پرتوتایپ در طراحی سایت چیست؟


پرتوتایپ در طراحی سایت، نرم افزار های موبایلی ویا هربسته نرم افزاری دیگری قابل اجراست. پرتوتایپ در طراحی سایت به کاربر این امکان را می دهد که در صفحات مختلف سایت جستجو کند و قابلیت های مختلف سایت مثل منوهای دارپ داون را بررسی کند و یک نمونه ابتدایی از یک وب سایت است.

 
پرتوتایپ در طراحی سایت به شیوه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. یک طراح می تواند یک نمونه بسیار ساده با قلم و کاغذ رسم کند و یا یک پرتوتایپ کاملا حرفه ای با قابلیت کلیک کردن در html ایجاد کرد. پرتوتایپ در کارطراحی سایت بسیار تاثیر گذاراست چراکه طراح در ابتدا یک ایده خام است که به مرور و با مشورت دیگران شکل گرفته و قابل اجرا خواهد بود. پرتوتایپ می تواند در درک بهتر قابلیت هایی که می خواهیم در سایت ایجاد کنیم و نحوه اجرای آن تاثیر گذارباشد.
 
پرتوتایپ تا حد بسیار زیادی به سایت نهایی نزدیک است از این رو به ذهن در توجه به جزئیات و برطرف کردن ایرادات بسیار کمک می کند. به این ترتیب تغییرات احتمالی بر روی پروژه پیش از اجرا در نمونه قابل پیاده سازی و تست است تا از هدر رفتن وقت و سرمایه جلوگیری کند.
 
محدودیت های پرتوتایپ چیست؟
همانطور که پیشتر اشاره شد پرتوتایپ تنها یک نمونه است از این رو قابلیت ذخیره سازی اطلاعات را ندارد و همچنین پرتوتایپ به هیچ عنوان قادر به انجام محاسبات مربوط به سایت نیست.
 
درحقیقت پرتوتایپ در کار طراحی سایت یک وب سایت کامل است بدون هیچ گونه گرافیکی که از یک سری صفحات سیاه و سفید تشکیل شده است.
 
بنابراین شکل ظاهری پرتوتایپ با شکل نهایی سایت بسیار متفاوت است و مشاهده آن ممکن است سبب شود کارفرما درک درستی از شکل نهایی سایت نداشته باشد. بنابر این پیش از ارائه پرتوتایپ به کارفرما باید هدف از طراحی آن و آنچه قرار است از آن به دست آوریم را شرح دهیم.
 
بسیاری از کارفرمایان تصور می کنند پرتوتایپ در کار طراحی سایت سرعت طراحی را پایین آورده و هزینه زیادی را به آن ها تحمیل می کند در حالیکه این طورنیست و پرتوتایپ در کار طراحی سایت درنهایت به صرفه جویی در وقت و انرژی می انجامد.

خانه --> اخبار و مقالات --> پرتوتایپ در طراحی سایت چیست؟

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران