پست مهمان و تاثیر آن بر سئو -بخش دوم

 

شرکت طراحی سایت
 
در این مقاله به ادامه ی بحث پست مهمان و تاثیر ان بر سئو در طراحی وب سایت میپردازیم.
 
نکات مهم در زمان درج پست مهمان:
 
مهمترین چیزی که وقتی وبلاگ نویسی مهمان انجام میدید باید در نظر بگیرید ماهیت لینک هایی است که متن خود را به اون اضافه می کنید. هنگامی که شما لینک ها را در محتویات خود قرار می دید، کلمات واقعی مرتبط با ان، انکر تکست( anchor text هستند. هنگامی که یک URL را لینک می دهید، باید اطمینان حاصل کنید که کلمات مفیدی در ان جا گرفته است.)
 
کدام کلمات مفید هستند؟ گوگل از انکر تکست ها برای ارزیابی ارتباط صفحه استفاده می کند به عنوان مثال، کلمات کلیدی در انکر تکست ها که به ان لینک می زنید.
 
فقط مطمئن بشید که از ان زیاد استفاده نکنید، چرا که گوگل همینطور که بارها گفتیم برای لینک های اسپم جریمه در نظر می گیره. مثل خیلی از استراتژی های سئو، اگه منطقی به نظر رسید مهمترین کاری که انجام می دهید این است که همه چیز را به صورت طبیعی انجام بدید.
 
لینک هایی که می زنید خیلی سنگین و مصنوعی نباشن. مهم تر از همه مطمئن بشوید که لینک ها به موضوع مرتبط باشن و در این صورت باید احتمالا شامل کلیدواژه باشند.
 
آیا گذاشتن پست مهمان در حال افول است؟
 
در چند سال گذشته تعداد زیادی از تبلیغات در مورد کاهش وبلاگ نویسی مهمان به عنوان یک استراتژی سئو وجود دارد.
 
در ابتدای شروع وبلاگ نویسی مهمان، دریافت یک پست در سایت دیگر نشانه ای از موفقیت بود.
 
زمانی که وبلاگ نویسی مهمان به یه روش شناخته شده ای تبدیل شد و برای ارتقای سئو از ان استفاده شد، وبلاگ نویسان جعلی برای بک لینک زدن اسپم میشند. بنابراين بک لینک ها به خودی خود و در مواردي كه در رتبه بندي قرار مي گيرند اهمیتشون کمتر میشود.
 
اما این به این معنا نیست که وبلاگ نویسی مهمان در حال کاهش است. هنگامی که گوگل در برابر استفاده از وبلاگ نویسی مهمان برای افزایش رتبه بندی هشدار داد، به این معنی بود که وبلاگ نویسی مهمان نباید مورد سوء استفاده قرار بگیرد.
 
همه این حرفا به این منظور است که شما باید مراقب میزبانی سایت خود و جایی که مطالب خودتان رو میزبانی می کنید، باشید.
 
هیچ متخصص سئو نمی داند گوگل دقیقا چطوری رتبه بندی می کند. با این حال به خوبی مشخص است که الگوریتم های گوگل در سنجش موارد بی کیفیت و با کیفیت بسیارعالی عمل می کنند.
 
ان ها می توانند پست های اسپم را ارسال کنن و لینک های تولید شده را از محتویات کیفیت اصلی ارسال شده در سیستم عامل های شناخته شده و پرطرفدار تولید کنند.
 
بنابراین اگه شما به درستی بنویسید و از موارد غیر نرمال استفاده نکنید و همینطور برای نوشتن محتوای عالی تلاش کنید و هم زمان برای بهتر شدن سئوی خود به فکر باشید نباید نگران چیز دیگری باشید.
 
تاثیر پست مهمان روی سئو:

•بک لینک

تاثیر اصلی وبلاگ نویسی یا پست مهمان روی سئوی سایت شما از طریق پروفایل لینک سایت شماست. همونطور که به سایت های جدید کمک می کنید، باید لینک های جدید در وب سایت های جدیدی که شما در ان پست خود را به اشتراک می گذارید را ایمن کنید.
 
لینک ها یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی در بهینه سازی موتورهای جستجو هستند و در آینده قابل پیش بینی خواهند بود.

چند جنبه برای چگونگی ارزیابی یک لینک وجود دارد که این شامل دامنه و صفحه لینک است، قرار دادن پیوند در صفحه و انکر تکست متن یا همون بخش قابل کلیک متن است.
 
•محل قرارگیری لینک

لینک شما از لحاظ منطقی نسبت به متن های دیگه و مقالات پشتیبانی باید در بدنه ی مقاله قرار بگیرد.

پست های مهمان معمولا دارای یک بخش بیوگرافی هستند که در مورد سابقه و یا تجربه ی شرکت شما صحبت می کنند. معمولا نویسنده یک لینکی که شامل توضیح سابقه ی خود باشد را در بخش بیوگرافی قرار میدهد.
 
چرا قرار دادن لینک در بدنه مقاله اهمیت دارد؟

این حالت یک لینک طبیعی تر برای خواننده وب سایت شما ایجاد می کند و باید پست شما را پشتیبانی کند. این کار نه تنها برای سئو بهتر است، بلکه بیشتر احتمال داره که توسط خوانندگان کلیک بشود.

•انکر تکست در سئو

انکر تکست ها در لینک همان کلمات هایپرلینک هستند.

چند نوع انکر تکست وجود داره:

-نام تجاری شما

-کلمات کلیدی مهم

-URL

-کلماتی مثل “این”، “اینجا”، “آن”، “لینک”، “اینجا را کلیک کنید” و غیره
 
در آخر این نکات رو جدی بگیرید:
 
یک یا دو مورد دیگر وجود دارر که باید هنگام تلاش برای گذاشتن پست مهمان رعایت کنید.
 
در بعضی موارد، احتمالا از شما خواسته میشود که چیزی را  در سایت میزبانی منتشر کنید. علاوه بر این سوال این است که آیا این استراتژی از لحاظ اقتصادی ارزشمند است؟
 
پرداخت هزینه برای لینک ها به صراحت در برابر خط مشی گوگل قرار دارد و اگه ان ها متوجه این موضوع شوند رتبه بندی شما در موتورهای جستجو دستخوش تغییراتی میشود و کاهش چشمگیری می کند.
 
مورد دیگری که باید مراقبش باشید شبکه های خصوصی و دامنه های منقضی است. این فقط دامنه های منقضی با یک نمای لینک است. افراد این دامنه های قدیمی را خریداری می کنند، به اون محتوای ارزان اضافه می کنند و لینک می فروشند.
 
همه وبلاگ ها ان چیزی نیستن که به نظر می رسند، پس بهتر است که حتما تاریچه ی دامنه ی ان چک بشود.

خانه --> اخبار و مقالات --> پست مهمان و تاثیر آن بر سئو -بخش دوم

جهت دریافت آخرین مقالات و آموزشها ایمیل خود را وارد نمایید. پس از عضویت ایمیلی بصورت اتوماتیک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید وارد شده و عضویت خود را تایید نمایید.

لطفا آدرس ایمیل را بدون WWW وارد نمائید.

نظرات کاربران