نکات موثر در طراحی رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX)-بخش۲

 
طراحی سایت
 
در این بخش قصد دایم به ۵ مورد از تغییرات آتی در UX و اهمیت آن در طراحی سایت در سال ۲۰۱۷ اشاره می کنیم:
 
تجربه کاربری (UX) :
 
۱) طراحی تجربه کاربری (UX) و صرفه جویی در زمان
طراحی تجربه کاربری (UX) عالی، سبب صرفه جویی در زمان کاربر می شود، مخصوصا طراحی های خطی که به کاربران، اجازه تنها یک کار در زمان را می دهند.

اما با وجود پیشرفت های روزافزون در طراحی سایت، ربات های سخنگو و هوش های مصنوعی، ما به زودی شاهد روش های جدیدتر و جالب تری در زمینه ی صرفه جویی زمان خواهیم بود. ربات های سخنگوی دارای هوش مصنوعی که خدمات پایه ای مشتریان را جواب می دهند، نه تنها زمان را برای کاربران، ذخیره می کنند، بلکه باعث می شوند که کارمندان شرکت ها نیز زمان بیشتری را بدست آورند و این زمان را می توانند در جای دیگری مانند خلاقیت و نوآوری صرف کنند.
 
۲) شخصی سازی هوشمندانه تر
هم شرکت ها و هم کاربران، عاشق شخصی سازی هستند. نسل بعدی تجربه شخصی باید تغییر کند. منتظر گزینه های بیشتری برای انتخاب از میان گزارش های باینری باشید، یا منتظر باشید که این گزینه ها به صورت آگاهانه به نظرات مخالف در مکان هایی مانند نیوز فید فیس بوک (News Feed) و یا پیشنهادات مقاله ای سایت های خبری اضافه شود.
 
۳) معیارهای سنجش فرای روابط در طراحی سایت
روش های قدیمی سنجش تجربه کاربری عبارتند از مدت زمانی که یک کاربر در یک سایت می ماند و وقت صرف می کند، حرکت کاربر میان صفحات، یا جایی که کاربر قبل از اینکه چیزی بخرد، صفحه را رها کند. اما هر چقدر که تجربه از عدد و رقم عبور می کند و به محصول تبدیل می شود، صنعت تجارت بیشتر به معیارهایی برای سنجش روی می آورد که بر مبنای تجربه باشند؛ مانند میزان تاثیر مثبت تجربه بر زندگی مشتری.
 
۴) نقش های گسترده تر UX
طراحی تجربه کاربری (UX) همواره ابعاد و طبقه بندی های گسترده ای داشته است، اما در سال ۲۰۱۷، این تخصص به سمت فناوری ها و صنعت های جدیدی از قبیل واقعیت مجازی، هوش مصنوعی، و همچنین صنعت هایی از قبیل صنعت سلامتی و زیبایی تمایل خواهد یافت.
 
از آنجایی که تجربه به محصول تبدیل می شود، لذا شرکت ها باید یاد بگیرند که UX، تنها وظیفه ی طراح UX نیست، بلکه همه باید آن را یاد بگیرند تا در قسمت های مختلف پیشرفت و توسعه ی آن سهیم باشند. هر کسی که به هر نحوی در طراحی، پیشرفت و توسعه ی عنصر یا عناصری که با کاربر ارتباط دارد، نقش داشته باشد، به عنوان عضوی از تیم UX محسوب می شود.
 
۵)تجربه کاربری UX به عنوان یک روش مدیریتی
شرکت های آینده نگر، سود و اهمیت طراحی UX و خدمات ارائه شده به مشتریان خود را درک می کنند. اما آنچه که در سال ۲۰۱۷، رایج تر خواهد شد، اهمیت تجربه کاربری (UX) برای کارمندان است. ما شاهد این خواهیم بود که رهبران، خود را در موقعیت کارمندان قرار خواهند داد و به صورت عملی با سیر و سفر کاربران خود آشنا خواهند شد: به صورت منتقدانه تجربه یک کارمند را مورد سوال قرار خواهند داد. این تجربه، تاثیر چشمگیری در تشویق کارمندان در ایجاد نوآوری در تمامی زمینه ها و ابعاد تجارت خواهد داشت.

خانه --> اخبار و مقالات --> نکات موثر در طراحی رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX)-بخش۲

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران