتی، استحکام بنا، پیش بینی شرایط بحرانی مانند قطعی برق، آتش سوزی و… تا چه حد است از شاخص های مهمی برای تصمیم گیری به جهت انتخاب یک سرویس دهنده خدمات میزبانی وب می باشد.

خانه --> اخبار و مقالات --> نکات مهمی که درباره هاست باید بدانید

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران