نکات کلیدی سئو برای افزایش ترافیک سایت

طراحی وب سایت
 
سئو باعث می شود که وب سایت شما توسط موتورهای جستجو شناسایی شود درنتیجه می تواند موجب افزایش ترافیک سایت شما گردد. نکات زیر چند نکته کلیدی جهت افزایش ترافیک سایت میباشد. نکات سئو عبارتند از:
 

۱)انتخاب کلمات کلیدی مناسب

پایه و اساس بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو)، یافتن کلمه کلیدی مناسب است. چندین ابزار رایگان وجود دارد که به شما کمک می کند تا کلمات کلیدی مناسب را برای محتوای وب سایت خود شناسایی و انتخاب نمایید. فقط اخبار روزانه ای که در وبسایتتان درج می کنید را از لحاظ سئو ارزیابی نکنید بلکه تمام مطالب و محتواهای وب سایتتان را ارزیابی کنید تا مطمئن شوید که برای تمامی مطالب، کلمه کلیدی درستی را درج کرده اید.

۲)نوشتن عناوین سئو شده، متناسب با موتورهای جستجو

احتمالا می دانید که باید یک عنوان خلاقانه و جذاب بنویسید. ممکن است گاهی در رسانه های آنلاین، یک عنوان خلاقانه نوشته باشید اما بعدا متوجه شوید که این عنوان توسط موتورهای جستجو شناسایی نمی شود.

۳)تصاویر سئو شده

تصاویر، فقط به فهم بهتر محتوا کمک نمی کنند بلکه یکی از عناصر کلیدی در سئو نیز به شمار می روند. اما این موضوع، یکی از نکات سئو است که اغلب نادیده گرفته می شود. موتورهای جستجو کپشن ها و تگ های alt تصویر را نیز هنگام بازدید سایت شما، شناسایی و بررسی می کنند. متنی که در کپشن یا تگ تصویر نوشته اید، می تواند احتمال نمایش دادن سایت شما در صفحه نتایج جستجو را افزایش دهد.

۴)استفاده از لینک های مرتبط درون متنی (یا درج بخش تبلیغاتی در وب سایت)

اکثر سایت های رسانه ای دارای بخش هایی تحت عنوان «لینک های مرتبط» هستند که این لینک ها بر اساس محتوای مقاله در سایت قرار داده می شوند. این لینک ها معمولا به طور خودکار و بر اساس کلمات کلیدی موجود در مقاله شما نمایش داده می شوند. بخش های تبلیغاتی را طوری تنظیم کنید که با کلمه کلیدی تان، تناسب داشته باشد.

۵)بررسی نتیجه سئو

تا زمانی که شما در صفحه نتایج جستجو، به عنوان اولین لینک نمایش داده نمی شوید، باید کار سئو را ادامه دهید. حتی پس از آن، شما باید لینک های موجود در سایتتان را نظارت کنید تا مطمئن شوید که رتبه آنها در صفحه نتایج، کاهش نیافته باشد. یک راه آسان برای شناسایی مشکل سئو، استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل سایت شماست. به عنوان مثال، افت در ترافیک سایت شما و یا برای یک مطلب خاص می تواند نشان دهنده کاهش رتبه سایت شما در صفحه نتایج جستجو باشد.

هنگامی که بعد از چند ماه مشاهده کردید، یکی از لینک ها با کاهش قابل توجه رتبه در صفحه نتایج جستجو رو به رو شده است، سعی کنید دلیل این کاهش رتبه را شناسایی کنید. کلمه کلیدی مقاله تان را در موتورهای جستجو، سرچ کنید تا ببینید چه چیزی را برای کلمه کلیدی مقاله شما نمایش می دهند. سایت های رقیبتان را نگاه کنید تا متوجه شوید که چرا مطلب آنها زودتر از مقاله شما در صفحه نتایج جستجو نشان داده می شوند. سپس مقاله خود را مجددا ارزیابی کنید تا ببیند آیا نیاز به ارتقا و به روزرسانی دارد یا خیر.

خانه --> اخبار و مقالات --> نکات کلیدی سئو برای افزایش ترافیک سایت

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران