ویژگی ها و قابلیت های طراحی سایت کتاب فروشی

طراحی سایت کتاب فروشی از اقدامات لازم در جهت بازاریابی آنلاین کتاب فروشی های سنتی است که با ایجاد بستر خرید آنلاین کتاب، محدودیت های زمانی و مکانی افراد را از بین می برد و در توسعه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی نقش موثری دارد.
 
امروزه مشغله های افراد بسیار زیاد است و یافتن کتاب مورد نظر افراد در شهرهای شلوغ چندان آسان نیست. از طرفی استفاده از اینترنت و گوشی های همراه هوشمند نیز گسترش یافته است. به همین دلیل بسیاری از افراد کتاب خوان در اینترنت به دنبال کتاب های مورد علاقه خود می گردند و آن ها را در سایت های فروش آنلاین کتاب جستجو می کنند.
 
به منظور باقی ماندن در عرصه رقابت، کم کم کتاب فروشی های سنتی باید به فکر طراحی سایت کتاب فروشی باشند تا بتوانند شغل خود در زمینه فروش کتاب را ادامه دهند. یک سایت کتاب فروشی که به خوبی طراحی شده باشد می تواند در نتایج بالای موتورهای جستجو ظاهر شود و در فضای اینترنت به خوبی شناخته شود.
از مزیت های مهم طراحی سایت کتاب فروشی ، صرفه جویی در مصرف منابع طبیعی و قطع بی رویه درختان است زیرا با فروش نسخه پی دی اف برخی از کتاب ها، تا حد زیادی در هزینه های چاپ کتاب صرفه جویی می شود.
 
طراحی سایت کتاب فروشی بر اساس اصول سئو
طراحی سایت کتاب فروشی باید از لحاظ گرافیکی بسیار جذاب و کاربر پسند باشد تا بازدیدکنندگان را مدت زمان بیشتری در داخل سایت نگه دارد. در صورتی که بازدیدکنندگان مدت زمان بیشتری را داخل سایت کتاب فروشی صرف کنند، گوگل رتبه بهتری را برای آن سایت در نظر می گیرد. علاوه بر طراحی گرافیکی عالی سایت، باید روی محتوای سایت کتاب فروشی هم بسیار دقت نمود. اگر سایت کتاب فروشی خوب طراحی شده باشد اما در نتایج موتور جستجو بالا نیاید، هیچ فایده ای ندارد. محتوای مناسب، استفاده به جا از کلید واژه ها و رعایت اصول کلی بهینه سازی سایت، برای بالا آمدن سایت در نتایج گوگل بسیار ضروری است.
 
ویژگی ها و قابلیت های طراحی سایت کتاب فروشی
 
-امکان مدیریت آسان سایت بدون نیاز به دانش کامپیوتری
-امکان معرفی فروشگاه کتاب فروشی به صورت کامل
-امکان اضافه کردن جستجوی پیشرفته به سایت برای سهولت در یافتن کتاب
-امکان طبقه بندی و دسته بندی کتاب ها بر اساس موضوع، انتشارات، نام نویسنده و…
-امکان فروش نسخه الکترونیکی (پی دی اف) کتاب ها
-امکان نمایش تصاویر کتاب ها به صورت اسلاید شو در صفحه اصلی سایت
-امکان افزودن درگاه بانکی جهت پرداخت آنلاین مبلغ خرید
-امکان ثبت درخواست کتاب توسط کاربران سایت
-امکان اطلاع رسانی کتب جدید به کاربران و مشتریان از طریق ایمیل
-امکان اضافه نمودن بخشی تحت عنوان پر فروش ترین کتاب ها یا جدیدترین کتاب ها
-امکان کامنت گذاری و نظر گذاشتن کاربران سایت درباره کتاب ها
-امکان ایجاد بخش های ادبی و معرفی نویسندگان و مترجمان در داخل سایت
-امکان ایجاد بخش معرفی کتاب های پیسنهادی در هفته یا در ماه
-امکان ایجاد بخش معرفی کتاب به همراه توضیح مختصر و تصویر مناسب

خانه --> اخبار و مقالات --> ویژگی ها و قابلیت های طراحی سایت کتاب فروشی

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران