ویژگیهای هر هاست


 
میزان فضا (Disc space:
 
Disk space میزان فضایی است که از هارد یک سرور در اختیار مشتری قرار می گیرد که این فضا می تواند از چند مگابایت تا چند گیگابایت روی یک سرور بنا به پلن هایی که شرکت ارائه می دهد، متفاوت باشد. این فضا مختص فایل ها، ایمیل ها و بانک های اطلاعاتی می باشد.
 
انتقال داده ها (Data Transfer):
 
انتقال داده ها در واقع میزان ترافیک ماهیانه می باشد که حداکثر تبادل اطلاعات را برای یک هاست در یک ماه مشخص مینماید. هر میزان اطلاعات شامل آپلود و یا دانلود روی سایت شما انجام گیرد از این میزان کسر می شود، بنابراین اگر تعداد بازدید یک سایت بالا باشد با توجه به نوع فایلهای استفاده شده در سایت، حجم قابل توجهی از اطلاعات، تبادل شده و ترافیک قابل توجهی مصرف میشود.
 
بانک اطلاعاتی (Database):
 
بانک های اطلاعاتی ویندوزی Sql Server و لینوکسی My Sql هستند که بنا بر نوع میزبانی و سیاست هر شرکت در تعداد و حجم های مشخص ارائه میشوند.
 
ایمیل (Email):
 
هر هاست میتواند تعداد معینی ایمیل اکانت داشته باشد که فضای آن نیز به فضای کلی هاست بستگی دارد. این ایمیل ها تحت دامین خواهند بود. به عنوان مثال اگر دامین شما example.com باشد ایمیل اکانتی که شما روی هاستینگ خود ایجاد می کنید به صورت mail@example.com خواهد بود.
 
دامنه و زیر دامنه (Domain & Sub domain):
 
هر هاست تعداد معینی دامین و زیر دامنه میزبانی می کند که در پلن های مختلف متفاوت خواهند بود. معمولا در سرویس هایی که شرکت ها ارائه می نمایند تعداد زیر دامنه از دامنه اصلی بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال زمانیکه میزبانی شما تحت دامنه example.com باشد میتوانید بنا به سرویس خود چند زیر دامنه مانند test1.example.com ، test2.example.com و … را ایجاد نمایید.
 
هر رایانه میتواند یک سرور باشد، اما با توجه به بالا بودن هزینه های نگهداری، شرکتهایی این مسئولیت را پذیرفته و با فراهم آوردن امکانات مورد نیاز در سطح بسیار وسیع در دیتا سنترها، بخشی از فضای هارد (H.D.D) خود را به صورت اجاره ای در اختیار متقاضیان قرار میدهند که این سرورها میبایست اتصال دائم و پر سرعت به اینترنت داشته باشند و از نظر سخت افزار و قطعات داخلی قدرتمند بوده تا امکان پاسخگویی به درخواست مراجعه کنندگان را داشته باشند. همچنین نرم افزارهای مورد نیاز برای مدیریت بخشهای مختلف سایت و پست الکترونیک و… را در اختیار مالکان و مدیران وب سایت ها قرار دهند

خانه --> اخبار و مقالات --> ویژگیهای هر هاست

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران