وایرفریم ها و استفاده از انها در طراحی سایت حرفه ای

 

وایرفریم دقیقا چیست؟
وایرفریم یه سری مربع ها و چارچوب هایی هستند که داخلشان نوشته هایی هست که ساختار و محل کلی یه سری از قالب ها رو به طور دقیق مشخص کرده. وایرفریم هیچ کاری به طراحی ندارد، بلکه این کار طراحه که به وایرفریم ها (ساختار و عملکرد) زیبایی بصری ببخشد، تا سایت با حس زیبایی شناسی مشتری حرف بزند.
یه وایرفریم کامل عموما از ۵ تا ۱۰ قالب تشکیل شده. وقتی میخواهیم یه سایت درست کنیم، به جای اینکه تک تک صفحات رو طراحی کنیم، نقشه سایت را درست می کنیم و بعد برای تعداد کلی طراحی های جداگونه ای که لازم داریم تا صفحاتی که توی سایت قراره داشته باشیم رو پوشش بدیم، ساختمانش را درست می کنیم. مثلا به جای عناصری که قراره تو یه صفحه باشه مربع هایی میکشیم و توش معین می کنیم قراره چی باشند. بعدا موقع طراحی سایت، تصاویر و رنگ ها و غیره بهش اضافه میشود تا ظاهر زیبای سایت بوجود بیاد.
 
شرکت طراحی سایت
 
نقش مشتری چیست؟
مشتری باید درباره محتوای هر صفحه فکر کند تا ما بتوانیم با توجه به محتوا، قالب های مناسب سایت ا درست کنیم. اینطوری مشتری ها مطلب آماده هم دارند و هر وقت که پروژه تموم شد و سایت را تحویلشون دادیم میتوانند مطالب هم واردش کنند. یکی از هدف های ما این است که کار با سایت هایی که درست می کنیم راحت باشد تا بعدا هم مشتری ها بتوانند خودشان کارهایشان را انجام بدهند. سیستم های مدیریت محتوای خوبی هم برای این کار تعریف شدن، مثل وردپرس.
 
وقتی وایرفریم کارتان را ندیدید، به این نکات توجه کنید:
 
-وایرفریم ها، طراحی نیستند. طراحی (احتمالا) نه چارخونه ایه و نه سیاه و سفیده.
-وایرفریم ممکنه ماژول های شماره گذاری شده زیادی داشته باشد، اما قرار نیست واقعا تو صفحه سایت هم به همون تعداد ماژول قرار بگیرد. این فقط ساختار سایت است. طراح خودش به همون میزان که لازمه صفحه را میبندد. نیازی نیست نگران باشید، ما هم میدونیم که هیچ کس از صفحات طولانی خوشش نمیاد.
-تمام متن هایی که توی ساختار نوشته میشود میتواند بعدا تغییر کند. تو این قسمت، فقط قراره نوع متن مشخص بشود (مثلا تیتر اصلی، عنوان فرعی، پاراگراف ها و غیره).
-وایرفریم جای هر قسمت از محتوا را در ارتباط با اجزای دیگه نشون میدهند. پس اگه ما یه قسمت برای متن اصلی گذاشتیم سمت چپ و یه ستون گذاشتیم سمت راست، اینا در طول کار جاشون عوض نمیشود، مگر اینکه این طرح تصویب نشود. وگرنه چه در طول طراحی و چه توسعه سایت، متن سمت راست و ستون سمت چپ باقی میماند.

خانه --> اخبار و مقالات --> وایرفریم ها و استفاده از انها در طراحی سایت حرفه ای

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران