پاپ آپ در طراحی سایت و تاثیر آن بر سئو – بخش اول

در این مقاله به مطالعه استفاده از صفحات بازشونده (پاپ آپ)، پوشش‌ها (Overlays)، مودال‌ها، و میانبرها در طراحی سایت و تاثیر آنها بر سئوی سایت می پردازیم.

راه اندازی سایت
 

انواع صفحات بازشونده در طراحی سایت:

 
پاپ آپ (Pop-ups)
پاپ آپ به پنجره هایی گفته می شود که زمانیکه شما یک سایت را باز می کنید به طور خودکار پنجره های دیگر باز می شوند. این پنجره ها اغلب حاوی تبلیغات اینترنتی هستند چند نوع صفحه باز شونده وجود دارد. صفحات بازشونده که در پنجره های جدید باز می شوند. صفحه های بازشونده پنجره جدید، اساسا، پنجره جدید، خوب نیست. گوگل مخالف آن است. بسیاری از مرورگرها به طور خودکار آنها را متوقف خواهند کرد. کروم و فایرفاکس این کار را می کنند. هنوز هم بسیاری از سایت های اسپم از صفحات پاپ آپ استفاده می کنند که تاثیر خوبی بر سئوی سایت ندارد.
 
پوشش‌ها (Overlays)
هنگامی که ما در مورد یک صفحه بازشونده که در پنجره مرورگر اتفاق می‌افتد صحبت می‌کنیم، اساسا این فقط یک عنصر بصری است که پوشش (Overlays) نامیده می‌شود. یک پوشش اساسا شبیه این است، که شما یک محتوای صفحه دارید و یک عنصر کوچکتر، یک قطعه، یک جعبه، یک پنجره، یک نوع عنصر بصری که ظاهر می شود و اعلان می کند “ثبت نام برای خبرنامه”، و سپس یک مکان برای ورود به ایمیل شما وجود دارد، یا، “دریافت فایل کتاب “، و شما بر روی آن کلیک کنید و کتاب را دریافت کنید. این نوع پوشش ها در وب بسیار رایج هستند و آنها حداقل مشکلی از نظر گوگل ایجاد نمی‌کنند.
 
مودال‌ها (Modals)
مودال ها یا پنجره‌های تعامل، تمایل به استفاده از عناصر بیشتر دارند. مودال چیزی است که در داخل جعبه جدید ایجاد شده انجام می‌دهید و نه در محتویاتی که زیر آن قرار دارد. بنابراین یک فرم ورود به سیستم که از پوشش استفاده می کند بر روی بقیه محتوا ظاهر می‌شود، اما به شما اجازه نمی‌دهد که با محتوایی که در زیر آن است ارتباط برقرار کنید، که یک مودال محسوب می‌شود. به طور کلی، اغلب اوقات، اینها مشکلی نیستند، مگر اینکه آنها هرزنامه یا تبلیغاتی باشند یا اطلاعاتی از تجربه کاربری شما را جمع¬آوری کرده و به بیرون ارسال می کند.
 
میانبرها (interstitials)
در نهایت، interstitials یا میانبرها که تجربیات میانبری نیز نامیده می شوند. وقتی شما وارد سایتی می شوید به محض لود شدن سایت پنجره ای باز شده و حاوی متنی خاص است که پس از چند ثانیه می توانید ادامه دهید. این صفحات باز شونده که در واقع حالت تبلیغاتی دارد کاربران را اذیت می کند و باعث خروج کاربران از سایت و افت رتبه در گوگل می شود.
 
در بخش دوم این مقاله به ادامه بررسی استفاده از پاپ آپ در طراحی سایت و فاکتورهای مهم برای سئو خواهیم پرداخت.

خانه --> اخبار و مقالات --> پاپ آپ در طراحی سایت و تاثیر آن بر سئو – بخش اول

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران