پاک کردن صفحه وب از گوگل


 
در این مطلب چندین روش برای حذف صفحه وب از گوگل را به شما ارائه میکنیم:
 
-از ابزار حذف خود گوگل استفاده کنید
 
-در ابتدا باید سایت خود را در ابزار Google Webmaster تایید کنید تا به گوگل نشان دهید که شما واقعاً صاحب سایت هستید. برای این کار به یک حساب گوگل احتیاج دارید.
 
-سپس وارد ابزار گوگل وب مستر شوید و سایت خود را اضافه کنید.
 
-بعد از این مرحله باید بر روی گزینه verify your site کلیک کنید تا ابزار وب مستر برای شما فعال شود. از شما خواسته میشود تا یک فایل و یا یک متا تگ را به سایتتان اضافه کنید. این طبیعی است.
 
-آن ها باید مطمئن شوند که وب سایت متعلق به خود شما است. به محض اینکه متا تگ یا فایل را اضافه کردید، سایت شما تایید میشود.
 
-پس از این مرحله شما باید به ترتیب زیر عمل کنید:
 
Site Configuration-> Crawler Access-> Remove URL بعد از کلیک کردن بر روی Remove URL باید درخواست حذف URL را ثبت کنید. برای این کار بر روی New Removal Request کلیک کنید. از شما خواسته میشود که URL مورد نظر را وارد کنید. سپس صفحه جدیدی برای شما باز میشود که در آن چند گزینه به چشم می خورد. URL را تایید کنید و یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید.: Remove page from search results and from cache Remove page from cache only Remove directory قسمت The page returns a 404/410, or has been blocked by robot.txt or a noindex meta tag را بررسی کنید.
 
این کار تایید یکی از گزینه های زیر است:
 
You have verified that the page returns a 404 error or a 410 error You have blocked the file in the robot.txt You have entered noindex meta tag on the page به محض اینکه تمام مراحل را پشت سر گذاشتید، بر روی Submit Request کلیک کنید. اینکه برای گوگل چه مدتی طول بکشد که تا صفحه شما را پاک کند دقیق مشخص نیست، اما در حالت کلی ظرف چند روز این عمل انجام میگیرد. حذف کامل صفحه از وب سایت اگر تمایل دارید که صفحه مورد نظر تماماً از اینترنت پاک شود، باید ابتدا آن را از سرور وب حذف کنید. بعد از آن از ابزار Google Removal همان طور که توضیح داده شد، استفاده کنید. مطمئناً برای این کار باید به وب سایتتان دسترسی داشته باشید. برچسب No Index را به صفحه مورد نظر اضافه کنید گوگل و سایر موتورهای جست و جو با دیدن برچسب noindex آن صفحه را درجست و جوهایشان فهرست نمی کنند. بهتر است که این برچسب را در قسمت کد هدر به کار ببرید.

خانه --> اخبار و مقالات --> پاک کردن صفحه وب از گوگل

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران