پست مهمان و تاثیر آن بر سئو -بخش اول

 

راه اندازی وب سایت

با وجود بعضی از گمانه زنی ها درباره طول عمر این استراتژی بازاریابی ورودی، پست مهمان هنوز هم یکی از بهترین راه های افزایش مخاطب و ترافیک به سایت در طراحی سایت است.

آیا شما می خواید برای بهبود سئوی خود پست مهمان ارسال کنید؟ شاید به عنوان یه هدف اصلی نباشد. اما حتی اگر گوگل تمام لینک های پست های مهمان را غیرفعال کند، واقعیت این است که اثر غیرمستقیم ان همچنان بسیار قدرتمند است.

هیچ چیز مثل ایجاد شهرت و دیده شدن برای شما خوب نیست که کاربران محتوای بیشتری از شما بخوان. شما می تونید مخاطبان خودتون رو ایجاد کنید و در نهایت بعضی از این افراد راه خودشون رو به سایت پیدا می کنن، پس محتوای با کیفیت ایجاد کنید و به اون لینک بدید.

مبانی وبلاگنویسی مهمان:

تعریف کلی از پست مهمان خیلی ساده است؛ یعنی به عنوان مهمان در وبلاگ فرد دیگه ای پست بفرستید.

شما مطالب رو به وبلاگ یه شخص دیگه اضافه می کنید و در عوض یه لینک خارجی به وبلاگ خودتون میدید و بازدید بیشتری دریافت می کنید.

این یک مفهوم ساده با منطق واضح برد-برد است، اما چرا ارسال پست مهمان ایده ی خوبی است؟

چطوری پست مهمان ارسال می شود؟

برای شروع، باید بگیم که وبلاگ نویسی یا پست مهمان از دیدگاه مهمان چگونه است؟

اولا، وبلاگ نویسی مهمان در مورد ایجاد روابط است. ارتباط شما با بقیه ی وبلاگ نویس ها ممکن است بعدها مفید باشه.

وبلاگنویس ها می تونن افراد با نفوذی باشن و دنیای اطرافشون رو بهتر بشناسن و شما هم باید به صورت غیر مستقیم تاثیر خودتون را در شبکه های اجتماعی بیشتر کنید.

شما به طور غیر مستقیم از طریق پست مهمان و شناخت بیشتر افراد می تونید نفوذ خودتون رو در دنیای شبکه های اجتماعی افزایش بدید.

دوما، وبلاگ نویسی مهمان شما رو به مخاطب های جدیدی معرفی می کنه. شما بوسیله ی ورود به مخاطبان وبلاگ میزبان به گروهی که قبلا شکل گرفته است، وارد می شید و با دیگران ارتباط می گیرید.

اگه ارزش تجربه ی خواندن خود رو به ان اضافه کنید، احتمالا به وبلاگتان سر می زنید تا محتوای خودتان رو بررسی کنید. مرحله ی سوم بخش مهمی از وبلاگ نویسی مهمان رو توضیح میدهد، اما تأثیر کلیک های واقعی روی وبلاگ شما نباید نادیده گرفته بشود.

سوما، وبلاگ نویسی مهمان و یا پست مهمان در دنیای سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو موضوع مهمی است. این موضوع در اغلب موارد مورد بحث قرار می گیره و وبلاگ نویسی مهمان در واقع یک راه حل غیر قابل انکار برای هدایت ترافیک به وبلاگ شما است.

هنگامی که شما در سایت شخص دیگری پست میگذارید، چیزی که باید به ان توجه داشته باشید افزودن لینک به وبلاگ خودتان است.

این لینک ممکن است در متن جاسازی بشه، یا ممکن است در بخش «درباره ی نویسنده» با این که نامرتبط باشه ذکر بشه. پس، تولید این لینک ها یکی از اهداف اصلی وبلاگ نویسی مهمان است.

لینک به سایت های معتبر و با کیفیت عامل بزرگی در چگونگی تصمیم گیری موتورهای جستجو در وب سایت شما است.

با گذشت زمان، ایجاد این لینک ها به شما در رتبه بندی موتورهای جستجو کمک خواهد کرد. به همین دلیل مردم به وبلاگ نویسی مهمان به عنوان “عامل تاثیرگذار برای سئو” اشاره می کنن.

اما پست مهمان برای سایت میزبان چه تاثیری دارد؟

اغلب این موضوع مربوط به ایجاد محتوای جالب و جدید است. به همین دلیل پست های مهمان شما باید خوب و باکیفیت باشد، مخصوصا اگه سایتتان کوچک و نوپا باشد بهتره که در پلتفرم های معروف این کارا انجام بدهید.

از نظر میزبان، وبلاگ های مهمان اساسا محتوای رایگان دارن و اما کسانی که محتوای رایگان رو دوست ندارند چی؟ خب هرچی وبلاگ با کیفیت تر و پربازدیدتر باشه، افرادی هستن که از پس هزینه های ان بر بیایند.

میان وبلاگ نویسان کوچک و متوسط، میزبانی وبلاگ های افراد دیگه بیشتر برای کمک به یکدیگر است.

اگه شما در وبلاگ های دیگه پست میذارید، باید این کار را برای دیگران و در وبلاگ خودتان هم منطقی بدانید. این یک استراتژی برد-برد است و هر دوی شما از این تبادل همکاری بهره مند خواهید شد.

چگونه می توان پست مهمان ارسال کرد؟

پس، تا اینجا متوجه شدیم که پست مهمان برای سئو مناسب است و شما را به یه مخاطب جدید معرفی می کنه و به شما کمک می کند تا دوستان خود رو پیدا کنید. حال چگونه باید شروع کنید؟

اول از همه باید یه وبلاگ پیدا کنید که شما رو میزبانی کند. برای انجام این کار چند راه وجود داره. یه سری سایت وجود داره که به طور فعال وبلاگ هایی رو که برای پست مهمان به درد میخوره، فهرست می کنن. با این حال، لینک ها می تونن غیر قابل اعتماد باشن. علاوه بر این، شما ممکن است میزبانی با کیفیتی که واقعا جزو اهدافتون هست رو دریافت نکنید.

یه جستجوی خوب در گوگل احتمالا واضح ترین کاری است که باید انجام بدید. فقط کافیست اسم کسب و کارتان رو در گوگل جستجو کنید و ببینید چی بالا میاورد. مثلا اگه کسب و کارتان بازاریابی اینترنتی است باید لیست وبلاگ ان رو در گوگل سرچ کنید.

همچنین شما می توانید جستجوی پیشرفته را امتحان کنید، عباراتی مانند «نوشتن برای ما» و «وبلاگ نویسی» را جستجو کنید. این کار به شما کمک می کند وبلاگ هایی که به طور فعال به دنبال همکاری با مهمان هستن را پیدا کنید.

اگه از روش آزمون و خطای موتور جستجو استفاده می کنید، یه سوال درباره خوب یا بد بودن وبلاگ هایی که می خواید پیدا کنید برایتان پیش میاید.

این ها همه در مورد تعادل نیاز به کیفیت با احتمال پذیرش وبلاگ مورد نظر شما است.

در نهایت شما فقط باید گروهی از ایمیل ها را از بین ببرید. مثل هر فرآیند درخواست، به طور عمده مثل بازی با اعداد خواهد بود و شما باید انتظار این را  داشته باشید که در دفعات زیادی رد بشید.

شما همچنین می توانید با جستجوی پست های مهمان در سایت هایی که به طور مرتب انها رو دنبال می کنید میزبان های با پست های مهمان با کیفیت را پیدا کنید. نویسنده ی ان را پیدا کنید و ببینید که چه کسی برای ان ها می نویسد.

اصولا وقتی که یک سایت خوب پیدا کردید، موضوع را بیابید و ان ر دنبال کنید؛ اساسا از کار دیگر وبلاگ نویسان مهمان سود خواهید برد.

شما حتی می توانید در گوگل با استفاده از نام نویسنده و مشخص کردن عبارت جستجو “پست مهمان” جستجو کنید.

آیا درج پست مهمان برای وبلاگ نویسان مفید است؟

باز هم پاسخ مثبت است.

تا زمانی که وبلاگ نویسان به مرتب سازی و ویرایش پست های منابع بیرونی در زمان های مختلف تمایل داشته باشن، وبلاگ نویسی مهمان می تواند یک منبع عالی برای محتوای مخاطبان وبلاگنویسی باشد.

بخش مهمی از ویرایش هر چیز خارجی، بازبینی لینک ها در محتوا است. پس تا زمانی که به طور منطقی ویرایش نشده ان لینک رو درج نکنید.

برای حفظ امنیت، پست های مهمان را برای کیفیت خوب بررسی کنید و مطمئن شید که فقط به وب سایت های با کیفیت که به وب ارزش اضافه می کنن، لینک می دهید.

شما همچنین می تونید لینک های خارجی خود رو به طور منظم با ابزارهای موجود بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که وب سایت هایی که به انها لینک می کنید هنوز در دسترس هستن، خطای۴۰۴ نمیدن و یا به محتوای مختلف هدایت نمیشوند.

 

خانه --> اخبار و مقالات --> پست مهمان و تاثیر آن بر سئو -بخش اول

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران