هر وب سایت تجاری باید چه عناصری در طراحی سایت خود استفاده نماید؟

 
در این مقاله پنج عنصر ضروری که هر وب سایت تجاری باید داشته باشد ارائه می شود.
 
فرم ثبت نام
اگر از درصد کمی از افراد جزئیات اطلاعات آنها را دریافت نموده اید که واقعاً‌ درخواست داشته و نیاز به خدمات شما بوده اند؛‌ در واقع دیگر داشتن صدها و یا هزاران بازدید کننده برای وب سایت شما در هر ماه فایده ای نخواهد داشت. آنچه شما نیاز دارید ارائه فرم ثبت نام به صورت رایگان (گزارش رایگان علاقمندی ها به بازدیدکنندگان) خبرنامه و چیزهایی مشابه آن میباشد. به این ترتیب شما قادر به دریافت جزئیات اطلاعات( نام و آدرس ایمیل) از بازدیدکنندگان در سایت خود مانند لیست نظرات و ایده ها می باشید.
 
اطلاعات تماس کاملاً قابل مشاهده
هدف وب سایت تجاری شما به طور کلی تشویق و تامین درخواست بازدیدکنندگان که در نهایت منجر به فروش میشود می باشد. از این رو ضروری است که اطلاعات تماس شرکت شما در وب سایت کاملا واضح در هر صفحه وب مشخص باشد. در حالت مطلوب باید جزئیات تماس در بالای صفحه header قرار بگیرد، همچنین تا حد امکان اطلاعات تماس از جمله (تلفن-فکس-ایمیل و مسنجر) نیز در وب سایت خود ارائه دهید.
 
صفحه اختصاصی فروش
این یک موضوع کمی با تزویر همراه است، البته بستگی به نوع کسب و کار شما نیز دارد. در حالت مناسب باید سعی کنید یک صفحه مجزا برای هر محصول و یا خدمات و یا گروه خدمات و محصولات داشته باشید. این کار به شما اجازه خواهد داد تا در مورد بازار هر محصول و مزایای آن، ویژگی ها و هدف خاص خود تمرکز نمایید. این امر به شما آزادی عمل در ارائه اطلاعات گسترده در مورد هر محصول یا خدمات داده و کاملاً با ارائه صرفاً نام و شمارهء مدل محصول مخالف می باشد. علاوه بر این مطالب اضافی از لحاظ سئو برای موتورهای جستجو کمک به سزایی خواهد داشت.
 
نظرات
چرا هر کسی که از وب سایت شما دیدن می کند باید به آنچه شما دربارهء خود گفته اید اعتماد نماید؟ از این رو عاقلانه است در هر یک از صفحات فروش و یا صفحهء محصولات از گزینهء “ارسال نظرات” استفاده نمائید. بهترین حالت قرار دادن گزینهء “ارسال نظرات” برای هر یک از محصولات و یا خدمات در صفحهء مربوطه می باشد.
 
من معمولاً توصیه می کنم آنرا در قسمت پایین ستون سمت راست صفحه قرار دهید، که البته همهء اینها بستگی به طرح صفحهء وب شما دارد.
 
بلاگ
ممکن است فکر کنید وبلاگ نویسی بیهوده و عجیب می باشد. ویا اینکه فکر کنید فقط نسل جدید و افراد اهل هنر و خلاق از این روش استفاده می نمایند، سخت در اشتباه هستید.
 
راه اندازی یک وبلاگ به شما اجازه می دهد در مورد هر چیزی که مرتبط با کسب و کارتان می باشد بنویسید. به طور مثال: محصولات و خدمات جدید، اتفاقات و اخبار جدید و نظرات و دیدگاه ها…. مطمئن شوید از قابلیت گزینه “اشتراک” در صفحهء وبلاگ خود استفاده نمائید، همچنین می توانید پایگاهی از نظرات در آنجا بسازید.
 
وبلاگ نویسی به سئو نیز به وسیله اضافه کردن مطالب جدید، ایجاد محتوای اصلی در وب سایت که مورد توجه گوگل می باشد، کمک خواهد کرد.
 
به عنوان پاداش برای این مطلب، پیشنهاد می کنم از تجزیه و تحلیل و بررسی برنامه، مانند گوگل آنالیز( که رایگان است) برای پیگیری اتفاقاتی که در وب سایت شما می افتد و ارزیابی این که از کجا و چه مقدار ترافیک ( بازدیدکننده) برای شما ارسال می شود. مانند بقیه مسائل که تعهد به یادگیری موضوع در ؛ بازاریابی اینترنت، توجه به روند جدید برای بهره مندی از مزایای کسب و کار در وب سایت است، ضروری می باشد.

خانه --> اخبار و مقالات --> هر وب سایت تجاری باید چه عناصری در طراحی سایت خود استفاده نماید؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران